Düzce Merkez

Düzce Merkez Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Düzce Merkez’in tarihi, M.Ö. 1390-800 yılları arasında hüküm sürmüş olan Hititler’e dayanıyor. Oldukça tarihi ve kültürel bir bölge olmasının yanı sıra Karadeniz ikliminin etkisinde şekillenen ormanlık alanlarla çevrili oluşu, doğaseverler tarafından ilgi topluyor. Oldukça uygun bir tatil bölgesi olan Düzce Merkez araba kiralama fırsatlarıyla da bölgeyi gezmek isteyenler için uygun seçenekler sunuyor. Ekonomisi büyük ölçüde fındık, pancar ve mısır tarımına dayalı olan Düzce Merkez’de hayvancılık, ormancılık, ticaret ve sanayi sektörleri de oldukça gelişmiş durumda. 

Pek çok yönüyle gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer alan Düzce Merkez araç kiralama seçenekleriyle daha kolay gezilebilir hale geliyor. Siz de Bolu, Sakarya, Kocaeli gibi illerle komşu olan Düzce Merkez’i gezip görmek istiyorsanız Düzce Merkez araç kiralama firmaları sayesinde kiralık aracınızla bölgeyi gezebilir ve Düzce’nin bünyesinde barındırdığı doğal ve kültürel güzellikleri keşfedebilirsiniz. 

Siz de Düzce Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun olan kiralık aracı bularak tatilinizi keyif içinde geçirme fırsatına sahip olabilirsiniz. Kiralık aracınızla bölgede bulunan tarihi ve doğal güzellikleri konforlu bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Düzce Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düzce Merkez oto kiralama işleminden önce bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu detaylar, tatil planınızı oluştururken sizlere faydalı olacak bilgiler içeriyor. 

Batı Karadeniz’de ayakta kalmış olan tek antik kent ünvanına sahip Düzce ilinin merkezi 15. yüzyıldan beri yerleşim alanı olarak kullanılıyor. Doğu Roma İmparatorluğu’ndan Osmanlı Devleti’ne kadar pek çok tarihi uygarlığın hüküm sürdüğü Düzce Merkez, köklü tarihiyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

İl sınırları, kıyı kesimlerinin dışında ortası çukur ve çevresi dağlarla kuşanmış şekilde oluşuyor. Düzce’nin kuzeyinde Akçakoca Dağları, doğusunda Bolu Dağı, güneydoğu ve güney kesimlerinde ise Abant Dağları yer alıyor. Oldukça dağlık bir yerleşime sahip olan Düzce’nin Karadeniz iklimi etkisi altında olması sayesinde bölge toprakları oldukça verimli ve tarıma elverişli vaziyette. Tarımsal üretimin sıklıkla yapıldığı Düzce Ovası da tarımsal faaliyetler için başlıca geçim kaynakları arasında yer alıyor. 

Bereketli toprakları ve doğal güzellikleriyle Düzce Merkez, yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin mutlaka görmek istediği yerler arasında yer alıyor. Tatil planınızı Düzce Merkez’de yer alan pek çok tarihi ve kültürel alanı gezip görecek şekilde oluşturduysanız Düzce Merkez kiralık oto seçeneklerinden faydalanarak şehirde pek çok farklı merkeze pratik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Tabiat parklarından müzelere, şelalelerden göllere pek çok tarihi ve doğal güzellikleriyle Düzce Merkez, tam bir tatil mekanı olarak öne çıkıyor. 

Düzce Merkez’e Nasıl Gidilir?

Düzce Merkez kiralık araç ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir yer. Şehre ulaşımın yalnızca kara yolu ile yapılmasının yanı sıra pek çok otobüs firması tarafından da şehre ulaşımın mümkün olduğunu hatırlatmakta fayda var. 

Düzce ile komşu olan illerden de Düzce Merkez’e otobüs ile ulaşım mümkün. Düzce-Bolu arası mesafe 45 kilometre iken, Düzce-Sakarya arası 69 kilometre, Düzce-Zonguldak arası mesafe ise 113 kilometre. Düzce otobüs bileti ile bu mesafeleri katederek Düzce Merkez’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kiralık araç firmaları, kiraladığınız aracı istediğiniz konuma getirebiliyor. Çeşitli avantajlı paketler arasından size uygun olan kiralık aracı bularak şehirlerarası otobüs terminalinden de aracınızı teslim alabilirsiniz.

Komşu şehirlerden de araç kiralayarak Düzce’ye gelebilirsiniz. Örnek olarak Bolu araç kiralama firmalarıyla iletişime geçerek aracınızı hemen teslim alabilir ve seyahate başlayabilirsiniz.

Düzce Merkez’de Araç Kiralama

Düzce Merkez kiralık araba fiyatları, araba kiralama işlemini bütçe dostu hale getiriyor. Kiralık araç şirketleri müşteri memnuniyeti konusunda oldukça titiz ve özenli hareket ediyor. Her bütçeye ve isteğe uygun kiralık araç bulunduran şirketler, dilerseniz ek olarak satın alabileceğiniz hasar sigortası ve kasko gibi ek avantajlar da sunuyor. 

Düzce Merkez kiralık arabanızla seyahat ederken aklınıza takılan her türlü sorunun çözümü için aracınızı kiraladığınız şirketle iletişime geçebilirsiniz. Araç teslim işleminin ardından her anınızda yanınızda olmayı amaçlayan şirketler, müşterilerine iyi deneyimi sağlamak için hazır bulunuyor. 

Düzce Merkez’de Gezilecek Yerler

Ucuz araç kiralayarak Düzce Merkez’de dilediğinizce gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Düzce Merkez’de görmeniz gereken yerler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Düzce’nin Akçakoca’ya bağlı Fakıllı Köyü!nde yer alan Fakıllı Mağarası, kiralık arabanızla gidip gezebileceğiniz harika bir yer olarak ön plana çıkıyor. Düzce Merkez araç kiralama şirketlerinden kiraladığınız aracınızla Akakocabey Bulvarı/D019 üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Fakıllı Mağarası, içerisinde yer alan çeşitli sarkıt ve dikitleriyle dikkat çekmesinin yanı sıra mesire alanlarına sahip oluşuyla da ailecek piknik yapmak isteyenler için ideal bir durak oluyor. 
  • Düzce’nin en önemli tarihi yapılarından biri olan Ceneviz Kalesi, şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Doğu Roma ve Helenistik Dönemin izlerini taşıyan Ceneviz Kalesi, yeşilliklerle çevrili alanlarıyla ziyaretçilerine doğa ve deniz manzarasını bir arada sunuyor. 
  • Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı muhteşem doğal güzelliğiyle, Düzce Merkez ilçesine bağlı olan Aydınpınar Köyü’nde yer alıyor. Şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta olan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı’nı gezip görebilir ve doğal tabiatın keyfini sürebilirsiniz. Özellikle bahar mevsiminde ziyaretçi akınına uğrayan bu tabiat parkında yürüyüş yapabilir, çadır kurarak kamp keyfi yaşayabilir veya dilerseniz gölete girip yüzebilirsiniz.

Düzce Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız