Hakkari Şemdinli

Hakkari Şemdinli Araç Kiralama

Doğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan ve Hakkari ilinde yer alan Şemdinli, dağlık arazilerin arasında kurulan ve ara yollarından ulaşımı bulunan ilçe merkezi. İlçe, yüz ölçümü olarak Irak ve İran ile sınırdaş bir konumda. İl merkezine yaklaşık olarak 30 km’lik mesafede konumlanan Hakkari Şemdinli’de birçok tarihi yapı mevcut. 

Özellikle son dönemde ilgi çeken bir bölge olarak görülmesi ile beraber, araç kiralama açısından ihtiyacın doğduğu bir bölge haline geliyor. Aynı zamanda büyük yerleşim alanlarına olan mesafesinden dolayı, uygun seçenek de Hakkari Şemdinli araç kiralama hizmetleri. Bu sayede seyahat konforunuzdan ödün vermeden Şemdinli ve diğer ilçelerde doyasıya gezebilirsiniz.

Oldukça önemli lokasyona sahip olan Hakkari Şemdinli bölgesini keşfetmek ve bir gezi rotası oluşturmak isteyen bireyler, Hakkari Şemdinli araba kiralama hizmetlerinden yararlanıyor. Sadece Hakkari içerisinden değil; komşusu olan Van, Siirt, Şırnak, Mardin, Batman, Bitlis gibi bölgelerden de rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yerlerden de ulaşım sağlayabilir, araçlarınızı kiralayarak Hakkari Şemdinli bölgesine daha rahat bir şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomik ve lüks araç seçeneklerinden yararlanırken hemen hemen tüm kullanıcı isteklerine cevap veren Hakkari Şemdinli araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz.


Hakkari Şemdinli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlk yerleşim tarihinin Asurlulara kadar dayandığı bilinen Şemdinli, Türkiye için tarih açısından önemli bir bölge. Bu bölgede; Babiller, Sümerler, Urartular, Medler ve aynı zamanda Perslerin hüküm sürdüğü biliniyor. Bu nedenlerle tarihi yansıtan ve görülmesi gereken yapıları da bünyesinde bulunduruyor. 

Hakkari Şemdinli araç kiralama şirketleri, bu anlamda birçok avantaj sağlıyor. Geniş araç portföyü sayesinde birçok eşsiz güzelliği rahat bir şekilde görebilirsiniz. Doğal güzellikler arasında ünlü Cennet ve Cehennem Vadisi, Konur Kanyonu, İkiyaka Cilo Sat Gölleri gibi bölgeler öne çıkıyor. Kiraladığınız araçlarla birlikte Hakkari’de bu yerleri keşfedebilir, konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Hakkari Şemdinli’ye geldiğiniz zaman tatmanız gereken sayısız lezzet bulunuyor. Bunların en başında ise keledoş geliyor. Ceviz içinden tandır ekmeğine kadar pek çok detayın bulunduğu bu yemeği, mutlaka yerinde tatmalısınız. Bunun yanı sıra aside tatlısı, parmak kebabı, sengeser, çorti aşı gibi eşsiz lezzetleri de denemelisiniz. Hakkari Şemdinli, size eşsiz tatların kapısını aralıyor.

Önemli bir noktada bulunan bu bölge; Şırnak, Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Van gibi bölgelere de yakın. Son dönemlerde turistik bölge gezilerinde kullanılan araç kiralama hizmetleri, lokasyon ve tarihi alanlar açısından sıklıkla tercih ediliyor. Çeşitli konaklama olanakları da yer alan ilçeden ayrılırken kiralanan araçlarla konaklama yerlerine gidebilirsiniz. Diğer ilçelerin doğal güzelliklerini görmek isterseniz yine en yakın yerleşim bölgelerinden araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu nedenle Hakkari Şemdinli oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak Şemdinli’de keyifli bir yolculuğa çıkabilir, tarihi noktaları keşfedebilir, lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.


Hakkari Şemdinli’ye Nasıl Gidilir?

Hakkari Şemdinli bölgesine yolculuk yapmak isteyen kişiler, hem otobüs yolculuğu hem de uçak ile ulaşım sağlayabiliyor. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı üzerinden 70,9 km’lik mesafeyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Hakkari uçak bileti aldıktan sonrasında araçlarınızı havalimanından teslim alabilirsiniz. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı araç kiralama hizmeti sayesinde seyahatinize konforlu bir şekilde devam edebilirsiniz.

Hakkari otobüs bileti alarak otogar üzerinden de araçlarınızı teslim alabilirsiniz. Otogarda iner inmez aracınızı teslim alabilir, kısa süre içerisinde Hakkari Şemdinli bölgesine ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. 

Eğer şehir dışından gelecekseniz yine araç kiralama yaparak Hakkari bölgesine ulaşabilirsiniz. 

  • Hakkari Şemdinli ile Van Merkez bölgesi 271 km, 
  • Hakkari Şemdinli ile Şırnak Merkez bölgesi 328 km, 
  • Hakkari Şemdinli ile Siirt Merkez bölgesi 416 km, 
  • Hakkari Şemdinli ile Batman bölgesine 524 km mesafede yer alıyor. 

Hakkari Şemdinli kiralık araba fiyatlarını inceleyerek otomobilinizi seçebilir ve yolculuğa başlayabilirsiniz.


Hakkari Şemdinli’de Araç Kiralama

Hakkari Şemdinli bölgesine olan seyahatlerinizi araç kiralayarak daha konforlu hale getirebilirsiniz. Van araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanarak yakın bölgelerden de araçlarınızı teslim alarak Hakkari bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçuşunuzun ardından Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçlarla Hakkari Şemdinli seyahatlerinizi kesintisiz olarak devam ettirebileceksiniz. Sadece Hakkari Şemdinli değil; Hakkari şehrinde bulunan her yerden araçlarınızı teslim alabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz kişi sayısı, konfor tercihleri ve yol durumunuza, tercihlere göre Hakkari Şemdinli kiralık araç tipine göz atabilirsiniz.

Hakkari kiralık araba hizmetleri genel olarak 4 kişi ve daha az sayıda seyahat eden gruplar tarafından tercih ediliyor. Farklı sınıflardan çeşitli araçlarda en fazla seçenek bu araç tipinde yer alıyor. Sürücülerin isteğine göre otomatik veya manuel vites araçlar da tercih edilebiliyor. Hakkari Şemdinli gezinizi daha konforlu bir ortamda yapmak isterseniz VIP veya lüks araçlarınızı kiralama seçeneklerine bakabilirsiniz. Hakkari ziyaretlerinizde rotanız ve hava durumu şartlarına göre SUV tipi bir araç seçebilir, lüks veya ekonomik araçları tercih edebileceksiniz.

Hakkari dışında Siirt araç kiralama veya diğer yakın bölgelerden ulaşım sağlayacaksanız aklınıza takılan her türlü soruda ulaşabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz şehir nerede olursa olsun ünlü ve görülmeye değer olan Hakkari Şemdinli bölgesine ulaşım sağlarken rahat bir gezinti yapabilir, eşsiz dokusunu her an hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Hakkari Şemdinli araç kiralama fiyatlarını inceleyerek seçim yapmak.


Hakkari Şemdinli Gezilecek Yerler

  • Hakkari Şemdinli bölgesine geldiyseniz mutlaka Kayme Sarayı’nı görmeniz gerekiyor. Kelat Sarayı’nın 100 metre güneybatısında yer alan Kayme Sarayı, dikdörtgen bir plana sahip. 
  • Kelat Sarayı, bir bölümü yıkılmış olsa da dış duvarlarının büyük bir kısmı ayakta. İç kısmı ise 3 bölümden oluşuyor ve Seyit Abdullah tarafından 1870 senesinde inşa ettiği söyleniyor. Hakkari Şemdinli bölgesine ise 18,9 km mesafede yer alıyor. Araç tesliminin ardından bu sarayı ziyaret etmek için yola çıkabilirsiniz.
  • Hakkari Şemdinli ilçe merkezine 12 km mesafede yer alan Taş Köprü’nün yapıldığı tarih tam olarak bilinmiyor. Fakat 19. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Tarihi Köprü 11 metre yükseklikte ve 21 metre uzunlukta. Hakkari Şemdinli kiralık otonuzla bu köprüye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Araba kiralama firmalarının ucuz araç yelpazesinden seçim yapmanızın ardından unutulmaz bir Hakkari Şemdinli seyahatine başlayabilirsiniz.


Hakkari Şemdinli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız