Kırşehir Merkez

Kırşehir Merkez Araç Kiralama

Kültür ve medeniyet şehri olan Kırşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Kırşehir, Yunanlar zamanında “Akhalar Ülkesi” olarak bilinmesinin yanı sıra tarihi Hititler’e kadar uzanıyor. Kırşehir'in, Bizanslılar döneminde Kapadokya olarak da isimlendirildiği biliniyor. Geniş ve uzun kırlara sahip olması nedeniyle geçmişte Türkler tarafından Kırşehir ismi veriliyor. 

Kırşehir  genel olarak ılık bir iklime sahip. Yazları sıcak ve kurak geçiyor. Kışları bazen ılık ve çok yağışlı geçerken bazen ise soğuk ve az yağışlı geçiyor. Kültür ve medeniyetiyle öne çıkan Kırşehir'e; Nevşehir, Kırıkkale, Ankara ve Yozgat illeri komşuluk ediyor. Kırşehir ilinin ekonomisi daha fazla tarıma dayanıyor. Sanayi kapsamında az gelişmiş bir şehir olarak biliniyor. Faal nüfusun %80'i tarım, ormancılık, hayvancılık, balıkçılık ve avcılık yaparak geçimini sağlıyor. Kırşehir'in tarihi mekanlarını ve parklarını ziyaret etmek isterseniz kiralık araç teslim eden firma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kırşehir Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kırşehir'de ikamet edenler ve Kırşehir'i ziyaret edenler için bilinmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Kırşehir sanayi kapsamında fazla gelişmemesine rağmen hatırı sayılır firmaların fabrikalarına ev sahipliği yapıyor. Geleneksel sanatlara aşina olan Kırşehir halkı, halı-kilim dokumacılığını hala sürdürüyor. Bünyesinde 15-20 adet taş işlemeciliği yapan taş atölyeleri bulunuyor. Bu olanakları birebir yerinde görmek isteyenler için Kırşehir merkezde araç kiralama firmaları bulmak oldukça kolay. Kırşehir'de bulunan kazanç kaynakları arasında mimarlık da yer alıyor. Mimarlığın Kızılırmak kollarının üzerine kurulan köprüler zamanında çok önceleri başladığı biliniyor. Binlerce yıldır farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Kırşehir, bahar aylarında turistlerin akınına uğrayan bir şehir. Doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor. Bunların yanı sıra Kırşehir ziyaretçilerini şaşkına çeviren bir yeraltı şehrine de ev sahipliği yapıyor. Kırşehir merkez günlük araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak bu ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Kırşehir'de ulaşım kolaylığı sağlamak adına araç kiralama hizmeti sunan firmalar ucuz araç kapsamında da seçenekler sunuyor.

Kırşehir Merkez’e Nasıl Gidilir?

Kırşehir merkezine ulaşmanın birçok yolunu bulabilirsiniz. Kırşehir'e ulaşmanın en yaygın yolunun Kırşehir otobüs bileti ile katılabileceğiniz otobüs seferlerinin olduğunu söylemek mümkün. Kırşehir terminalinden en yakın Kırşehir merkez araç kiralama firmaları 3.5-5 km uzaklıkta bulunuyor. Terminal yakınından aracınızı kolayca kiralayabilirsiniz. Bunun dışında uçak ve tren tercih ederseniz Kırşehir'e yakın illerde yolculuğunuzu tamamlayıp, şehre ulaşmak için yeni bir vasıta bulmanız gerekiyor. Demiryolu ile ulaşımı tercih ettiyseniz Kırşehir'e en yakın Yozgat Yerköy tren istasyonunda yolculuğunuz sonlanmış oluyor. Bu lokasyondan da Kırşehir merkeze, kiralık araçla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kırşehir'e ulaşmak için hava yolu ulaşımını tercih ettiyseniz Nevşehir uçak bileti alarak başlayan yolculuğunuz Kırşehir'e 80 km uzaklıkta bulunan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda son buluyor. Havalimanından Kırşehir merkeze yolcu taşıyan servisleri tercih edebilir ya da Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kırşehir merkez araç kiralama fiyatları bu bağlamda ekonomik ölçülerde fırsatlar sunuyor. Otobüs seferleri ve kiralık aracınızla gidebileceğiniz komşu illerin km mesafeleri şu şekilde sıralanabiliyor. 

  • Kırşehir-Nevşehir arası 95 km, 
  • Kırşehir-Kayseri arası 130 km, 
  • Kırşehir-Kırıkkale arası 112 km mesafede yer alıyor.

Ayrıca dilerseniz bu şehirlerden araç kiralayarak da Kırşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesela, Kayseri araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek kısa sürede şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kırşehir Merkez’de Araç Kiralama

Kırşehir merkezde araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Kırşehir merkezdeki araç kiralama şirketleri genel olarak güvenli araç kiralama hizmeti sağlıyor. Müşteri memnuniyetini baz alarak kiralama işlemini gerçekleştiriyorlar. Kırşehir merkezde güvenle araç kiralayabilirsiniz. Kırşehir ve komşu illerin turistik mekanlarını gezebilirsiniz. Kırşehir merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirirken yeni araçları ekonomik fiyatlarla kiralayabilirsiniz. Oldukça konforlu, temiz ve güvenli araçlarla yola çıkmanın keyfini sürebilirsiniz. Ekonomik sınıftan lüks sınıfa kadar birçok araç modeli sunan Kırşehir araç kiralama firmaları, farklı markalarda araçları da bünyesinde bulunduruyor. Şehrin bünyesinde bulunan firmaların çoğu ücretsiz araç teslim ve alım hizmeti sağlıyor. Ayrıca Kırşehir'de bulunan firmalar arasında şoför hizmeti alabileceğiniz hizmetler bulunuyor. Müşteri ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan Kırşehir araç kiralama firmaları talepleri birebir değerlendiriyor. Bu hizmetlere avantajlı fiyatlara ulaşmak isterseniz  Kırşehir merkez kiralık araba fiyatları bu bağlamda size uygun ücret yapılandırmasını sağlıyor.

Kırşehir Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Neşet Ertaş Müzesi sanatseverlerin ziyaret etmek isteyebileceği bir mekan. İçeride Neşet Ertaş'ın balmumu heykeli bulunuyor. Bunun yanı sıra eski çalgı aletlerinden oluşan bir koleksiyon sergileniyor. Kırşehir merkezden kiralık oto ile yola çıktığınızda 9,5 km yol giderek Neşet Ertaş Müzesi'ne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Neşet Ertaş Müzesi ziyaretini bitirdikten sonra 1,7 km yakındaki Ahi Evran Parkı görülmeye değer ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor. Tam ortasında duru bir dere akan Kentpark dinlenmek ya da yürüyüş yapmak için harika bir tercih. Ahi Evran Parkında bulunan tarihi taş mescidi ziyaret edebilir veya doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Mucur Yeraltı Şehri, Kırşehir merkeze 31 km uzaklıkta bulunuyor. Kırşehir'de mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi mekanlar arasında yer alıyor. Geçmişi  milattan sonra 4. yüzyıla dayanıyor. Hristiyanlar tarafından Kayzerlerden korunmak amacıyla inşa edildiği öne sürülüyor. Kırşehir merkezden kiralık arabanızla bu yeraltı şehrine kolayca ulaşabilirsiniz. Yeraltı şehrinin gizemli yapısını yakından inceleyebilirsiniz.
  • Seyfe Gölü Kırşehir'in gözbebeği niteliğinde bir su kaynağı olarak biliniyor. Görsel güzelliğinin yanı sıra yıllardır farklı kuş türlerine yaşam kaynağı oluyor. Yaz aylarında su çekilmesi yaşayan Seyfe Gölü, özellikle bahar aylarında ziyaret edilmeye uygun bir lokasyon olarak öne çıkıyor. 
  • Özellikle çocukların hayran kalacağı Masal Parkı isminin hakkını fazlasıyla veriyor. Ana teması çizgi film ve masal kahramanlarından oluşuyor. Çocukların hayal dünyasına hitap eden bir auraya sahip. Ailece ziyaret edip çocuklarla güzel vakit geçirebileceğiniz alanlar sunuyor. Kırşehir merkezde araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra sevdiklerinizle bu rüya gibi parkı ziyaret edebilirsiniz. Kırşehir merkezden 10 km sonra Masal Parkı’na ulaşmış olacaksınız.


Kırşehir Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız