Tekirdağ Çorlu Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Ford Tourneo Courier 1.238 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye’nin en batısındaki iller arasında yer alan Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya bölümünde bulunuyor. Güneyinde Marmara Denizi bulunan Tekirdağ’ın doğusunda İstanbul, batısında Çanakkale ve Edirne, kuzeyinde ise Kırklareli bulunuyor. İstanbul’a yakınlığı ile dikkat çeken Tekirdağ, yaz aylarında turizm merkezi hâline geliyor. Hem Marmara Denizi’ne hem de Karadeniz’e kıyısı olan kent, gelişmiş turizm olanakları ile dört mevsim yerli ve yabancı çok turisti ağırlıyor. Siz de bu büyükşehiri Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak boydan boya gezebilirsiniz.

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Genel Bilgiler

Seymen bölgesinde konumlanan Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı, 1998 yılından itibaren yolcularını ağırlamaya devam ediyor. 6521 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen havaalanı, yıllık 1 milyon yolcu taşıma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Şehir merkezine 58 km uzaklıkta bulunan Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetleri ile de göz dolduruyor. Tekirdağ uçak bileti alarak iniş yapabileceğiniz Çorlu Havaalanı’nın ismi 2019 yılında Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı olarak değiştirildi. 

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Dört mevsim ziyaret edebileceğiniz Tekirdağ’da konaklama yapacağınız bölgeye kolay ulaşım sağlamak için Tekirdağ araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı araç kiralama fiyatları, farklı etkenlere göre değişiyor. Aracın modeline göre ücretlendirme farklı olabileceği gibi arabanın kiralanma süresi de ücretini belirleyen faktörler arasında yer alıyor.

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı Uçuş Bilgileri

İç ve dış hat uçuşları yapılan Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı’ndan Pegasus firmasına ait uçaklarla Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 2021 yılı verilerine göre Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda toplam 8399 yolcu taşındı. Tekirdağ uçak bileti satın alıp Çorlu Havalimanı’na inerek, bölgeyi keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. İstanbul Havalimanı ile arasında 160 km’lik bir mesafe bulunan Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı’na, Tekirdağ araç kiralama firmalarının arabaları ile konforlu bir biçimde varabilirsiniz.

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı araç kiralama firmalarının ayrıcalıklı hizmetlerini araştırarak en ideal aracı seçebilirsiniz. Tekirdağ Atatürk Çorlu oto kiralama hizmetlerinden faydalandıktan sonra Çorlu merkeze ulaşmak üzere hemen yola koyulabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamanın yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait şehir içi otobüslerle de il merkezine ulaşabilirsiniz. Bölge otogarına vardıktan sonra 13 numaralı Çorlu Otogarı - Çorlu Havalimanı otobüs hattını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Çorlu ilçe merkezine yalnızca 14 km uzaklıkta yer alan havalimanından kalkan HAVAŞ servis araçlarıyla da şehir merkezine varabilirsiniz.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Hem yemyeşil doğası hem de sahil alanları ile dikkat çeken Tekirdağ’da mutlaka görülmesi gereken bölgeler:

  • Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Özellikle tarihe ve arkeolojiye meraklıysanız bölgenin geçmişine ışık tutan bu müzeyi gezebilirsiniz. Süleymanpaşa ilçesinde yer alan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı arasında ortalama 40 km’lik bir mesafe bulunuyor.
  • Şarköy Sahili: Özellikle yaz aylarında dolup taşan bölgenin en önemli kıyı şeridinde denize girerek ferahlayabilirsiniz. Çorlu Havalimanı ile Şarköy arasında 121 km’lik bir uzaklık mevcut.
  • Rüstem Paşa Camii: 1546 yılında Mimar Sinan tarafından hayata geçirilen görkemli cami, Süleymanpaşa’da yükseliyor. Tek kubbesi ve eşsiz güzellikteki çini motifleri ile Tekirdağ’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunan Rüstem Paşa Camii ile Tekirdağ Atatürk Çorlu Havalimanı arasındaki mesafe ise 40 km. 


Tekirdağ Çorlu Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız