Bayburt Merkez

Bayburt Merkez Araç Kiralama

Bayburt, ülkemizin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Doğu Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz Bölgesi’ne bağlayan Erzurum-Trabzon yolunda konumlanıyor. Geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bayburt’un adını eski Kafkas dillerinden birini konuşan Urartu/Khaldiler’in bölgede egemenlik kurduğu zamanlarda, Khalt halkı içinde gerçekleşen Hint-Avrupa dili Mitanni göçmenlerinin bölgeye sızmaları sonucu aldığı biliniyor. 

Bayburt halkının ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmakta olup, bölgede tarım ürünü olarak hububat çeşitleri, şeker pancarı, yem bitkileri ve nadir de olsa meyve sebze üretimi yapılıyor.

Bayburt Merkez bünyesinde birçok tarihi, kültürel ve doğal mekan bulundurmakta olup, birçok yöresel lezzete ev sahipliği yapıyor. Bu mekanları ziyaret etmek ve eşsiz tatlara sahip yöresel lezzetleri denemek isterseniz bölgedeki seyahatiniz boyunca Bayburt Merkez araç kiralama işleminden faydalanma imkanınız bulunuyor. Ayrıca kiralık aracınız sayesinde Bayburt’a komşu olan Trabzon, Rize, Erzurum, Erzincan ve Gümüşhane illerini de ziyaret etme imkanınız bulunuyor.

Bayburt Merkez araç kiralama fiyatları her bütçeye uygun bir şekilde karşınıza çıkmakta olup, ziyaretçilerine bölgedeki gezilerini bütçelerine uygun bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunuyor. Araç kiralama firmaları, konuklarının talep ve ihtiyaçlarına yönelik araç alternatifleri bulunduruyor. Size uygun olan aracı tercih ettikten sonra kiralık aracınızı dilediğiniz bölgeden almanız mümkün.


Bayburt Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bayburt Merkez’de gerçekleştireceğiniz geziniz için Bayburt Merkez oto kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce bölge ve bölgedeki mekanlar hakkında bazı önemli bilgilere sahip olmanızda fayda bulunuyor. Edineceğiniz bilgiler sayesinde seyahatiniz çok daha keyifli bir hale dönüşecek.

Eşsiz bir doğaya sahip, asırlar boyu birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan Bayburt Merkez bünyesinde bulundurduğu Aslandağı Vilayet Ormanı, Bayburt Kalesi, Korgan Köprüsü, Dede Korkut Kümbeti ve birçok doğal, tarihi ve kültürel mekanları ile ziyaretçilerine unutulmayacak bir seyahat gerçekleştirme imkanı sunuyor. Bayburt Merkez araç kiralama şirketleri konuklarına birçok imkan sağlamakta olup, konuklarına keyifli ve konforlu bir seyahat gerçekleştirme olanağı sunuyor. Bayburt Merkez bünyesinde konukların seyahatleri sırasında konaklayabilecekleri birçok konaklama alternatifi sunuyor. Her bütçeye uygun olan ve konuklarına ev konforu sunan konaklama alternatiflerini Bayburt Merkez araba kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra incelemenizde fayda var.

Bayburt Merkez kiralık aracınızı temin ettikten sonra bölgede sizi eşsiz güzelliklere ve ihtişama sahip tarihi, kültürel ve doğal birçok mekan bekliyor. Bayburt Merkez’deki geziniz sırasında Türkiye’deki en özel müzelerden biri olan, 2014 yılında Avrupa Konseyi Müze Ödülü alan, bünyesinde kütüphane, konferans salonu, sergi salonu gibi birçok imkan barındıran ve Bayburt Merkez’e 44,8 km mesafede konumlanan Baksı Müzesi’ni, eşsiz bir doğaya sahip olan ve su sesiyle insanı sakinleştiren, Bayburt Merkez’e 23,6 km mesafede konumlanan Sırakayalar Şelalesi’ni, geçmişte bölgedeki halkın soğuk hava deposu olarak kullandığı günümüzde ise Bayburt’un en önemli turistik değerlerinden biri olan ve Bayburt Merkez’e 36,8 km mesafede konumlanan Helva Köyü Buz Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca seyahatiniz sırasında bölgedeki ekşi lahana, ziron, lor dolması, tel helvası ve diğer birçok yöresel lezzeti Bayburt Merkez’deki restoranlarda deneme imkanınız bulunuyor.

Bayburt Merkez’e Nasıl Gidilir?

Bayburt Merkez’i ziyaret etmeye karar verdiğiniz andan itibaren karşınıza birçok ulaşım seçeneği bulunuyor. Bayburt Merkez’e kara yolu ile direkt ulaşma imkanınız bulunmakla beraber aynı zamanda Bayburt’a komşu olan illere uçak bileti temin ederek hava yolu ile de ulaşma imkanınız bulunuyor.

Bulunduğunuz ilden Bayburt Merkez’e daha pratik ve hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz Bayburt’a komşu olan Trabzon ve Rize şehirlerine bulunduğunuz ilden uçak bileti temin ederek ulaşma imkanınız bulunuyor. Rize-Artvin Havalimanı’ndan ortalama 3 saatte, Trabzon Havalimanı’ndan ortalama 2.5 saatte Bayburt Merkez’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yapım aşamasında olan Bayburt Gümüşhane Havalimanı aktif olduğu zaman Bayburt Gümüşhane Havalimanı araç kiralama firmalarından da faydalanma imkanınız bulunacak. Şu an için Trabzon uçak bileti alarak Trabzon’a iniş yapabilir, ardından dilerseniz Trabzon Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bayburt Merkez’e aynı zamanda bulunduğunuz şehirden temin edeceğiniz Bayburt otobüs bileti ile de ulaşabilirsiniz. Bayburt Merkez’e 9 dakikalık mesafede konumlanmakta olan Bayburt Otogarı’na Trabzon’dan 2 saatte, Rize’den yaklaşık 3,5 saatte, Erzurum’dan ortalama 2 saatte, Erzincan’dan yaklaşık 2 saatte ve Gümüşhane’den 1 saatte otobüs yolculuğu ile ulaşmanız mümkün. Bayburt Otogarı’nda yolculuğunuzu sonlandırdıktan sonra Bayburt Otogarı’nda bulunan araç kiralama firmalarından size uygun aracı temin ederek bölgedeki seyahatinize başlama imkanınız bulunuyor.

Ayrıca dilerseniz yakın şehirlerden de araç kiralayarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Örnek olarak, Gümüşhane araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir, konforlu bir şekilde Bayburt’a ulaşabilirsiniz.

Bayburt Merkez’de Araç Kiralama

Bayburt Merkez’de gerçekleştireceğiniz geziniz esnasında keyifli ve rahat bir yolculuk gerçekleştirmek istiyorsanız Bayburt Merkez kiralık araba fiyatları her bütçeye makul bir şekilde bulunmasıyla bu imkanı size sunuyor. Bireysel aracınızla yapacağınız seyahate göre çok daha ekonomik bir bütçe ile seyahatinizi gerçekleştirme imkanı sunan araç kiralama firmaları aynı zamanda sundukları birçok ek hizmetler ile seyahatinizi çok daha konforlu ve eğlenceli bir hale dönüştürüyor.

Bayburt Merkez araç kiralama firmalarının sağladığı ek hizmetler sayesinde bölgedeki geziniz çok daha keyifli ve konforlu bir hale geliyor. Araç kiralama firmalarından hasar sigortası, ekstra kasko gibi ek hizmetler talep etmeniz mümkünken aynı zamanda araç kiralama firmaları konuklarına ekstra şoför ve navigasyon gibi ek imkanlar da sunuyor. Bayburt Merkez araç kiralama firmalarından size uygun aracı seçtikten sonra araç teslim anından itibaren firmalara günün her saati soru ve talepleriniz için ulaşma imkanınız bulunuyor.

Bayburt Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Bayburt Merkez araç kiralama şirketlerinden ucuz araç kiralama işleminizi sona erdirdikten sonra bölgedeki keyifli seyahatinize başlamanız mümkün. İlk ziyaret edeceğiniz noktanın 2014 yılında tabiat parkı olarak kabul edilen ve koruma altına alınan Yakupabdal Tabiat Parkı olmasında fayda bulunuyor. Yakupabdal Tabiat Parkı bünyesinde bulundurduğu Yakupabdal Türbesi ve göletli mesire alanı ile ziyaretçilerine doğa ile iç içe eşsiz ve keyifli zamanlar geçirme imkanı sunuyor. Bayburt Merkeze 54 km mesafede konumlanan Yakupabdal Tabiat Parkı’nda eşsiz fotoğraflar çekme, birçok farklı kuş türünü gözlemleme, yürüyüş yapma, bisiklet sürme gibi aktiviteler gerçekleştirme imkanınız bulunuyor.
  • Bayburt Merkez kiralık arabanız ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz diğer bir noktanın eşsiz bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan, ülkemizin en önemli nehirlerinden biri olan Çoruh Nehri olmasında fayda var. Dünyadaki hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri Bayburt Merkez’e 131 km mesafede konumlanıyor ve Mescid Dağı’nda doğup Bayburt ve Artvin üzerinden ilerleyerek Gürcistan’ın denizine dökülüyor. Çoruh Nehri’ni ziyaretiniz sırasında doğa sporlarını deneme imkanınız bulunuyor.
  • Bayburt Merkez kiralık otonuzla ziyaret etmenizde fayda bulunan diğer bir nokta ise şehir merkezine 36,7 km mesafede konumlanan, 1996 ve 2003 yılları arasında Bayburt’un su ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılmış olan Demirözü Barajı oluyor. Demirözü Barajı’nı ziyaretiniz esnasında baraj etrafında bulunan restoranlarda bölgenin eşsiz lezzetlerinin tatlarına bakma imkanınız bulunuyor.


Bayburt Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız