Batman Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.466 ₺
 • Ford Focus 1.527 ₺
 • Kia Stonic 1.645 ₺
 • Kia Picanto 1.677 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Peugeot 301 2.565 ₺
 • Renault Clio 2.720 ₺
 • Dacia Duster 2.864 ₺
 • Kia Rio 2.990 ₺

Batman

Batman Araç Kiralama

Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırlarında bulunan şehirlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin dikkatini üzerine çekiyor. Batman’ın doğal güzelliklerini görmek, geleneksel yemeklerini yemek ve doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyen kişiler Batman’da bulunan pek çok yeri gezmek istiyor. Özellikle pek çok turist Şam böreği, mumbar dolması ve ayran çorbası yemeden Batman’dan ayrılmıyor. Zengin bir tarihe sahip olan Batman’ın sınırları içerisinde görenleri büyüleyen pek çok gezi noktası bulunuyor. Bu yerleri daha kolay bir şekilde gezmek isteyen kişiler ise Batman araç kiralama hizmetlerinden yararlanıyor.

Batman’ın sınırları içerisinde gezilip görülecek yerler arasında üç bin taneden fazla mağara, Hasankeyf Antik Kenti, Orta Çağ’dan kalmış olan tarihi bir köprü, Eski Çarşı ve onlarca cami yer alıyor. Bir kentin doğal güzelliklerini görmek isteyen kişiler ise Batman’ı ziyaret etmek için Batman oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak aktif bir seyahat deneyimi yaşayabiliyor.


Batman Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin 72. ili olarak bilinen Batman’ın tarihi, Sümerler’e kadar uzanıyor. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi ile ön plana çıkan Batman’ın bataklık bir arazinin üzerinde bulunduğu için bu ismi aldığı biliniyor. Genel bir araştırma gerçekleştirildiğinde Batman’ın tarihinin en eski Medler ve Heredot tarihinde rastlandığı tarihi bilgiler arasında yer alıyor. Sınırları içerisinde göller, ormanlar, tarihi merkezler ve tarihi camiler yer alıyor. Aynı zamanda tarihte Lesepkoslar, Romalılar, Partlar, Sasaniler ve Bizanslılar’ın Batman’a hükmettiği biliniyor. Tarihi ile ön plana çıkan Batman’ı gezmek isteyen kişiler ise Batman kiralık araç hizmeti ile Batman’da bulunan pek çok tarihi noktayı gezebiliyor.

1515 yılında 4. Murat’ın Bağdat Seferi gerçekleştirdiği sırada sefere büyük bir katkıda bulunan Turhanoğlu Mahmut Paşa’ya Batman Suyu ve Botan Suyu arasında yer alan bölgeyi verdiği biliniyor. Yine zaman içerisinde pek çok el değiştiren Batman, günümüzde de gerek tarihi güzellikleri gerekse doğal güzellikleri ile merak edilen şehirler arasında yer alıyor. Batman araba kiralama firmaları aracılığıyla da doğal güzelliklerin zaman kaybedilmeden, kolay bir şekilde görülmesi sağlanıyor. 


Batman’a Nasıl Gidilir?

Batman’ı ziyaret etmek isteyen kişilerin araştırdığı bir diğer konu ise Batman’a nasıl gidilir konusu oluyor. Batman’a çevre şehirlerden otobüs, tren, uçak ya da özel araç ile gitmek mümkün. Yol üzerinde zaman kaybetmek istemeyen kişiler, genellikle hava yolu ile seyahat gerçekleştiriyor olsa da diğer yollarla da Batman’a ulaşım sağlanabiliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Batman’a hava yolu ile ulaşım sağlamak için Batman uçak bileti almak ve ardından uçak ile Batman Havalimanı’na gitmek gerekiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi pek çok şehirden Batman’a her gün sefer düzenleniyor. Aktarmasız uçuşların 1 saat 50 dakika sürdüğü ve yaklaşık olarak 1100 km yol gidildiği biliniyor. Batman’da bulunan havaalanına inilmesi durumunda ise Batman araç kiralama fiyatları araştırılarak araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede şehre ilk kez gelen ya da defalarca kez gelmiş olan kişiler, ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamadan Batman kiralık araba avantajını kullanabiliyor.

Bunun yanı sıra Batman’a otobüs ile gitmek de mümkün. Batman’a otobüs ile gitmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin Batman otobüs bileti aldıktan sonra seyahatini gerçekleştirebiliyor. Ancak Batman’a otobüs ile yolculuk yapmak, uçak ile yolculuk yapmaktan daha uzun sürüyor. İstanbul’dan Batman’a otobüs ile gidilmesi durumunda 1544 km yol kat edilmesi gerekiyor. Bu mesafe ise ortalama olarak 15 saat sürüyor. Batman’da bulunan otobüs terminaline gelinmesi durumunda ise Batman kiralık oto hizmeti alınabiliyor.

Ayrıca çevre şehirlerden araç kiralayarak da Batman’a ulaşım sağlamak mümkün. Örnek olarak, Mardin araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.


Batman’da Araç Kiralama

Batman’ı araç kiralayarak gezmek ve bu süreçte herhangi bir sorun yaşamak istemeyen kişiler, istediği model ve markaya ait araçları kiralayabiliyor. Batman araç kiralama şirketleri, bu aşamada pek çok model, marka ve yaştaki aracı bünyesinde bulundurarak Batman’a gelen ziyaretçilerin istediği marka ve modele ait araçları kiralayabilmesini sağlıyor. Bu süreçte kendi aracı ile aynı modele sahip olan aracı kiralamak isteyen ya da hayalindeki aracı kiralamak isteyen pek çok kişi de Batman araç kiralama firmaları aracılığıyla istediği hizmetten yararlanabiliyor.

Ucuz araç kiralamak isteyen kişilere de pek çok seçenek sunan bu hizmet ile şehrin pek çok noktası ziyaret edilebiliyor. Aracın seçilmesi durumunda araç teslim işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Batman kiralık araba fiyatları da çeşitli faktörlere göre değişim gösteriyor.

Bu faktörler arasında aracın modeli, vites türü, yakıt türü gibi kriterler yer alıyor. Aynı zamanda aracı kiralayacağınız süre de ödeyeceğiniz miktar üzerinde etkili oluyor. Günlük, haftalık ya da aylık kiralama sürelerinden hangisini seçeceğiniz fazlasıyla önemli.


Batman Gezilecek Yerler

Batman, oldukça büyük bir şehir olması sebebiyle sınırları içerisinde pek çok gezilecek yer bulunuyor. Müzeler, doğal güzellikler ve tarihi güzellikler göz önünde bulundurulduğunda Batman kiralık oto aracılığıyla bu noktaların tamamına ulaşım sağlanabiliyor. İşte araç kiralama işleminin ardından gezebileceğiniz yerler;

 • Batman’da gezilecek yerler listesinde ilk sırada Malabadi Köprüsü yer alıyor. Pek çok tarihi kaynakta adı geçen bu köprü, günümüzde de bütün iştihamıyla ziyaretçilerine ev sahipliği gerçekleştiriyor. Batman’a bağlı havalimanlarından kiralanan özel araçlar ile merkezden 44 km uzaklıkta bulunan bu köprüye ulaşım sağlanabiliyor. Merkez’den özel araç ile yaklaşık 28 dakika içerisinde Malabadi Köprüsü ziyareti gerçekleştirilebiliyor.
 • Batman’da gezilecek yerler listesinde ikinci sırada Zeynel Bey Kümbeti yer alıyor. Zeynel Bey Kümbeti de tarihi gezileri seven kişilerin uğradığı mekanlardan biri. Merkeze yaklaşık 35 km uzaklıkla bulunan bu tarihi mekana özel araç ile ulaşım sağlanabiliyor.
 • Batman’da gezilecek yerler listesinde yer alan bir diğer mekan ise Mor Aho Manastırı oluyor. Batman’a gelenlerin mutlaka ziyaret ettiği bu manastır merkeze 103 km uzaklıkta bulunuyor. Batman Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanılması durumunda havaalanından direkt ulaşım sağlanabiliyor.


Batman Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız