Hakkari Merkez

Hakkari Merkez Araç Kiralama

Hakkari, Türkiye'nin doğusunda konumlanan ve etrafı dağlarla çevrili bir il. Şehir; Yüksekova, Şemdinli, Çukurca ve Derecik olmak üzere dört ilçeye sahip. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve sayısız eseri bünyesinde bulundurması da şehrin önemini artırıyor. Şehrin ekonomisinin büyük bir kısmını, hayvancılık oluşturuyor.

Hakkari'yi gezmek ve keşfetmek isteyen ziyaretçiler için Hakkari Merkez araç kiralama işlemi, pek çok avantaj sağlıyor. Siz de Hakkari'de araç kiralayarak komşu iller olan; Van, Şırnak, Bitlis, Siirt, Iğdır ve Ağrı’yı gezebilirsiniz. Dilerseniz de yakın şehirlerden araç kiralayarak Hakkari'yi gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Örneğin; Van araç kiralama firmaları ile anlaşıp araba kiralamanın konforundan yararlanabilirsiniz. 

Hakkari Merkez araç kiralama fiyatları hakkında yapacağınız inceleme sonucunda bütçenize uygun olan araç kiralama işlemini yapabilirsiniz. Sizlerin istekleri doğrultusunda oluşan, farklı segmentleri bünyesinde bulunduran firmalar; konforlu ve güvenli bir hizmet vermeyi hedefliyor. Size uygun olan aracı, bulunduğunuz konumdan teslim alabilirsiniz.

Hakkari Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hakkari Merkez oto kiralama işlemini yapmadan önce Hakkari hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var. Hakkari tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Tarih boyunca Med, Pers, Selevkos, Abbasî, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı gibi çeşitli medeniyetlerin hakimiyetine girmiş. Hakkari'nin bu kadar çok medeniyete ev sahipliği yapmasında büyük oranda engebenin yüksek olmasından kaynaklanıyor.  Hakkari, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış.

Hakkari’de geçim, çoğunlukla hayvancılık ile sağlanıyor. Karasal iklimi ve yüksek dağları, kışın bir hayli kar yağışına neden oluyor. Bunu avantaja çeviren Hakkari, yakınlarında kayak merkezi bulunuyor. İl, coğrafi işaretli ters lalesi ile ünlüdür. Ayrıca yüksek dağların, temiz meraların ve çeşitli bitki örtüsüne sahip olan Hakkari, bal üretiminde de oldukça iyi.

Hakkari Merkez kiralık aracınızla gezebileceğiniz sayısız önemli nokta bulunuyor. Severek ziyaret edeceğiniz köprüler, medreseler, saraylar ve doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor. Hakkâri'ye geldiğiniz zaman birbirinden lezzetli yemekleri de mutlaka tatmalısınız.

Hakkâri Merkez araba kiralama hizmeti, tatiliniz sırasında size birçok kolaylık ve konfor alanı sunuyor. Hakkâri Merkez kiralık araba işlemini tamamladıktan sonra konaklayacağınız yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Konaklama konusunda da birçok alternatif sunan il, özellikle şehir merkezine yakın yerlerde konaklamak için pek çok imkan sunuyor.

Hakkâri Merkez’e Nasıl Gidilir?

Hakkâri'ye gitmek isteyenler, çeşitli ulaşım imkanlarından faydalanabiliyor. Hakkâri'ye uçak ve otobüs ile seyahat etmek mümkün. Yüksekova’da bulunan havaalanı ile Hakkâri'ye ulaşmak çok daha kolay hale geliyor. Hakkari uçak bileti alarak şehir merkezine 76 km uzaklıkta olan havaalanını kullanabilirsiniz. Hakkâri Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Selahattin Eyyubi Havalimanı’ndan aracınızı aldıktan sonra Hakkari Merkez için harekete geçme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu noktada havalimanındaki araç kiralama şirketlerinden aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Hakkâri'ye bir diğer ulaşım otobüs ile oluyor. Dilerseniz otobüs terminalinden araç kiralama işlemi yapılabiliyor. Hakkari otobüs bileti alarak Türkiye'nin birçok ilinden Hakkari'ye gelebilirsiniz. 

  • Hakkâri-Şırnak arası 190 km, 
  • Hakkâri-Batman arası 374, 
  • Hakkari-Van arası 202 km, 
  • Hakkâri-Siirt arası 287 km, 
  • Hakkâri-Bitlis arası 340 km. 

Şehir merkezine 3,8 km uzaklıktaki otobüs terminaline ulaştıktan sonra araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkâri Merkez’de Araç Kiralama

Hakkâri Merkez kiralık araba fiyatları, firmaların sunduğu farklı segmentler ve kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda oluşuyor. Şahsi bir araç ile yapılan geziye oranla çok daha avantajlı hale gelen araç kiralama işlemi, yanında birçok kolaylığı da beraberinde getiriyor. 

Hakkâri Merkez araç kiralama şirketleri, seyahatinizin güvenli ve konforlu bir şekilde sürmesi için çeşitli imkanlar sunuyor. Farklı kategorilerdeki araçları, sizlerin hizmetine sunan araba kiralama şirketleri hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları kullanıcının tercihine bırakıyor. İsterseniz araç kiralama şirketlerinden ekstra navigasyon ve şoför taleplerinde de bulunabilirsiniz. 

Araç teslimin öncesinde siz ve sevdikleriniz için düzenli olarak temizlenip dezenfekte ediliyor. Birçok avantajı bulunan araç kiralama işlemi, gezilerinizi daha keyifli hale getiriyor. 

Hakkâri Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Ucuz araç kiralama işlemini yaptıktan sonra Hakkari'de gezmeye başlayabilirsiniz. İlk olarak kesme taş işçiliğinin güzel örneklerinden olan ve etkileyici mimarisi ile Meydan Medresesi sizleri bekliyor. Şehir merkezine uzaklığı 2,2 km uzaklıkta.                    
  • Şemdinli Deresi üzerine kurulmuş olan ve şehrin simgesi haline gelen Şemdinli Taş Köprü, ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görüyor. Şehir merkezine uzaklığı 142 km.
  • Hakkâri Kilim Müzesi, Hakkari Merkez’de görülmesi gereken önemli yerlerden. Rengarenk ve düğüm düğüm işlenmiş, el emeği göz nuru bu el işleri görülmeye değer. Şehir merkezine uzaklığı 40 m mesafede bulunuyor.
  • Kayakseverler içinde Merga Bütan Kayak Merkezi oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, Türkiye'nin kış turizminden önemli yer tutuyor. 
  • Doğayı ve doğal güzellikleri seven ziyaretçiler için Berçelan Yaylası, görülmeye değer bir yer. Cilo Dağı ve Seyithan Gölü'ne ev sahipliği yapan yayla, şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunuyor. Hakkari Merkez kiralık otonuzu teslim aldıktan sonra 18 km sürecek olan bu unutulmaz yolculuğa çıkabilirsiniz.


Hakkari Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız