Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 1.732 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Araç Kiralama

1946 yılına kadar Karakilise olarak bilinen Ağrı, Doğu Anadolu’da yer alıyor. Ağrı’nın geçim kaynağını sağlayan tarım ve hayvancılığın yanında turizm faaliyetleri ve seyahat rotaları artış gösteriyor. Sert iklimi ve yöresel yemekleriyle ünlü Ağrı’ya ulaşım için konumu itibarıyla hava yolu sıklıkla tercih ediliyor. Bununla birlikte Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama hizmetleri açısından yararlanabileceğiniz birçok fırsatı bir arada barındırıyor. Dilerseniz Ağrı’nın sınır komşusu olan şehirlerden de araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Erzurum araç kiralama firmalarından seyahatinize uygun aracı edinerek de Ağrı’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşırken araç kiralamayı tercih ederek yol süresini ve mesafesini kısaltabilirsiniz.


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Genel Bilgiler

İlk olarak 8 Ocak 1997’de açılan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, pist ve yol genişletme çalışmalarıyla 2011’de yeniden hizmete açılıyor. Ahmed-i Hani Havalimanı’nda ağırlıklı olarak iç hatlarda Türk Hava Yolları ve Anadolujet firmaları hizmet veriyor. Havalimanının 3000 metre uzunluğundaki pisti ise 45 metre genişliğinde. Havalimanı, yıl boyunca aktarmalı ve direkt iç hat uçuşlarını karşılıyor. Ağrı merkeze 8.5 km uzaklıkta konumlanan Ahmed-i Hani Havalimanı’na çeşitli ulaşım alternatifleri mevcut. Sık tercih edilen alternatiflerden Ağrı araç kiralama hizmetleriyle havalimanı ve şehir merkezi arasında doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz.


Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı Araç Kiralama Fiyatları

Ağrı Ovası’na kurulu şehir Kars, Erzurum ve Batman’a yakın bir konumda bulunuyor. Ağrı, sahip olduğu doğa zenginlikleri ve tarihi miras değerleriyle turizm açısından da önemli şehirlerden. Ağrı’ya uçakla gelmek istediğinizde şehir içi ulaşım için kişisel araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani iç hatlar araç kiralama hizmetleri havalimanı çevresindeki işletmeler tarafından veriliyor. Ağrı’da kalış süreniz boyunca ihtiyaç anında ve dilediğiniz süre aralığında araç kiralayabilirsiniz. Bu hizmet karşılığında ödeyeceğiniz fiyatı belirleyen pek çok kriter bulunuyor. Arabaların modeli, kiralama süresi ve kiralama hizmeti içeriği doğrudan araç kiralama fiyatlarını etkiliyor. Yakıt türü ve vites türü de bu kriterler arasında yer alıyor. Ayrıca, özel şoför ve sigorta gibi hizmetler de kiralayacağınız aracın fiyatında rol oynuyor. Aracı hangi şehirden kiralayacağınız da oldukça önemli. Ağrı şehir merkezinden ya da havalimanından kiralama yapabileceğiniz gibi sınır illerden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; Kars araç kiralama fiyatlarını inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. 


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Uçuş Bilgileri

Gelişmekte olan Ağrı şehri için havalimanıyla birlikte bölgede farklı sezonlarda seyahat yoğunluğu yaşanıyor. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, büyük modern terminali ile çeşitli kentlerden gelen ziyaretçilerini karşılıyor. Havalimanına çoğunlukla Ankara, İstanbul, Muğla, İzmir, Trabzon ve Çanakkale şehirlerinden seferler düzenleniyor. Ankara-Ağrı arasında 1 saat 45 dakikalık, İstanbul-Ağrı arasında ise 2 saat 5 dakikalık bir uçuş mesafesi bulunuyor. İç hatlarda Ağrı’ya gelmek istediğinizde Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama fiyatları ve araç seçeneklerini değerlendirerek hesaplı bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ağrı’da yerleşim alanları şehir merkezinin yanında köy ve ilçelerde yoğunluk gösteriyor. Dolayısıyla bölgedeki ulaşım yöntemleri özel ve toplu ulaşım olarak çeşitli alternatiflere sahip. Havalimanından yaklaşık 9 dakikalık bir sürüş mesafesinde Ağrı merkeze gidebilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama firmaları uçaktan indikten sonra ayarlayabileceğiniz uygun araç kiralama hizmetleri sunuyor. Dilerseniz kiraladığınız araçla anında şehir merkezine geçebilir veya Airport taksilerle birlikte toplu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Zaman esnekliği açısından kiralık araçlar merkeze ulaşma konusunda yolculuk sonrası konforlu bir ulaşım sunuyor.


Ağrı’da Gezilecek Yerler

Tarihi değeri ile öne çıkan Ağrı, sayısız gezilip görülecek yere sahip. Liste, İshak Paşa Sarayı’ndan Doğubeyazıt Kalesi’ne kadar uzayıp gidiyor. Şehrin her noktasında farklı bir tarihe şahit olacağınız bu yolculukta göreceğiniz yerlerden bazıları;

  • Bir Ağrı uçak bileti satın alarak şehre geldiğinizde seyahat rotanıza ekleyebileceğiniz yerler arasında İshak Paşa Sarayı öne çıkıyor. Şehir merkezine 102 km uzaklıktaki sarayı ziyaret ederek yerel mimarinin tarihi izlerini yakından inceleyebilirsiniz.
  • Günbuldu köyündeki Meya Mağaraları şehrin doğal zenginlikleri arasında dikkat çekiyor. Ağrı merkezden Meya Mağaraları’na 1 saat 10 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz.
  • Ağrı merkeze 93 km mesafede bulunan Doğubeyazıt Kalesi, sizi adeta geçmişte yolculuğa çıkarıyor. Tarihi mirasın bir parçası olan Doğubeyazıt Kalesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız