Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Araç Kiralama

Karadeniz’in batısında konumlanan Zonguldak, ticaret ve madencilik alanlarında bölgenin önde gelen illeri arasında yer alıyor. Taşkömürü rezervleri ile dikkat çeken kent, gelişmiş sanayisi ile de çok sayıda kişiye iş kapısı sağlıyor. Zonguldak’ın doğal güzelliklerini ve uzun sahil şeridini konforlu bir biçimde gezebilmek için Zonguldak Çayçuma Havalimanı araç kiralama olanaklarından yararlanarabilirsiniz. Gelişmiş ulaşım imkânları bulunan şehre hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Genel Bilgiler

Zonguldak Çaycuma Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetlerinin hepsine erişim sağlayabileceğiniz kentin havaalanı, Çaycuma ilçesinde yer alıyor. İlk olarak 1999 yılında açılan Zonguldak Havalimanı, 2002 tarihinde kapanmış ancak 2007 yılında yeniden faaliyetlerine başlayarak halen yolcu ulaşımına açık olarak hizmet veriyor. Zonguldak uçak bileti alarak iniş yapabileceğiniz havalimanı, Zonguldak Özel Sivil Havacılık San. ve Tic. A.Ş. tarafından işletiliyor. Zonguldak Çaycuma Havalimanı, şehir merkezine 57 km uzaklıkta bulunuyor. Zonguldak Şehirler Arası Otobüs Terminali ile Çaycuma Havaalanı arasındaki mesafe ise 32 km.

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Şehre ulaştıktan sonra Zonguldak Çaycuma Havalimanı araç kiralama fiyatlarını inceleyerek kendi beklentilerinize uygun otomobile karar verebilirsiniz. Zonguldak otobüs bileti alarak bölge otogarına varmanızın ardından çeşitli firmalara ait araçlara göz atarak kiralama hizmeti alabilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havalimanı araç kiralama firmaları, kiralanan arabaların modeline, özelliklerine ve kapasitesine göre farklı fiyatlandırmalar yapıyor. Araçların ek imkânları da ücretleri etkileyen faktörler arasında yer alıyor. 

Zonguldak Çaycuma Havalimanı Uçuş Bilgileri

2021 yılında iç hatlar ve dış hatların toplamında 57 bin 932 yolcu taşıyan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya uçuş gerçekleştiriliyor. İç hatlarda; İstanbul, Adana, İzmir, Antalya ve Bodrum’dan yaptığınız uçuşların ardından Zonguldak Çaycuma araç kiralama imkânlarından dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Öte yandan dış hatlara da uçuş olanağı sunan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan Almanya’nın Köln ve Düsseldorf bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in en gelişmiş illeri arasında yer alan Zonguldak’ta ulaşım imkânları oldukça gelişmiş. Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan kalkan Çaycuma Belediyesi’ne ait minibüslerle veya şehir içi otobüs seferleri ile Zonguldak şehir merkezine varabilirsiniz. Özel transfer araçları ve taksi seçeneklerinden birini tercih ederek de şehre ulaşabilirsiniz. Ancak aileniz veya yakınlarınız ile birlikte konforlu bir seyahat yapmak istiyorsanız Zonguldak araç kiralama hizmetini tercih edebilirsiniz.

Zonguldak’ta Gezilecek Yerler

Bölgedeki madenlerin keşfedilmesinin ardından hızlı bir gelişim gösteren Zonguldak’ta gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Zonguldak araç kiralama seçeneklerini kullanarak da gezebileceğiniz yerler şöyle sıralanıyor:

  • Harmankaya Şelalesi: Zonguldak’ın en çok ziyaret edilen doğal güzellikleri arasında yer alan şelale, şehir merkezine yakın konumuyla dikkat çekiyor. Araç kiralama seçenekleri ile yakın şehirlerden havalimanına ulaşabilirsiniz. Böylece Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na 57 km uzaklıktaki bu ihtişamlı Harmankaya Şelalesi’ni görebilirsiniz.
  • Gökgöl Mağarası: Zonguldak Havalimanı ile arasında 49 km mesafe bulunan bu mağaraya araç kiralama hizmeti ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Üzülmez bölgesinde konumlanan Gökgöl Mağarası’nın içerisindeki uzun yolda yürüyerek sarkık ve dikikleri yakından inceleyebilir, mağaranın görkemine kendinizi kaptırabilirsiniz.
  • Gümeli Porsuğu: Zonguldak ilinin Alaplı ilçesinde bulunan anıt ağaç, dünyanın en yaşlı porsuk ağacı olarak biliniyor. Yapılan araştırmalar sonucunda 4112 yaşında olduğu tespit edilen ağaca ulaşmak içinse Zonguldak Çaycuma Havalimanı’ndan yola çıktıktan sonra ortalama 87 km’lik bir yol kat etmeniz gerekiyor.


Zonguldak Çaycuma Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız