Edirne Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 828 ₺
 • Renault Clio 1.116 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.179 ₺
 • Toyota C-HR 1.423 ₺

Edirne Merkez

Edirne Merkez Araç Kiralama

Edirne, Trakya Bölgesi’nin İstanbul'dan sonra ikinci büyük şehri olarak biliniyor. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Edirne, tarihte sahip olduğu önem ve değerini günümüzde de sürdürmeye devam ediyor. Tarihi dokuları, muhteşem atmosferi ve ambiyansı, modern şehir gelişimi ile Edirne, gezilip görülmeye değer bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 

Edirne Merkez araç kiralama işlemi ile daha da cazip hale gelen Edirne gezisi, keşfedilmeye değer birbirinden farklı alanları bünyesinde barındırıyor. Ziyaretçiler; Bulgaristan, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile komşu olan Edirne’de araç kiralayarak, araç kiralamanın sunduğu farklı kolaylık ve avantajları ile destansı bir gezi yapabiliyor. Konuklar eğer dilerse, Edirne’ye yakın bir şehirden araç kiralayıp, Edirne gezilerini oradan başlatabiliyor. Örneğin; Kırklareli araç kiralama şirketleri ile Edirne’ye konforlu bir yolculuk yapılabiliyor. 

Edirne Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyen konuklar kendilerine uygun aracı kiralayıp, aynı zamanda bütçelerine de katkıda bulunabiliyor. Edirne Merkez araç kiralama firmalarından kiralanan araçlar ile Edirne gezisi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Edirne Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Edirne Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce konukların bilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bilgi amaçlı yazılan bu hususlar, Edirne gezisinde konuklara daha aktif bir gezi yapması için yardımcı oluyor.

Eski dönemlerde Asya bölgesinden göç eden Traklar tarafından kurulduğu bilinen şehrin, zamanla birçok farklı imparatorluk tarafından ele geçirilmiş olduğu biliniyor. İlk olarak Makedonya İmparatorluğu’nun uçsuz bucaksız sınırları içerisine alınan Edirne, daha sonrasında ise Romalıların hakimiyeti altına giriyor. 395 yılında ise Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması sonucu Doğu Bizans’ın payına düşmüş olduğu söyleniyor. O dönemlerde Hadrianapolis olarak anılan Edirne, zamanla Bulgar Türkleri, Bizanslılar, Peçenek Türkleri gibi birçok uygarlık tarafından tekrar tekrar fethedilmiş olsa da en nihayetinde 1361 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun başşehri olmuş. 1453 İstanbul’un fethine kadar da Osmanlı İmparatorluğu’nda başkent olarak bilinmiş. Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde Paşa Sancağı olarak da bilinen Edirne, tarih boyunca her zaman özel bir şehir olmuş. Günümüzde de devam eden bu özelliği ile Edirne, tarihi dokuları günümüze kadar ulaştırıyor. 

Edirne Merkez kiralık araba seçenekleri ile gezilecek oldukça fazla destinasyonu bünyesinde barındırıyor. Yöreye özgü yemekler ile de farklı bir deneyim yaşatan Edirne, unutulması güç bir gezi için ziyaretçilerini bekliyor. 

Edirne Merkez kiralık araç ile gezilecek yegane şehirler arasında yer alıyor. Edirne’ye en yakın şehir olan ve havalimanı bulunan Tekirdağ ise Edirne’ye yapılacak uçak yolculuğunu makul bir hale getiriyor. Edirne’ye en yakın havalimanı Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı olarak biliniyor. Tekirdağ uçak bileti alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Havaalanından araç kiralayabilirsiniz. Tekirdağ Çorlu havalimanı araç kiralama işlemi ise Edirne seyahati için oldukça ideal bir seçenek gibi duruyor. 

Edirne Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra konukları birçok farklı konaklama alanı da sunuyor. Edirne Merkez’de bulunan geniş konaklama aralığı konuklara ekonomiden lüks otellere her bütçeye uygun konaklama alanı yaratıyor. 

Edirne Merkez’e Nasıl Gidilir?

Edirne Merkez’e birçok farklı ulaşım imkanı bulunuyor. Tekirdağ Havalimanı ise bu ulaşım seçenekleri arasında uçak yolculuğunu tercih eden konuklar için oldukça ideal bir seçenek olarak görülüyor. Tekirdağ uçak bileti satın alarak Edirne Merkez’e ortalama 143.5 km uzaklıkta bulunan havalimanına indikten sonra Tekirdağ araç kiralama şirketlerinden kiralık araçlarını teslim alan konuklar, Edirne Merkez’e kolayca ulaşım sağlayabiliyor. 

Edirne otobüs bileti satın alarak da Türkiye’nin birçok şehrinden ulaşım sağlanabilecek bir şehir olarak biliniyor. 

 • Edirne- Kırklareli arası 65.5 km olurken, 
 • Edirne- Tekirdağ arası 143.2 km, 
 • Edirne- Çanakkale arası ise ortalama 230.2 km olarak biliniyor. 

Edirne otobüs terminali ise şehir merkezine ortalama 6 km yakınlıkta bulunuyor. Bu özellikleri ile Edirne otobüs yolculuğu da oldukça tercih edilebilir duruyor. Edirne Merkez araba kiralama seçenekleri ile konuklar, otobüs terminalinden direkt olarak Edirne seyahatlerini başlatabiliyor. 

Edirne Merkez’de Araç Kiralama

Edirne Merkez kiralık araba fiyatları, Edirne’de her bütçeye uygun halde bulunuyor. Farklı istekler doğrultusunda şekillenen bu fiyatlar, konukların yüksek meblağlar ödemesinin de önüne geçiyor. Şahsi bir araç ile çıkılan seyahate nazaran daha avantajlı olan araç kiralama işlemi, çeşitli avantaj ve kolaylığı da beraberinde getiriyor. 

Edirne Merkez araç kiralama şirketleri, konukların yolculuğunu daha konforlu ve güvenli bir hale getirmeyi hedef alıyor. Farklı segmentlerdeki araçları konukların hizmetine sunan Edirne Merkez araç kiralama firmaları, hasar sigortası ve ekstra kasko hizmetlerini de bünyesinde barındırıyor. Bu hizmetlerin yanı sıra navigasyon hizmeti, ekstra özel şoför olanakları da konukların tercih aralığına sunuluyor. Araç kiralama konusunda firmaların sunduğu bir diğer avantajlı hizmet ise Edirne Merkez günlük araç kiralama olarak kabul ediliyor. 

Araç teslim anından itibaren konukların aklına takılan her türlü soruyu yanıtlayan firmalar, konukların konforlu ve rahat bir seyahat yapması için çalışıyor. Konuklar Edirne Merkez kiralık araba fiyatları ve bu fiyatların sağladığı ekonomik katkı sayesinde Edirne seyahatlerinde daha rahat hissedebiliyor. 

Edirne Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Hıdırlık Tabyası: Ucuz araç kiralama işlemi ile çıkılan Edirne Merkez seyahatinde konukların ilk uğraması gereken gezi noktaları arasında Hıdırlık Tabyası bulunuyor. Balkan Savaşı sırasında Edirne için önemli savunma noktalarından biri olan Hıdırlık Tabyası, Edirne’de gidilmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. Tarihe uzanan bu yapı merkeze ortalama 3.69 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Meriç Köprüsü: Edirne’de görülmesi gereken bir diğer destinasyon ise merkeze ortalama 87 km uzaklıkta konumlanıyor. Abdülmecit tarafından yaptırılan bu köprü de bozulmayan dokusu ile gezilip görülmeyi hak ediyor. 
 • Edirne Büyük Sinagogu: Edirne Merkez kiralık oto imkanı ile Edirne’de gidilmesi gereken bir diğer destinasyon ise bu sinagog olarak karşımıza çıkıyor. Tarihte birçok uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapmış Edirne, birbirinden etkileyici tarihi alanları bünyesinde barındırıyor. Bu tarihi alanlardan biri olan Edirne Büyük Sinagogu ise merkeze ortalama 23 km uzaklıkta bulunuyor.
 • Erikli Plajı: Edirne sadece tarihi gezi alanları ile değil, denize girilebilecek plajları ile de ön plana çıkıyor. Merkeze ortalama 145 km uzaklıkta konumlanan Erikli Plajı da Edirne’de denize girilebilecek güzel plajlardan biri olarak biliniyor. Edirne tüm bu özellikleri ile konukların tarihi keşfederken dinlenmesine, aynı zamanda huzurlu bir tatil yapmalarına da imkan tanıyor. 


Edirne Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız