Sivas Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 860 ₺
 • Renault Clio 860 ₺
 • Renault Clio 942 ₺
 • Fiat Egea Cross 978 ₺
 • Renault Clio 984 ₺
 • Renault Clio 987 ₺
 • Renault Clio 987 ₺
 • Renault Clio 999 ₺
 • Renault Clio 999 ₺
 • Fiat Egea 1.039 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.039 ₺
 • Hyundai i20 1.049 ₺
 • Hyundai i20 1.061 ₺
 • Renault Clio 1.125 ₺
 • Fiat Egea 1.273 ₺
 • Opel Mokka 1.299 ₺
 • Fiat Egea 1.305 ₺
 • Renault Megane 1.382 ₺
 • Dacia Duster 1.482 ₺
 • Fiat Egea 1.634 ₺

Sivas

Sivas Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi’nin dikkat çeken şehirlerinden biri olan Sivas, yüzölçümü açısından en büyük ikinci şehir oluşu ile öne çıkıyor. Ordu, Tokat, Giresun, Erzincan, Malatya gibi illerle komşu olan Sivas, en eski yerleşim yerlerinden biri. Selçuklu dönemi eşsiz eserlerinin, çini sanatını yansıtan medreselerin yer aldığı Sivas, UNESCO Dünya Mirası’na giren Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile görülmesi gereken en güzel yerlerden birisi. Sivas araç kiralama işlemini gerçekleştirebileceğiniz ideal şehirlerden biri olarak biliniyor. Pek çok farklı güzelliği bünyesinde barındıran Sivas’ta araç kiralayarak özgürce seyahat edebilir, Sivas’ın eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Sivas’ta bulunan araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek kendinize uygun aracı kiralayabilir, araç kiralama şirketlerinin sunduğu çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz. Sivas araç kiralama fiyatlarına da göz atarak bütçenize uygun aracı kiralayabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Yakıt türü, vites türü gibi teknik özellikler bakımından farklılık gösteren araçları inceleyerek tercihlerinize ve beklentilerinize uygun olan aracı kiralayabilirsiniz.

Sivas Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sivas oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Sivas hakkında birtakım bilgileri bilmenizde fayda var. Sivas hakkında öğreneceğimiz bu bilgiler, Sivas seyahatinizin çok daha keyifli geçmesini sağlıyor. İşte kiralık aracınız ile Sivas’ı keşfetmeden önce bilmeniz gerekenler.. 

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas, konum olarak kervansarayların geçtiği bölgede yer alıyor. Özellikle Selçuklu döneminde oldukça önemli bir merkez olan Sivas, tarihi yapısı ile görülmesi gereken en güzel yerlerden birisi. Bu doğrultuda Sivas’taki medreseler oldukça dikkat çekiyor. 

Güneyinde Kahramanmaraş, batısında Yozgat, kuzeyinde Ordu ve kuzeybatısında Tokat ile çevrili olan Sivas, üç vadi arasında yer alıyor. Eğer dilerseniz Tokat araç kiralama imkanlarından faydalanabilir, Sivas il merkezine ulaşabilirsiniz. Türkmenlerin ve Kafkasya göçmenlerinin de yurdu olan Sivas, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir şehir olarak dikkat çekiyor. 

Sivas kiralık araç şirketleri ile iletişime geçerek Sivas seyahatiniz için ilk adımı atabilirsiniz. Tarihi ve kültürel değerlere sahip olan Sivas ilini özgürce keşfedebilir, Sivas’ın lezzet duraklarındaki eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz.

Sivas’a Nasıl Gidilir?

Sivas araba kiralama işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin merak ettiği sorularından birisi de ‘’Sivas’a nasıl gidilir?’’ sorusu oluyor. Bu noktada endişe etmenize gerek yok. Sivas’a ulaşmak için çeşitli ulaşım imkanlarından faydalanmanıza imkan bulunuyor. Sivas’a gidebilmeniz için otobüs, uçak ve tren olmak üzere üç farklı ulaşım imkanı sunuluyor. 

Sivas otobüs bileti satın alarak Sivas il merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğu ile Sivas’a gitmek için; Erzurum’dan 434 km, Kayseri’den 196 km, Malatya’dan 247 km, Ankara’dan 442 km katetmeniz gerekiyor. Varmış olduğunuz otobüs terminalinden Sivas kiralık araba firmaları ile iletişime geçerek aracınızı kiralayabilirsiniz. 

Sivas’a ulaşmak için tercih edilen hızlı ve konforlu ulaşım yollarından biri de hava yolu.Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemi için sıklıkla tercih edilen varış noktalarından birisi. İl merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, uçak seyahatini tercih eden kullanıcıların ilk durağı oluyor. Sivas’a bağlı havalimanlarından biri olan, Sivas il merkezine yaklaşık olarak 22 km uzaklıkta yer alan Nuri Demirbağ Havalimanı’ndan Sivas kiralık otonuzu teslim alabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Ankara ve daha birçok farklı şehirden hava yolu ile Sivas’a ulaşabilirsiniz. 

Sivas’a demir yolunu kullanarak da ulaşabilmek mevcut. Eğer Sivas’a Ankara, İstanbul, Kars ya da Kayseri’den gelecekseniz tren seferleri ile Sivas’a ulaşabilirsiniz.

Sivas’ta Araç Kiralama

Sivas kiralık araba fiyatları ve farklı araç segmentleri ile araç kiralama işlemi oldukça cazip bir hale geliyor. Birçok farklı avantajı beraberinde getiren araç kiralama işlemi, Sivas’ı konforlu ve rahat bir şekilde keşfedebilmeniz için oldukça ideal bir işlem oluyor. İlk olarak Sivas uçak bileti ya da otobüs bileti satın alarak vardığınız Sivas’taki araç kiralama şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. 

Sivas havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirirken araç kiralama şirketleri size farklı segmentteki araçlarını sunuyor. Ekonomik, lüks, premium, konfor gibi çeşitli araç segmentleri arasından tercihleriniz doğrultusunda seçim yapmanıza imkan veriliyor. Dilerseniz ekonomik, dilerseniz lüks bir araç... Bu konuda tercih tamamen size bırakılıyor. 

Sivas araç kiralama şirketlerinin sunduğu fırsat ve kampanyalar, bütçenize olumlu yönde katkıda bulunmanızı sağlıyor. Yılın belirli zamanlarında gerçekleştirilen kampanyalar, araç kiralama işlemi ile ucuz araca sahip olmanızı sağlıyor. Temiz, konforlu ve güvenli araçlar yapılan keyifli seyahatler, araç kiralama işlemi ile oldukça avantajlı bir hale geliyor.

Sivas’ta Gezilecek Yerler

Araç teslim işleminden sonra konforlu ve güvenli aracınız ile Sivas’ta gezilecek yerleri keşfetmek kalıyor. İşte, kiralık aracınız ile gezebileceğiniz güzide yerler:

 • Şifaiye Medresesi, Sivas’ta görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Kabartma figürleri, süslemeleri ve tuğla işçiliği ile görenleri kendisine hayran bırakan Şifaiye Medresesi, Selçuklu yapısını tam anlamı ile keşfetmenizi sağlıyor. Sivas il merkezinden Şifaiye Medresesi’ne yaklaşık olarak 1 km yol katederek ulaşabilmeniz mümkün oluyor.
 • İki katlı bir han olan Taşhan, Sivas merkeze 750 m uzaklıkta bulunuyor. Sivas merkezden oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabileceğiniz Taşhan, boydan boya dükkanları ile keyifle alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. 
 • Sivas’a gelip de şifalı sularından faydalanmamak olmaz! İl merkezine 92 km uzaklıkta yer alan Kangal Balıklı Kaplıcası, tedavi özelliğine sahip oluşu ile dikkat çekiyor. 
 • İl merkezine 500 m uzaklıkta yer alan Sivas Kongre Binası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarihsel bir kimliğe sahip olan Sivas Kongre Binası’nı ziyaret ederek Atatürk’e ait çalışma ve dinlenme odasını görme fırsatına sahip olabilirsiniz.


Sivas Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız