Tunceli

Tunceli Araç Kiralama

Doğu Anadolu’da Elazığ ve Erzincan’a komşu olan Tunceli, bölgenin Yukarı Fırat kısmında yer alıyor. Keban Baraj Gölü, akarsular ve dağlarla çevrili doğasıyla Tunceli özellikle doğal zenginlikleriyle öne çıkıyor. Tunceli ve çevresini ziyaret etmek isteyenler farklı güzergahlar üzerinden şehre ulaşabiliyor. Yakın bölgeler içinde Elazığ araba kiralama seçenekleri sayesinde Tunceli’ye alternatif bir rota oluşturulmasını sağlıyor. 

Tunceli araç kiralama imkanları bakımından belirli firmalar ile ziyaretçilere tatil boyunca avantajlı bir takım kiralama hizmetleri sunuyor. Tunceli’de araç kiralama yaparak gezip görebileceğiniz yerler genellikle birbirinden farklı noktalarda bulunuyor. Kiralık araçların sağladığı rahatlık ve güvenli seyahat keyfi ile birlikte Tunceli kiralık araba fiyatları bütçeniz doğrultusunda değişiyor.


Tunceli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kalkolitik Çağ’a kadar uzanan Tunceli’nin kent tarihi pek çok değerli uygarlığın miraslarını da beraberinde taşıyor. Tunceli’nin yerel kültürünün oluşmasına katkı sağlayan tarihi ile ziyaretçiler için çeşitli deneyim alanları ortaya çıkıyor. Tunceli yöresel mutfağının da içerisinde bulunduğu deneyim dinamikleri aynı zamanda turizm işletmeleriyle kişilere unutulmaz bir tatil vadediyor. 

Tunceli araç kiralama şirketleri turizm işletmeleri arasında doğrudan ulaşım ihtiyaçlarıyla ilgileniyor. Bölgede gezip görmek istediğiniz yerler arasında kullanabileceğiniz uygun transfer aracını belirleme konusunda kiralama şirketleri destek veriyor. Tunceli’den ayrılmadan önce yerel lokanta işletmelerinde ünlü Sirepati, Zerefet, Kavut ve Döğme Pilavı gibi lezzetleri tadabilirsiniz. 

Ekonomisini büyük oranda hayvancılık ve tarım ile geliştiren Tunceli’de arıcılık ve balıkçılık da önemli gelir kaynakları arasında. O nedenle bölgeye doğa, spor, sağlık ve kültür turizmi kapsamında pek çok seyahat organize ediliyor. Yılın çeşitli dönemlerinde düzenlenen etkinlikler, iş ve aile ziyaretleri Tunceli seyahatlerinin temelini oluşturuyor. Doğu illeri arasında düşük-orta ölçekli bir nüfus yoğunluğuna sahip Tunceli, farklı sezonlarda uğrak tatil noktaları arasında oluyor. Yöresel lezzetlerin, bakir doğasının ve kültürel değerlerinin etkin rol oynadığı seyahat tercihlerinde Tunceli için farklı bir yer ayrılıyor. Ayrıca Hititlerden Romalılara, Perslerden Osmanlı’ya uzanan köklü tarihin izleri Tunceli’nin mimarisinde, el sanatlarında ve geleneklerinde görülebiliyor. 

Şehir merkezine ayrı noktalarda konumlanan doğa harikaları, turizm işletmeleri ve kültürel mekanlar Tunceli içinde kişisel araç ihtiyacını artırabiliyor. Seyahatlerinde konforuna önem verenlere yönelik çeşitli modellerinden oluşan araç seçenekleri Tunceli’deki şirketler tarafından sağlanıyor. Tunceli kiralık araç fırsatları bakımından yolcuların tercihlerine ve bütçelerine göre ideal seçenekleri barındırıyor.


Tunceli’ye Nasıl Gidilir?

Tunceli’de şehre gidiş-geliş rotaları çoğunlukla kara ve aktarmalı hava yolu ile sağlanıyor. Tunceli’ye kara yolu seyahati düşünenlerin öncelikle bir Tunceli otobüs bileti alması gerekiyor. Tunceli’ye otobüs seferleri sıklıkla İstanbul, Bursa, Ankara, Trabzon ve Samsun şehirlerinden düzenleniyor. Ankara’dan Tunceli’ye 10 saat 32 dakikada, Trabzon’dan Tunceli’ye 5 saat 4 dakikada gidebilirsiniz. 

Öte yandan Tunceli araç kiralama firmaları hem şehirler arası hem de şehir içi yolculuklarda kullanabileceğiniz araçlar sunuyor. Bu sayede kiralık aracınızla Tunceli’de arzu ettiğiniz noktalara ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Tunceli için tercih edilen diğer bir popüler ulaşım şeklini ise hava yolu seferleri oluşturuyor. Tunceli kiralık oto hizmetleri içerisinde aynı zamanda havalimanı ve otogar transferleri de veriliyor. 

Şehirde havalimanı bulunmaması üzerine uçak seferlerinde en yakın olarak Elazığ Havalimanı’nı seçebilirsiniz. Tunceli’ye Elazığ-Ankara arası 1 saat 15 dakikalık uçak yolculuğu sonrasında Elazığ’dan 2 saatlik araba yolculuğu yaparak ulaşabilirsiniz. Bu noktada Elazığ araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tunceli araba kiralama servisleri ile değişen transfer ihtiyaçlarınızı seyahat süresinden kazanarak gerçekleştirebilirsiniz.


Tunceli’de Araç Kiralama

Anadolu kültürüne ve tarihine dair pek çok birikime sahip Tunceli’de tercih edebileceğiniz çeşitli konaklama alanı ve ulaşım şekli bulunuyor. Tunceli, merkezi ve diğer ilçeleriyle seyahat sırasında keşfedebileceğiniz turistik noktalar barındırıyor. Tunceli’ye otobüs veya uçakla gelenler için şehirde verilen araç kiralama hizmetleri firmadan firmaya farklılık gösteriyor. Tunceli oto kiralama şirketleri hizmet alanlarına, olanaklarına, filo içeriğine ve kiralama koşullarına bağlı değişen fırsatlar sunuyor. Kiralama hizmetleri genellikle kasko ve sigortayı da içerisinde alan resmi evrak işlemlerini de kapsıyor. 

Bölgedeki kiralama şirketleri araç teslim zamanına kadar kiralık aracınızla kiralama koşulları çerçevesinde konforlu bir seyahat gerçekleştirmenizi hedefliyor. Tunceli’de seyahat öncelikleriniz ve yol ihtiyaçlarınız doğrultusunda şirketlerin sunduğu maliyetler de değişiyor. Tunceli araç kiralama fiyatları temel olarak kiralama tarihinden, alınan ekstra hizmetlerden, aracın marka ve model özelliklerinden etkileniyor.


Tunceli Gezilecek Yerler

Eski uygarlıklara uzanan tarihi ve harika doğası ile Tunceli’de gezilecek birçok nokta bulunuyor. Bu noktalara konforlu bir şekilde seyahat etmek için araç kiralama seçenekleri öne çıkıyor. Özellikle çevre şehirlerden gelip Tunceli’yi gezmeyi düşünüyorsanız araç kiralama firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Örnek olarak, Batman araç kiralama firmalarından hizmet alabilir ve Tunceli’ye günübirlik bir gezi düzenleyebilirsiniz. İşte, Tunceli’de gezilmesi gereken yerler:

  • Tunceli kiralık araba imkanlarını değerlendirerek şehirdeki çok sayıda turistik bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Tunceli merkeze yaklaşık 35-40 km uzaklıkta bulunan ve şehrin ünlü noktalarından olan Elti Hâtun Camii’yi ziyaret edebilirsiniz.
  • Bölgenin doğal cevherlerinden Munzur Vadisi Milli Parkı, şehir merkezinden ulaşabileceğiniz 18 kilometrelik bir mesafede. Ucuz araç kiralayarak milli parka gidebilir, doğa yürüyüşünden sportif balıkçılığa kadar çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz.
  • Bağin Kaplıcası Tunceli’nin doğa içindeki gözde durakları arasında geliyor. Merkezden 1 saatlik araba yolculuğu ile Tunceli’ye bağlı Mazgirt ilçesindeki Bağin Kaplıcası’na gidebilir, bölgedeki termal otellerde kaplıca hizmetinden yararlanabilirsiniz.
  • Tunceli’ye 46 km uzaklıktaki Dereova Şelalesi, şehirden ayrılmadan önce uğramanız gereken yerlerden. Dereova Şelalesi çevresindeki tesislerde yöresel lezzetleri tatma şansı elde edebilirsiniz.
  • Keban Baraj Gölü ortasında kalan tarihi Pertek Kalesi, Tunceli’den 65 km uzaklıkta gezebileceğiniz değerli bir turizm merkezi. Pertek Kalesi’ne Pertek feribot iskelesinde hizmet veren Elazığ-Pertek feribotları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.


Tunceli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız