Bartın

Bartın Araç Kiralama

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve Zonguldak ilinden ayrılarak il statüsüne kavuşan Bartın’ın büyük bir kısmı, Küre Dağları Milli Parkı’nı içinde barındırıyor. Bartın; Amasra, Kurucaşile ve Ulus ilçelerine ev sahipliği yapan, ormanlık alan açısından zengin olan, Karadeniz’de ilgi çeken iller arasında yer alıyor. Bartın ilinin ekonomisi; tarım, ticaret ve sanayiden oluşuyor. Bu şehirde bulunan Bartın Çayı, Türkiye’de üzerinde ticaret yapılan tek akarsu olma özelliği taşıyor. Bunların yanında farklı lezzetleriyle de kendine hayran bırakan Bartın, burayı keşfetmek ve görmek isteyenlere eşsiz bir deneyim sunuyor. 

Bartın’a yapacağınız seyahatte konforunuzdan ödün vermek istemiyorsanız araç kiralama işlemini tercih edebilirsiniz. Bu imkandan sadece Bartın’da değil; çevre illerden de yararlanabilirsiniz. Örneğin; Zonguldak, Karabük ya da Kastamonu illerinden Bartın’a rahatlıkla yolculuk yapabilir, Zonguldak araç kiralama, Karabük araç kiralama şirketleri gibi farklı illerin araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece Bartın ilinde keşfedilmeyi bekleyen yerleri keşfe çıkabilir, tatilinizi bütçenize ve isteklerinize uygun şekilde değerlendirebilirsiniz. Bartın araç kiralama opsiyonlarını da değerlendirerek taleplerinize uygun ucuz araç imkanlarını elde edebilirsiniz. 


Bartın Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bartın kiralık araç opsiyonunu değerlendirmeden önce Bartın hakkında bazı hususları öğrenmeniz gerekiyor. Bu bilgilere hakim olarak Bartın’ı gezmeniz, sizin için daha keyifli seyahat etme olanağını sunuyor ve tatilinizi daha eğlenceli hale getiriyor.

Bartın araba kiralama işlemini yaparak rahatlıkla gezebileceğiniz doğa güzelliklerinin tadını çıkarabileceğiniz iller arasında yer alıyor. Zonguldak Çaycuma Havalimanı’nın imkanlarını değerlendirerek havalimanında yer alan araç kiralama şirketlerinden faydalanabilir, Bartın’a yaklaşık 30 km yol giderek varış sağlayabilirsiniz. Bölgeye geldiğiniz zaman sizi eşsiz bir manzara karşılıyor. Yeşilin mavi ile buluşması, Bartın seyahatinizi daha da güzel kılıyor.

Bartın isminin kökeni, Parthenios kelimesinden geliyor. Yunan mitolojisine göre bu isim, “Sular Tanrısı” anlamına geliyor. Antik Çağ boyunca Parthenios denilen bölgeye zamanla Bartın adı veriliyor. 

Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere yerleşim alanı olan Bartın; Bizans, Orta Çağ, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde çeşitli olaylara ev sahipliği yapmış. Şehir, coğrafi konumundan ötürü sahip olduğu avantajı tarihi mirasıyla da süslüyor. Her sokağında farklı bir tarihi iz bulabileceğiniz Bartın’da unutulmaz bir seyahate çıkabilirsiniz.  

Yazları sıcak geçen şehre, kış mevsiminde soğuk hava hakim oluyor. Karadeniz ikliminin hüküm sürdüğü Bartın’a olan ilgi, hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde devam ediyor. Bartın araç kiralama şirketlerinin sunduğu alternatifleri değerlendirdikten sonra siz de rotanızı baştan başa doğal güzelliklerle bezenen şehre çevirebilirsiniz. 

Aynı zamanda Bartın kiralık arabanızla gezme imkanına sahip olacağınız pek çok park, müze, cami, şelale, anıt, plaj ve koy imkanı sunuyor. Bu gezi turunu yaparken Bartın’a özgü yemeklerden şap şap köfte, Amasra salatası, pum pum çorba, tavuklu köy böreği, Amasra pidesi, oğlan sarığı, kırk katlı börek gibi lezzetleri de deneyebilirsiniz.


Bartın’a Nasıl Gidilir?

Bartın’a gitmek isteyenler için farklı ulaşım yöntemleri bulunuyor. Bartın’a deniz yolu, demir yolu, kara yolu ve hava yolu ile ulaşmak mümkün. Hava yolu seçeneğini değerlendirmek için Zonguldak uçak bileti almanız gerekiyor. Uçak yolculuğunun ardından iniş yaptıktan sonra Zonguldak Çaycuma Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden faydalanabilir, Bartın şehir merkezine yaklaşık 30 km süren yolculukla varışınızı sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz havalimanı noktasından kolaylıkla aracınıza ulaşabilir, Bartın için yola koyulabilirsiniz. Havalimanı seçeneği dışında otobüs yolculuğu seçeneğini değerlendirebilir Bartın otobüs bileti alarak Bartın Otogarı’na varış sağlayabilirsiniz. 

  • Yaklaşık olarak Zonguldak-Bartın 88 km, 
  • Bolu-Bartın 175 km, 
  • Karabük-Bartın 90 km, 
  • Düzce-Bartın 227 km, 
  • Çorum-Bartın 368 km uzaklıkta bulunuyor. 

Bartın Otogarı’na vardıktan sonra burada bulunan Bartın araç kiralama firmalarında yararlanarak Bartın turunuza başlayabilirsiniz.

Bartın’a ulaşmak için tercih edilen bir diğer seçenek ise tren yolculuğu. Zonguldak Saltukova beldesindeki tren istasyonundan 38 km sonra Bartın’a varabilirsiniz. Bartın araç kiralama opsiyonlarıyla bu ulaşım yollarını birlikte değerlendirebilir, Bartın’a vardığınızda kiralık aracınızla istediğiniz beldeyi gezerek tatilin tadını çıkarabilirsiniz. 

Alternatif bir seçenek olarak araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Örnek olarak, Kastamonu’dan şehre ulaşım sağlamak için Kastamonu araç kiralama firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.


Bartın’da Araç Kiralama

Bartın kiralık araba fiyatları, seyahatiniz boyunca size eşlik edecek aracı bütçenize uygun olacak şekilde belirlemenizi mümkün kılıyor. Farklı istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenen bu fiyatlar, farklı bütçelere sahip olan kişilere hitap ediyor. Şahsi bir araç ile seyahat etmek yerine çok daha avantajlı olan araç kiralama işlemini tercih etmek, beraberinde çeşitli avantajları da getiriyor. 

Bartın oto kiralama şirketleri, yolculuğunuzun konforlu ve güvenli bir şekilde geçmesi için çeşitli imkanları beraberinde getiriyor. Farklı segment ve opsiyonlara sahip araçlarını hizmetinize sunan araç kiralama şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları da sizin tercihinize bırakıyor. Bunların yanı sıra navigasyon, ekstra şoför ya da vale gibi hizmetler de araç kiralama şirketleri tarafından sizlere sunuluyor. 

Araç teslim anından itibaren merak ettiğiniz bütün soruları, araç kiralama şirketleri cevaplıyor. Sevdiklerinizle birlikte gerçekleştireceğiniz seyahatler için düzenli olarak dezenfekte işlemi uygulanan araçlar tahsis ediliyor. Pek çok farklı açıdan avantaj sağlayan araç kiralama işleminin sahip olduğu güzel detaylar doğrultusunda Bartın gezisi çok daha cazip bir hale geliyor.


Bartın’da Gezilecek Yerler

Bartın, Karadeniz Bölgesi’nin turistik şehirlerinden biri. Görülecek yerler açısından oldukça zengin olan Bartın şehri; muhteşem ormanları, plajları, doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle göze çarpıyor. Bartın gezisi için Bartın araç kiralama fiyatları arasından kendi bütçenize uygun bulduğunuz aracınızla seyahate başlayabilirsiniz. 

  • Bartın merkeze 17 km uzaklıkta olan Tavşan Adası’na giderek orada adanın keyfini çıkarabilir adanın karşısında yer alan Tarihi Amasra Kemere Köprüsü’nü ziyaret edebilirsiniz. 
  • Şehir merkezine yaklaşık olarak 62 km uzaklıkta olan Küre Dağları Milli Parkı’na gidip kanyonları, şelaleleri, düdenleri, mağaraları görebilirsiniz. Aynı zamanda endemik bitki çeşitliliğini de burada bulabilirsiniz. 
  • Bartın kiralık oto şirketlerinden kiraladığınız kiralık araç ile Amasra Müzesi’ne, Güzelcehisar Lav Sütunları’na, Ulukaya Şelalesi’ne gidebilirsiniz. Amasra Müzesi, Bartın’a yaklaşık 30 km mesafede konumlanırken Güzelcehisar Lav Sütunlar’ı 35 km’de konumlanıyor.

Bartın geziniz sırasında Ulu Yayla’ya, İnkumu Plajı’na, Direkli Kaya’ya, Çekiciler Çarsısı’na, Bakacak Tepesi’ne, Büyük Liman Plajı’na ve daha pek çok yere gidebilirsiniz. Hem tarihi hem turistik Bartın turunu gerçekleştirerek unutulmaz bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz. Kiraladığınız aracınız sayesinde de konforlu aynı zamanda keyifli bir tatil yapmış olursunuz.


Bartın Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız