Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Araç Kiralama

Hakkari, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Tarihi ve kültürel açıdan kendisine hayran bırakıyor. Yılın her mevsimi turistlerin gezi rotaları arasında bulunuyor. Tarihi açıdan oldukça zengin olan Hakkari Yüksekova ilçesi, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış. Urartu Uygarlığı’ndan birçok eser bulunan Hakkari Yüksekova, Ordu Yolu üzerinde bulunan kalıntı tarihi eserler ile turistler tarafından dikkat çekici bir hale geliyor. Her yaş grubundan gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakan doğal ve tarihi güzellikleri ile köklü bir tarihi bulunuyor. Tüm bu güzellikleri görmek ve rahat bir şekilde gezerek tarihi yerleri gezmek için araba kiralayabilirsiniz.


Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Genel Bilgiler

Yapımına 2008 yılında başlanan Hakkari Havalimanı, 2015 yılında hizmet vermeye başlıyor. Çeşitli sebeplerle 1 yıl kapalı kalan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 2016’dan günümüze kadar hizmet vermeye devam ediyor. Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda Türk Hava Yolları hizmet veriyor. İstanbul ve Ankara’dan düzenlenen seferler ile ortalama 2 saat süren bir yolculuk ile Hakkari Yüksekova’ya ulaşmanız mümkün oluyor.

Havalimanı için gelen ziyaretçilerin konforunu sağlamak adına farklı firmaların yer aldığı oto kiralama hizmetleri bulunduruyor. Hakkari Yüksekova Eyyubi Havalimanı araç kiralama firmaları ile havalimanına iniş yapar yapmaz araç teslim noktalarından aracınızı teslim alabilirsiniz.


Hakkari Yüksekova Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Hakkari Yüksekova Eyyubi Havalimanı araç kiralama fiyatları çeşitli faktörler etrafında belirleniyor. Araç modeli, şanzıman tipi, kiralama süresi ve ek hizmetler bu noktada belirleyici oluyor.

Zengin filoları bulunan araç kiralama şirketlerinde kendinize uygun seçeneği tercih edebilir ve kültürel zenginliğin oldukça yoğun olduğu Hakkari Yüksekova’da gezintiye çıkabilirsiniz. Hakkari Yüksekova Eyyubi iç hatlar araba kiralama hizmeti ile erken rezervasyon seçeneğini kullanabilir ve zaman kaybetmeden aracı teslim alabilirsiniz. 


Hakkari Yüksekova Havalimanı Uçuş Bilgileri

Sadece yurt içi uçuşlara açık olan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na, Türkiye’nin farklı şehirlerinden ulaşım sağlamak mümkün. İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan direkt olarak uçuş bulabilirsiniz. 

  • Hakkari Yüksekova Havalimanı ile İstanbul Yeni Havalimanı arası yaklaşık 2 saat 30 dakika sürüyor. 
  • Ankara’dan uçuş ise yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika sürüyor.
  • Antalya’dan uçuş ise yaklaşık 4 saat 50 dakika sürüyor.


Hakkari Yüksekova Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ankara, Antalya, İzmir ve İstanbul üzerinden Hakkari uçak bileti satın alarak Hakkari Yüksekova Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ileHakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı arasında yaklaşık 5,7 km mesafe bulunuyor. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra araç kiralama şirketleri ile de iletişime geçebilirsiniz. Özel araç konforu deneyimlemek isteyen kişiler Hakkari araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak konforlu bir seyahat deneyimi elde edebilir.


Hakkari Yüksekova Gezilecek Yerler

Oldukça zengin yapılara sahip olan Hakkari Yüksekova’da gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Konforlu bir yolculuk için Hakkari Yüksekova Eyyubi Havalimanı araç kiralama firmaları sunduğu hizmetleri değerlendirerek araç kiralama yapabilirsiniz. Hakkari Yüksekova’da gezebileceğiniz yerleri kısaca şöyle bahsedebiliriz:

  • Seyithan Gölü, şehirde görülmesi gereken en önemli doğal güzelliklerden biri. Dağ sporları için uygun olan gölde konaklama hizmetleri de bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık 78,7 km uzaklıkta yer alıyor ve yolculuk ortalama 1 saat 20 dakika sürüyor. 
  • Tirşin Yaylası’nda bulunan Dev Evleri, harika bir tarihi yapı. Yaylaya çıkan yolda bulunan dev kayaların oyularak oluşturulduğu dev yapılar görenleri kendine hayran bırakıyor.


Hakkari Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız