Aksaray Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 2.916 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Aksaray Merkez

Aksaray Merkez Araç Kiralama

Aksaray, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanmakta olup, şehrin tarihinin antik çağlara kadar uzandığı biliniyor. 15 Haziran 1989 tarihinde Niğde şehrinden ayrılarak il olmuş olan Aksaray’ın bünyesinde eşsiz doğal güzellikler, tarihi ve kültürel mekanlar barınıyor. Geçmişten günümüze kadar Kurşura, Garsaura, Archelais olarak adlandırılan şehrin Türkler’in Anadolu topraklarına girmesinden itibaren Aksaray adını aldığı biliniyor. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde de karşımıza çıkmakta olan Aksaray’da bölge halkı geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlıyor.

Aksaray Merkez ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken birçok doğal, kültürel ve tarihi antik çağlara uzanan mekanlar karşınıza çıkıyor. Bu mekanlara konforlu bir yolculukla ulaşmak isterseniz Aksaray Merkez araç kiralama işlemini araştırmanızda fayda bulunuyor. Dilerseniz Aksaray iline komşu olan Nevşehir, Niğde, Konya, Ankara ve Kırşehir araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bölgeye gelebilirsiniz.

Seyahatinizi bütçenizi makul seviyede tutarak gerçekleştirmek istiyorsanız Aksaray Merkez araç kiralama fiyatları size bu imkanı sağlıyor. Her bütçeye ve konuklarının farklı isteklerine uygun hizmetleri sunan araç kiralama şirketlerinden size uygun olan şirketi seçtikten sonra dilediğiniz lokasyondan aracınızı teslim almanız mümkün.

Aksaray Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aksaray Merkez geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla bünyesinde ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken birçok mekan barındırıyor. Aksaray Merkez oto kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce bölge ve mekanlar hakkında önemli bilgilere sahip olmanız seyahatinizi daha keyifli hale dönüştürecek.

Aksaray Merkez’i seyahatiniz esnasında Aksaray Merkez kiralık araç şirketlerinin sağladığı olanaklar yolculuğunuzu daha konforlu ve keyifli hale getiriyor. Aksaray Merkez, seyahatiniz sırasında günün yorgunluğunu atabileceğiniz birçok konforlu, her isteğe ve bütçeye uygun konaklama imkanlarını bünyesinde barındırıyor. Aksaray Merkez araba kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra bölgedeki konaklama imkanlarını incelemenizde de fayda var.

Bölgede bulunduğunuz süre boyunca Akray Merkez’e 29,4 km mesafede konumlanan şehrin Güzelyurt ilçesinin Selime kasabasında konumlanan ve mistik mimarisiyle ziyaretçilerine büyüleyen Peri Bacaları ve Selime Katedrali’ni, Aksaray Merkez’e ortalama 36 km mesafede konumlanan ve 1996 yılından itibaren devam eden arkeolojik çalışmalarda hayvan kalıntılarından kale surlarına kadar pek çok tarihi kalıntıya rastlanılan Güvercin Kayası’nı, tüf kayalarının oyulmasıyla inşa edilmiş, 40 ayrı oda ve tarihi asırlar öncesine dayanan, Aksaray Merkez’e 29,2 km mesafede konumlanan Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri’ni ziyaret etmenizde fayda var. Bölgeyi ziyaretiniz sırasında eşsiz tatlara sahip yöresel lezzetleri de denemenizde fayda bulunuyor. Bölgedeki bütün lokantalarda çiğleme, soğanlama, kokina çorbası, Aksaray tava ve daha birçok yöresel lezzeti deneme imkanınız bulunuyor.

Aksaray Merkez’e Nasıl Gidilir?

Hangi şehirde bulunursanız bulunun Aksaray Merkez’e ulaşmanız için karşınıza birden çok ulaşım alternatifleri çıkıyor. Bölgeye kara yolu ya da hava yolu alternatifleriyle kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunmakta. Aksaray Merkez’de havaalanı bulunmamasına rağmen Aksaray Merkez’e 78 km mesafede konumlanan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na ulaşım için Nevşehir uçak biletinizi alabilirsiniz. Sonrasında dilerseniz toplu taşıma kullanabilir ya da Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Aksaray Merkez’e kara yolu ile ulaşmak isterseniz Aksaray otobüs biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin ettikten sonra merkeze 5,4 km mesafede konumlanan Aksaray Otogarı’nda yolculuğunuzu sona erdirmeniz mümkün. Aksaray Otogarı’nda bölgeye gelen ziyaretçilerin isteklerine ve bütçelerine uygun kiralık araç alternatifleri bulunduran Aksaray Merkez araç kiralama şirketleri bulunuyor. Ülkemizin dört bir yanından misafire kucak açan Aksaray, Nevşehir’e 81,9 km, Niğde’ye 88 km, Konya’ya 151 km, Ankara’ya 238 km ve Kırşehir’e 95,5 km uzaklıkta bulunuyor. Bu noktada, Niğde araç kiralama firmalarından faydalanmanız ve bölgeye bu şekilde ulaşım sağlamanız da mümkün.

Aksaray Merkez’de Araç Kiralama

Bütçenizi sarsmayacak, makul düzeyde tutacak bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız Aksaray Merkez kiralık araba fiyatları size bu imkanı sunuyor. Bölgeye gelen ziyaretçilerin farklı isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik değişmekte olan araba kiralama fiyatları özel aracınızla gerçekleştireceğiniz seyahatinize göre çok daha ekonomik oluyor. Ayrıca firmaların sunduğu ek hizmetler sayesinde çok konforlu bir tatil yaşama fırsatınız oluyor.

Konuklarının her türlü taleplerine uygun hizmetleri bulunan Aksaray Merkez araç kiralama firmaları konuklarına konforlu ve güvenli bir seyahat gerçekleştirme imkanı sunuyor. Aksaray Merkez araç kiralama firmalarının bünyesinde konuklarının talepleri doğrultusunda hasar sigortası ve ekstra kasko gibi ek hizmetler bulunmakta olup, tercihinize göre firmaların sağladığı ekstra şoför ve navigasyon ek hizmetlerinden de faydalanma imkanınız bulunuyor. Bulunduğunuz lokasyonda araç teslim işleminizi gerçekleştirdiğiniz andan itibaren aracınızı kiraladığınız firmaya günün her saati sorularınızı ve taleplerinizi iletme imkanınız bulunuyor.

Aksaray Merkezde Gezilecek Yerler

  • Aksaray Merkez’de bulunan araç kiralama şirketlerinden ucuz araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra ilk seyahat noktanızın Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde konumlanan ve Aksaray Merkeze yaklaşık 38 km mesafede konumlanan Güzelyurt Evleri olmasında fayda var. Eski zamanlarda Rumların yaşadığı, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ise mübadele ile Türklerin yerleştiği bu evler günümüzde ev veya butik otel olarak kullanılmakta olup, evlerin hepsinin kapısında hangi tarihte inşa edildiği yazıyor. Tarihte bir yolculuk yapmak isterseniz Güzelyurt Evleri seyahatiniz sırasında mutlaka uğramanız gereken noktalardan biri.
  • Aksaray Merkez’de gerçekleştirdiğiniz seyahatiniz sırasında Zinciriye Medresesi de Aksaray merkez kiralık otonuzla uğramanızı önerdiğimiz yerlerden biri. Bölgenin yöresel taşı olan tüf taşından ve kesme moloz taşından inşa edilen Zinciriye Medresesi, 1336 yılında Karamanoğulları Beyliği’nden Yahşi Bey emriyle inşa edilmiş olup, Aksaray Merkez’e 1,1 km mesafede konumlanıyor.
  • Aksaray Merkez kiralık araba ile bölgedeki seyahatiniz sırasında uğramanızı önerdiğimiz diğer yerlerden biri Ziga Kaplıcaları. Ihlara Vadisi’nde konumlanan Ziga Kaplıcaları’nın şifalı sularının romatizma, eklem ağrıları gibi birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Sağlık turizmi açısından Türkiye’nin dört bir yanından misafir ağırlayan Ziga Kaplıcaları Aksaray Merkez’e 30,4 km uzaklıkta konumlanıyor.


Aksaray Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız