Ağrı Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 1.560 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Ağrı Merkez

Ağrı Merkez Araç Kiralama

Doğu Anadolu Bölgesi’nin gözde şehirlerinden biri olan ve Mezopotamya’nın önemli bir kolu olan Ağrı, asırlar öncesine dayanan tarihi ile öne çıkıyor. Ağrı’ya, ev sahipliği yaptığı medeniyetler tarafından günümüze kadar Karakilise, Ararat ve Karaköse denmiş olup en sonra Ağrı Dağı’ndan dolayı Ağrı ismi verilmiş. Ağrı, geçmişten günümüze kadar ev sahipliği yaptığı medeniyetler sayesinde çok önemli bir turizm değerine sahip olmakta olup, buna rağmen bölge halkı geçimini daha çok tarım ve hayvancılık ile sağlıyor.

Bünyesinde kültürel, doğal ve tarihi birçok güzelliği barındıran Ağrı şehrini ziyaretiniz sırasında kolaylıkla gezmek isterseniz bölgedeki Ağrı merkez araç kiralama işleminden faydalanma imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda Ağrı iline komşu olan şehirlerden de araç kiralayabilirsiniz. Kars, Iğdır, Erzurum, Bitlis ve Van araç kiralama seçenekleri sayesinde bölgeyi pratik ve konforlu bir şekilde ziyaret etme imkanınız bulunuyor.

Ağrı merkez araç kiralama fiyatları, konuklarına tatillerini çok daha ekonomik bütçeyle geçirme fırsatı sunuyor. İsteklerinize ve bütçenize uygun olan araç kiralama firmalarından size uygun olanı seçtikten sonra aracınızı bulunduğunuz bölgeden kolaylıkla teslim alma imkanınız bulunuyor.

Ağrı Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bölgeye ziyaretinizi gerçekleştireceğiniz tarihi belirledikten sonra Ağrı merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. İşlemi gerçekleştirmeden önce Ağrı merkez hakkında bazı önemli bilgilere sahip olmanızda fayda var.

Bölgeyi ziyaretiniz sırasında Ağrı merkez kiralık araç firmaları, ziyaretçilerine birçok kolaylık sunarak gezilerini keyifli bir hale getiriyor. Şehir merkezine 32 km mesafede konumlanan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, şehri ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken birçok mekana çok yakın mesafede konumlanıyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama alternatifleri sayesinde bölgedeki mekanları direkt havalimanından ziyarete başlamanız mümkün.

Ağrı Merkez araba kiralama işleminizden sonra bölgenin konuklarına sunduğu birbirinden çeşitli ve ev konforunu aratmayan konaklama alternatifleri sayesinde günün yorgunluğunu atma imkanınız bulunuyor. Bütçenize ve isteklerinize uygun konaklama alternatiflerinden size uygun olan seçeneği seçerek bölgede keyifli bir tatil geçirme imkanınız bulunuyor.

Ağrı merkez kiralık arabanızla ziyarette bulunabileceğiniz birçok mekan barındırıyor. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında merkeze 135 km mesafede bulunan ülkemizin en büyük dağı olma özelliğini taşıyan Ağrı Dağı’nı, 1982 yılında bölgeye düşen gök taşının etkisiyle oluşan ve merkeze 143 km mesafede bulunan Meteor Çukuru’nu, romatizma, kemik, kireçlenme ve daha birçok hastalığa şifalı suyunun iyi geldiği bilinen ve merkeze 79 km mesafede bulunan Diyadin Kaplıcaları’nı ziyaret etmeden şehirden ayrılmamanızda fayda var. Ayrıca ziyaretiniz sırasında abdigor köftesi, hengel, haşıl, ayranaşı ve Ağrı’ya ait birbirinden lezzetli diğer birçok yöresel lezzeti denemenizde fayda var. Bu eşsiz lezzetleri Ağrı merkezde konumlanan lokantalarda kolaylıkla bulmanız mümkün.

Ağrı Merkeze Nasıl Gidilir?

Bulunduğunuz şehirden Ağrı merkeze ulaşmanız için karşınıza çeşitli ulaşım alternatifleri çıkıyor. Bölgeye ulaşmak için kara yolu veya hava yolu alternatiflerinden size uygun olanını seçme imkanınız bulunuyor. Hava yolu alternatifiyle Ağrı merkeze ulaşmayı tercih ederseniz Ağrı uçak biletinizi temin ettikten sonra Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan merkeze ortalama 40 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra bulunduğunuz bölgeden aracınız teslim alıp Ağrı merkeze ulaşma imkanınız bulunuyor. Ağrı merkez araç kiralama şirketleri konuklarına araçlarını diledikleri noktada teslim etme imkanı sunuyor.

Ağrı merkeze kara yolu ile ulaşmayı tercih ederseniz Ağrı otobüs biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin ettikten sonra merkeze 24 km uzaklıkta bulunan Ağrı Otogarı’nda inmeniz mümkün. Ülkemizin birçok bölgesinden turist ağırlayan Ağrı, Bitlis’e 258 km, Kars’a 185 km, Iğdır’a 163 km, Van’a 252 km uzaklıkta konumlanıyor. Ağrı Otogarı bünyesinde ziyaretçilerinin isteklerine ve bütçelerine uygun araç kiralama alternatifleri bulunduruyor.

Ağrı Merkezde Araç Kiralama

Ağrı merkez kiralık araba fiyatları, bölgeyi ziyaretiniz esnasında bütçenizi makul hale getiriyor. Farklı isteklere ve ihtiyaçlara göre şekillenmekte olan araba kiralama fiyatları her bütçeye uygun olarak karşımıza çıkıyor. Araba kiralama işlemi özel aracınız ile seyahat etmeye göre çok daha ekonomik olmakta olup aynı zamanda ek hizmetlerle size çok konforlu bir tatil yaşatıyor.

Ağrı araç kiralama şirketleri, konuklarına konforlu bir yolculuk sunmakta olup, her isteğe uygun birçok imkan sunuyor. Şirketler hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanlar sunmakta olup, tercihinize göre bu imkanlardan faydalanmanız mümkün. Aynı zamanda dilerseniz ekstra şoför ve navigasyon hizmetlerini de şirketlerden talep etmeniz mümkün. Araç teslim anından itibaren araç kiralama firmaları her türlü sorularınızı cevaplamakta olup, aracınızı kiraladığınız firmaya dilediğiniz zaman ulaşma imkanınız bulunuyor. 

Ağrı Merkezde Gezilecek Yerler

  • Ağrı merkez araç kiralama firmalarından ucuz araç kiralama işleminiz sona erdikten sonra ilk olarak tarihi Osmanlı Dönemi’ne dayanan Beyazıt Eski Camii’yi ziyaret etmenizde fayda bulunuyor. 1510 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından inşa ettirilen cami, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Beyazıt Eski Camii, Ağrı merkeze 113 km uzaklıkta bulunmakta olup, Ağrı merkez kiralık oto sayesinde ortalama 1,5 saatte kolaylıkla ulaşmanız mümkün.
  • Bölgeyi ziyaretiniz sırasında kiralık aracınızla kolaylıkla ziyaret etmenizin mümkün olduğu yerlerden biri de Nuh’un Gemisi. Bir rivayete göre Nuh tufanından sonra geminin karaya oturduğu bilinmekte olup, aynı zamanda bu bölge halk tarafından Cudi Dağı olarak da adlandırılıyor. Üzengeli ve Telçeker köyleri arasında konumlanan Nuh’un Gemisi, Ağrı merkeze 141 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Bölgede bulunduğunuz süre boyunca bir diğer mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yer, dünya üzerinde kalorifer, su ve kanalizasyon teşkilatını ilk olarak bünyesinde barındıran İshak Paşa Sarayı. Sarayın yapımının 1685-1784 yılları arasında sürdüğü bilinmekte olup, saray 116 odadan oluşuyor. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinin mimarisini yansıtan İshak Paşa Sarayı, Ağrı merkeze 120 km uzaklıkta bulunmakta olup, kiraladığınız Ağrı merkez kiralık araba sayesinde ortalama 2 saatte ulaşma imkanınız bulunuyor.


Ağrı Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız