Bolu

Bolu Araç Kiralama

Sonbahar turizmi için önemli bir rol oynayan Bolu, özellikle sonbahar mevsiminde turuncu yapraklara bulanmış Abant ve Yedigöller ile ziyaretçileri için turist akınına uğruyor. Doğal güzelliklerinin yanında kültürel zenginlikleri ve tarihsel geçmişiyle son derece ilgi görüyor. Buraya gelme gibi bir düşünceniz varsa Bolu araç kiralama hizmetleri ile konfor ve hızı yakalamak mümkün oluyor.

Bolu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şehrin geçmişi M.Ö. 1200’li yıllara dek dayanıyor. Doğası ve iklimi ile çok uzun yıllar boyu insanlık için cazibe merkezi olan Bolu, tarih öncesinde ilk olarak Frigler, ardından Persler, sonrasında Makedonya ve en sonunda Osmanlı tarafından ele geçiriliyor. Doğal güzellikleri ile öne çıkan şehir, bir o kadar tarihiyle de dikkatleri topluyor. Bu muhteşem şehre gelmek ve tamamını keşfetmek gibi bir düşünceniz varsa bunun için en az 1 - 2 haftanızı ayırmak yerinde oluyor. Elbette burada işinizi en çok kolaylaştıran opsiyon Bolu oto kiralama opsiyonu oluyor.

Yaklaşık 300 bin kişinin yaşam sürdüğü sonbahar şehri, toplamda 8276 kilometrekarelik bir alanda konumlanıyor. Yeniçağa, Kıbrıscık, Dörtdivan, Mengen, Göynük, Seben, Mudurnu, Gerede ve Bolu merkez olmak üzere totalde 9 ilçeye sahip. Bolu’nun güneyinde Bilecik ve Eskişehir, doğusunda Çankırı, kuzeyinde Zonguldak ve batısında Sakarya ve Düzce bulunuyor. Adeta bir göl cenneti olan şehre geldiğinizde sizi sayısız doğal güzellik bekliyor. Elbette buradaki rotanız için en avantajlı seçenek Bolu araba kiralama hizmetleri oluyor.

Bolu’ya Nasıl Gidilir?

Sonbahar şehrine ulaşmanın pek çok yolu olsa da ulaşımda en elverişli ve rahat seçenek kesinlikle Bolu kiralık araç seçeneği. Hatta isterseniz bulunduğunuz şehirden de araç teslim alabilirsiniz. Bu şekilde daha Bolu gezisinin başında konforu yaşayabilirsiniz. Adeta bir göl cenneti olan Bolu’ya ulaşırken yolculuğunuzun başlangıç noktası İstanbul olacaksa, İstanbul - Bolu arasındaki mesafenin 258 km olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde iki nokta arasındaki yolculuk süresi de 2 saat 49 dakika. Bolu erişiminde tercihiniz özgür ve hızlı olmak ise hemen en ucuz araç fırsatlarına göz gezdirerek obilet.com’dan aracınızı kiralayabilirsiniz.

Bolu gezisine başlamadan önce otobüs ve uçakla da gidebileceğinizi hatırlatalım. Şayet yolculuğun tadını çıkarmak ve doğal güzellikleri seyretmek istiyorsanız bu konuda otobüs yolculuğu iyi seçeneklerden birisi oluyor. Şehre ulaşımda tercihiniz otobüs ise bu konuda hizmet veren Kamil Koç, Metro Turizm ve Pamukkale Turizm gibi seçkin firmalar özelinde Bolu otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bolu’ya ulaşım için bir diğer dikkat çekici alternatif ise uçak ile seyahat etmek. Civarda konumlanan herhangi bir havaalanı bulunmuyor ancak buraya en yakın olan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Kocaeli uçak bileti sayfamıza bakabilirsiniz. Dilerseniz Kocaeli Havalimanı’nda indikten sonra buradan da Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı araç kiralama ya da Bolu kiralık araba edinebilirsiniz. Size uygun ulaşım ve araç kiralama seçeneklerini bulabilmek için çeşitli fırsatları inceleyebilir ve aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Komşu ilçelerden biri olan Düzce’den de Düzce araç kiralama ya da Bolu kiralık oto fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bolu’nun civarına konumlanan komşu illerdeki kiralama hizmetleri sayesinde kısa süre içinde Bolu’ya varabilirsiniz.

Bolu’da Araç Kiralama

Bolu’ya geldikten sonra buradan gezmek istediğiniz noktalara gitmek, kolayca otelinize ulaşmak ve bunları yorulmadan yapmak gibi pek çok sebep için araç kiralayabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren Bolu araç kiralama firmaları aradığınız araçları sunuyor.

Bolu’ya yakın havalimanlarından veya şehir içinde kiralama uygulamalarını yürüten Bolu araç kiralama şirketleri tarafından sunulan hizmetleri değerlendirebilirsiniz. Bolu’da ilgili hizmetleri veren firmalardan bazıları; Bolu oto kiralama, DMR Rent a car ve Kuzey 14 Rent a Car olarak dikkat çekiyor. Uygun kiralık araç bulabilmenin yolu, araç kiralayan farklı şirketler arasında karşılaştırma yapmak ile mümkün oluyor. Bütçenize uygun, seyahat planınıza hitap eden uygun aracı bu şekilde bulabilirsiniz. Obilet.com onlarca çeşit kiralama firmasını ve model alternatifini tek bir talepte önünüze sunuyor.

Bolu kiralık araba fiyatları için Obilet.com üzerinden önünüze sunulan araç kiralama ofislerini görüntüleyebilirsiniz. İlgili operasyonları yürüten bu ofislerin sunduğu araç kiralama hizmetleri sayesinde seyahatinizi daha konforlu yapabilirsiniz. Önünüze çıkan seçeneklerden ve Bolu araç kiralama fiyatları arasından seçimde bulunarak uygun bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan kiralama ofisleri de bu konuda işinizi görüyor. Tercihiniz her ne olursa olsun göller cenneti Bolu’yu hızlı ve konforlu hale getirebilirsiniz.

Bolu’da Gezilecek Yerler

Doğaseverler için adeta bir cennet olan Bolu’da keşfini bekleyen birçok nokta bulunuyor. Bu yerler şu şekilde;

  • Yedigöller Milli Parkı: Bolu merkezine 42 kilometre uzaklıkta konumlanan Yedigöller, ülkemizin en sevilen doğal güzellik alanları arasında sayılıyor.
  • Abant Gölü ve Milli Parkı: Şehir merkezine 47,1 km uzaklıkta olan bu lokasyon, buraya gelenlerin en uğrak noktası arasında yer alıyor. Son derece turistik bir nokta olan Abant Gölü, çam ve köknar ağaçları ile çevrili bir set gölü olarak dikkat çekiyor.
  • Çubuk Gölü: Bolu’da saklı bir cennet olan Çubuk Gölü, kalabalıktan uzak ve doğa seslerine yakın muhteşem bir atmosfere sahip. Denizden 1150 m yükseklikte konumlanan bu göl, dört mevsim boyunca muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor.
  • Akkaya Travertenleri: Bolu merkez ile arasında 21,3 km bulunan söz konusu lokasyon, Bolu’nun Pamukkale’si olarak ifade ediliyor. Yemyeşil doğanın pamuk rengi travertenler ile buluştuğu söz konusu lokasyonu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bolu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız