Bitlis Hizan

Bitlis Hizan Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hizan ilçesi, Bitlis iline bağlı bir konumda bulunuyor. Kültür ve ticaret alanında öne çıkan ilçe, gelişmiş ve gelişmekte olan alanları ile dikkat çekiyor. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Hizan, ziyaretçilerine kendini beğendiriyor. Geniş ve kapsamlı tarihi olan ilçe, gelirini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde ediyor. Ekonomi alanında her gün biraz daha gelişen Hizan, geniş imkanları ile Türkiye’de gelişmekte olan şehirler arasında yer alıyor. 

Pek çok açıdan kalkınmaya başlayan Bitlis ilinin Hizan ilçesi, gezmek ve yeni yerler görmek için Bitlis Hizan araç kiralama işleminde kolaylık sunuyor. Eğer isterseniz Van, Ağrı, Muş, Siirt ve Erzurum ile komşu olan Bitlis’in Hizan ilçesinden araç kiralayabilirsiniz. Dilerseniz de yakın şehirlerden de araç kiralayarak Bitlis ilinin Hizan ilçesini gezebilirsiniz. Örneğin, Van araç kiralama yerlerinden araç kiralama işlemi gerçekleştirerek Hizan’a gidebilirsiniz. 

Bitlis Hizan araç kiralama fiyatları oldukça uygun fiyatlarıyla kendinize uygun aracı kiralama imkanı sunuyor. Böylece az masraf ile çok yer görebilmenize de katkıda bulunuyor. İhtiyacınıza ve kişi sayınıza göre araç kiralama firmalarından kendinize uygun olan aracın seçimini yapabilir, firma ile anlaştığınız yerden aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Bitlis Hizan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitlis Hizan oto kiralama işlemini yapmadan önce Bitlis ilinin Hizan ilçesi hakkında küçük bir araştırma yapmalısınız. Bu araştırma genellikle gideceğiniz yeri sevmeniz ve merak ettiğiniz alanları gezmeniz için oldukça geniş imkan sunuyor.  

Bitlis ilinin bir ilçesi olan Hizan’da ilk yerleşim yerleri M.Ö. Urartular’a dayanıyor. Ardından ise Pers ve Roma gibi devletler geliyor. Osmanlı Devleti’nin bu topraklara ulaşması ile beraber önceki tüm medeniyetlerin eserleri gün yüzüne çıkarılıyor. 1936 yılında ilçe olan Hizan, Van Gölü’ne yakın bir konuma bulunuyor. Genellikle dağlık ve küçük derelerden oluştuğu için 

Bitlis Hizan kiralık araç ile gezebileceğiniz birçok farklı yere sahip. Karasal iklim görülen bu yer, kışın çok soğuk, yazın ılık havasıyla ziyaretçilerine her açıdan imkan sunuyor. Bitlis’te bulunan müzeleri, antik kentleri ve tarihi camileri Bitlis Hizan araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra kolaylıkla gezebilirsiniz. 1 belde, 75 köy ve 11 mahalleden oluşan bu ilçe, görülmeyi bekleyen birden fazla yere ev sahipliği yapıyor. 

Bitlis Hizan’a Nasıl Gidilir?

Bitlis Hizan’a gitmek isterseniz karşınıza 2 farklı ulaşım imkanı çıkıyor. Hizan’a direkt olarak sadece otobüs ile ulaşmak mümkün olduğu gibi Vangölü Ekspresi ile de ulaşım bulunuyor. Vangölü Ekspresi Bitlis ilinin Hizan ilçesine gitme işlemini kolay, hızlı ve pratik bir hale getiriyor. Bitlis otobüs bileti satın alarak önce Bitlis Otogarı’na, ardından da Hizan ilçesine giden şehir içi araçlarınıza binebilirsiniz. Bu ilçeye 160,2 km uzaklıkta bulunan Van ve Muş illerinden gelenlere otobüs yolculuğu bundan dolayı oldukça kolaylık sunuyor. Havayolundan da aktarma yaparak Bitlis Hizan’a ulaşmak mümkün. Muş uçak bileti alarak Muş’tan Bitlis’e, oradan da Hizan’a ulaşım sağlamak mümkün. Muş’tan daha konforlu bir şekilde gelmek isterseniz Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Kiralık araba işleminizi gerçekleştirmek için Bitlis Otogarı oldukça ideal bir lokasyon. Bu lokasyon, Bitlis Hizan kiralık araba ile seyahate başlayabileceğiniz duraklardan biri olmayı başarıyor.

Bitlis Hizan’da Araç Kiralama

Bitlis Hizan kiralık araba fiyatları, uygun bütçelerde olduğundan ilçede araç kiralama işleminizi rahatlıkla yapmak mümkün. Herkesin ihtiyacına ve kişi sayısına göre değişen bu fiyatlar, bütçenizin sarsılmasını engelliyor. 

Birden fazla firma seyahatinizi konforlu yapmanız için oldukça kapsamlı ve geniş imkanlarıyla dikkat çekiyor. 

Bitlis Hizan araç kiralama şirketleri bu aşamada sizlere eşsiz bir hizmet sunuyor. Şirketler size araçlarını verdiği gibi belli oranda sigorta ve kasko gibi imkanları da sağlıyor.

Bitlis Hizan’da Gezilecek Yerler

Bitlis Hizan kiralık oto size şehrin pek çok yerini hatta komşu illerini de gezebilme olanağı sunuyor. Bu olanaklar sizin kişisel istekleriniz ve şirketlerin yapısına göre ucuz araç veya uygun fiyatlarda araç kiralamayı mümkün kılıyor. Araç teslim anınızdan sonra sevdiklerinizle birlikte Bitlis ilinin Hizan ilçesinde şuraları mutlaka gezmelisiniz: 

  • Öncelikle Nemrut Krakter Gölü’ne gidin. Çünkü burası ortalama 10 km genişliğinde doğa harikası bir yer. Türkiye’nin 1., dünyanın ise 2. en büyük krater gölü özelliğinde olduğundan ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmeyi başaran nadir yerlerden biri.
  • Daha sonra Tatvan’ı ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 25 km mesafede bulunan bu yer, yayla ve dağları ile dikkat çekiyor. Doğal güzelliklere sahip olduğundan Bitlis ilinde ön planda. Eğer tren yolculuğunu tercih ediyorsanız Tatvan’a Haydar Paşa Garı-İran Demiryolu ile de gelebilirsiniz.
  • Tarihi mekanlardan olan Ulu Kümbet, Bitlis Hizan araç kiralama işleminizden sonra 3. duraklarınızdan biri olmalı. Çünkü Ahlat’a özgü olan bu kümbet, volkanik tüf taşıyla giriş yerleri oldukça şaheser konumda bulunuyor.
  • Birden fazla medeniyete ev sahipliği yapan bu ilçe, bu medeniyetlerin eserlerini bünyesinde barındırıyor. Bundan dolayı sanatsever ziyaretçiler için de El Aman Hanı, İslahiye Medresesi, Selçuklu Mezarlıkları, Etnografya Müzesi gibi yerler oldukça güzel bir varış noktası.
  • Son olarak ise Bitlis Kalesi’ne tırmanabilir, Adilcevaz Çakıl Adası Plajı’nı da ziyaret etmeye gidebilirsiniz. Böylece eşsiz doğa ve tarihe sahip bu ilçe hakkında bilgi sahibi olduğunuz gibi keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.


Bitlis Hizan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız