Yozgat

Yozgat Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi sınırlarında bulunan Yozgat, 2 bin 54 kilometrekare alan üzerine yayılmış topraklara sahip oluyor. Yaklaşık 3000 yıllık geçmişe sahip Yozgat’ta unutulmaz bir geziye çıkabilirsiniz. Böylesine köklü bir tarihe sahip şehirde yapılan gezilerin Yozgat kiralık oto hizmetleri ile desteklenmesi son derece etkili oluyor.

Yozgat Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son derece köklü bir geçmişe sahip Yozgat’ta hüküm sürmüş olan ilk topluluğun Hititler olduğu düşünülüyor. M.Ö. 7 ve 3. yüzyıllar arasında Yozgat, sırasıyla Frigler, Kimemerlar, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar ve Kapadokyalıların hakimiyetine giriyor. Bünyesinde büyük bir tarih ve kültür dokusu taşıyan Yozgat’ta gezginleri bekleyen sayısız durak bekliyor. Şehrin hem kültürü hem tarihi ile öne çıkmasının yanı sıra kendine özgü detayları da bulunuyor. Yozgat’a geldiğinizde birbirinden farklı kültürlerin bir arada yaşamasının bir aynası olan yemek kültürü ile tanışabilirsiniz. Gezmeye doyamayacağınız duraklar arasında rahat ulaşım sağlayabilmek üzere Yozgat araç kiralama yapabilirsiniz.

Şehirde yarı kurak yarı karasal iklim görülüyor. Yıl içinde ortalama 538 mm yağış görmesiyle biliniyor. Yozgat’ta yılın en sıcak zamanı ise temmuz ve ağustos ayları oluyor. Bu dönemlerde hava sıcaklığının 19 dereceye çıktığı görülebiliyor. Ocak dönemi geldiğinde ise sıcaklığın -2 derecelere kadar düştüğü görülüyor. Bilhassa bahar dönemi geldiğinde şehirde tatlı bir yoğunluk oluyor. Yaz dönemlerinde yapılan eğlence ve spor aktiviteleri de bölgeyi daha çekici hale getiriyor. Katıldığınız dönem her ne olursa olsun Yozgat kiralık araba opsiyonu ile mevsim şartlarından korunarak şehri keşfedebilirsiniz.

Yozgat’a Nasıl Gidilir?

İç Anadolu Bölgesi’nin yıkılmayan tarihi olan Yozgat’a ulaşımın çeşitli alternatifi bulunuyor. Ancak pek çok kişi hem rahat etmek hem de özgür olabilmek için burada Yozgat araba kiralama hizmeti alıyor. Bulunduğunuz şehirden araç teslim almak, size daha özgür ve hızlı hissettiriyor. Yozgat’a gelişte konfor ve hız başrolde olduğunda size ve sevdiklerinize tatilin tadını çıkarmak kalıyor. Başlangıç noktanız İstanbul olduğunda şehre gelişiniz ortalama 6 saat 59 dakika gibi bir süre oluyor. Kara yolunda 661 km olan bu yolu, kiraladığınız bireysel araç ile geçirerek kendi sınırlarınızı kendiniz çizebilirsiniz. Obilet.com, farklı araç kiralama hizmetlerini ve fiyatlarını tek tıkla seçiminize sunuyor.

Ülkemizin çeşitli bölgelerinden otobüs yolculuğu ile Yozgat’a ulaşmak mümkün. Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Ses Turizm ve Lider Anadolu gibi seçkin otobüs firmalarından Yozgat otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bölgede Yozgat Havalimanı bulunduğundan, buraya havayolu ile de gelebilmek mümkün. Yozgat uçak bileti sayfamıza bakarak sizin için uygun bileti alabilirsiniz. Erken dönemde Yozgat uçak bileti alabilir ve bunu yaparken Yozgat Havalimanı araç kiralama işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları, Sun Express, Pegasus ve Onur Air gibi pek çok dev seyahat firması aktif şekilde Yozgat’a uçuş düzenliyor. İstanbul - Yozgat uçuşlarınızın ortalama 1 saat 15 dakika sürmesi sonucunda direkt olarak özel aracınıza geçmek konfor ve keyfi artırıyor. Bu açıdan Yozgat araç kiralama firmaları üzerine de bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yozgat’a komşu durumda olan diğer illerden biri Sivas olarak öne çıkıyor. Buradan da kısa dönem veya uzun dönem araç kiralama gerçekleştirebilirsiniz. Ucuz araç bulmak için elbette karşılaştırma yapmak faydalı oluyor. Sivas araç kiralama sayfamıza da kolaylıkla bakabilirsiniz.

Yozgat’da Araç Kiralama

Şehir merkezine diğer ulaşım yöntemlerinin aksine daha rahat şekilde gelebilmek, görülmesi gereken noktalara engelsiz ulaşmak ve gün sonunda otele hızlıca varabilmek için en ideal opsiyon kesinlikle Yozgat oto kiralama hizmetleri oluyor.

Bölgeye bağlı olan havalimanından kiralama işlemleri yapılabileceği gibi merkezde de yolcuların kiralama ihtiyacına yanıt veren ofisler konumlanıyor. Bölgede söz konusu operasyonları yürütmekle yükümlü olan bazı Yozgat araç kiralama şirketleri şu şekilde; Yozgat Rent a Car, Nemli Rent a Car, Avis araç kiralama ve Yozgat Ekafor. Çeşitli araç kiralama hizmetleri arasında size uygun olanları bulmak istemeniz çok doğal. Bunun için farklı şirketlerin sunduğu farklı hizmetleri ve fiyatları değerlendirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden karşılaştırma ayrıcalığını kullanarak size ve seyahat planınıza uygun aracı bulabilirsiniz.

Yozgat kiralık araba fiyatları için sitemiz üzerinden ofisleri görüntüleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz markaların sunduğu hizmetler sayesinde Yozgat geziniz daha konforlu, daha hızlı, daha verimli ve daha özgür geçiyor. Sitede karşınıza çıkan Yozgat araç kiralama fiyatları sayesinde tercihinize uygun aracı bulabilirsiniz. Şehir içerisinden araç kiralamak da bir opsiyon olabiliyor. Ancak biletinizi alırken araç kiralama hizmetlerini yakalamak, daha konforlu bir gezi için ideal oluyor.

Yozgat’da Gezilecek Yerler

Şehrin zengin mutfağından lezzetler denemek, doğal alanları keşfetmek ve tarihi yapılara hayran kalmak için aldığınız bilet, sizi muhteşem bir şehrin göbeğine taşıyor. Yozgat kiralık araç seçiminizi yaptıktan sonra şehir, keşfiniz için sizi ve sevdiklerinizi bekliyor. Yozgat’ın gezilecek alanları ise şu şekilde;

  • Kazankaya Kanyonu: Bozok Platosu üzerine konumlanan yaklaşık 10 kilometre uzunluğa sahip bu alan, muhteşem güzelliğe sahip bir ırmağa sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Merkezden buraya 108,8 km mesafe bulunuyor.
  • Yozgat Çamlığı Milli Parkı: Merkez ile arasında 31,7 km bulunan park, ülkemizin ilk milli parkı olma niteliği taşıyor. Son derece geniş bir alana yayılan çamlık, içerisinde muhteşem güzelliğe sahip bir göl de barındırıyor.
  • Çapanoğlu Cami: Yozgat merkeze 24,7 km mesafede konumlanan yapı, şehrin ismi ile özdeşen Çapanoğlu ailesinin ataları tarafından 1779 yılında yaptırılmasıyla öne çıkıyor.

Yozgat Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız