Kütahya Zafer Havalimanı

Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama

Kütahya Ege Bölgesi’nde yer alan önemli bir şehir olarak bulunuyor. Tarım, ticaret ve turizm etkinlikleriyle ön plana çıkan Kütahya ili, burayı ziyaret edenleri adeta kendisine hayran bırakıyor. Yıl boyu yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri Kütahya şehri Türkiye’de uğrak noktalardan biri. Çini ve türevlerinin ticaretinin yapıldığı Kütahya’da ekonomi her geçen gün gelişiyor. Her yaştan ziyaretçinin gelip burayı keşfettiği bu yerin oldukça köklü bir tarihi bulunuyor. Kütahya Zafer Havalimanı ile geldiğiniz Kütahya’da zevk ve bütçenize göre Kütahya Zafer Havalimanı araç kiralama seçeneği sayesinde şehri rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

Kütahya Zafer Havalimanı Genel Bilgiler

Yapımına 2011 yılında başlanan havalimanı, 18 ay süren çalışmayla 2012 tarihinde hizmete açılıyor. Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan havalimanı Aykırıkçı, Kuyucak ve Alibey köyleri arasında bulunuyor. Türkiye sınırları içi ve uluslararası uçuşlarıyla ön plana çıkan Zafer Havalimanı aynı zamanda Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyor. Açıldığı tarih itibariyle Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olması da özelliklerinden biri. Kütahya şehir merkezine 43 km mesafesi bulunuyor. Bu havalimanı Ulusal Sivil Havacılık Örgütü’nün yaptığı sınıflandırmaya göre CAT II niteliklerine sahip. Toplamda 27.000 m2 kapalı alana sahip olan havalimanı 910 dönüm üzerine oturuyor.

Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Havalimanın içerisinde hizmet veren Kütahya Zafer araç kiralama firmaları sayesinde lüks, ticari, konfor ve ekonomik gibi farklı segmentlerdeki araçlardan birini tercih edip yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online olarak rezervasyon yaptırarak iniş saatinize uygun olarak aracınızı bu teslim yerlerinden alabilirsiniz. Kütahya araç kiralama ücretleri, bazı durumlara göre çeşitlilik gösteriyor. Günlük, haftalık veya aylık olarak kiralama yapabildiğiniz için kiralama süresine göre de ücretlendirme değişiyor. Araç segmenti, yakıt, vites özellikleri gibi araç özellikleri; ekstradan kar lastiği, mini hasar sigortası ve navigasyon gibi ekstra hizmetler araç kiralama ücretini belirliyor.

Kütahya Zafer Havalimanı Uçuş Bilgileri

Uluslararası havalimanı olan Zafer Havalimanı, çeşitli dünya şehirlerine uçuş yapıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin tercih ettiği bu havalimanı size keyifli bir uçuş deneyimi sağlıyor. Kütahya başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere uçuş yaparken diğer illere de uçuşları bulunuyor. Diğer taraftan Brüksel, Düsseldorf ve Köln gibi şehirlere de uçuşların gerçekleştiği Zafer Havalimanı’nda Pegasus, Corendon Airlines gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor. Kütahya Zafer Havalimanı iç hatlar araç kiralama seçenekleri sayesinde Kütahya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Kütahya uçak bileti ile bulunduğunuz şehirden uçuş yaparak Kütahya Zafer Havalimanı’na ulaşmanız mümkün. Buradan sonra ise Kütahya’nın merkezine gidebilmek için çeşitli alternatifleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezinden 43 km uzaklıkta bulunan havalimanından buraya gelmek için tercih edilen ilk seçenekler toplu taşıma araçları ve servisler oluyor. Bu servislerin belirli saatlerde belirli güzergahları bulunuyor. Diğer bir seçenek olan taksiler ise sürekli olarak bulabileceğiniz alternatiflerden. Eğer bu seçenekler ile uğraşmak istemiyor ve konforlu bir yolculuk sürdürmek istiyorsanız Kütahya Zafer Havalimanı araç kiralama firmalarının araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Kütahya Gezilecek Yerler

Kütahya Zafer Havalimanı araç kiralama fiyatlarına göz gezdirdikten sonra kendi zevk ve bütçenize uygun aracı seçebilir ve Kütahya’yı gezmeye başlayabilirsiniz. 

  • Öncelikle Kütahya tarihini daha yakından tanımak için Frig Vadisi ve Aizanoi Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. 
  • Kütahya’nın doğal güzelliği Domaniç Ormanları’nda temiz bir hava alıp şifalı suyu Yoncalı Termal Tesisleri’nde stres atabilirsiniz. 
  • Son olarak da Kütahya Kalesi, Çinili Camii, Dönenler Mevlevihanesi ve Dumlupınar Şehitliği’ne uğrayarak tarihi iliklerinize kadar hissedip Kütahya Çini Müzesi ve Kütahya Arkeoloji Müzesi’ne uğrayabilirsiniz.


Kütahya Zafer Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız