Kars Harakani Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.100 ₺
 • Fiat Egea 1.144 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.304 ₺
 • Renault Clio 1.383 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.454 ₺
 • Renault Clio 1.608 ₺
 • Renault Clio 2.033 ₺

Kars Harakani Havalimanı

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama

Kış turizmi ile ünlü Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Soğuk iklimi ve karla kaplı dağlarıyla tanınan şehir, zengin bir tarihi dokuya sahip. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin yaşadığı şehir, ziyaretçilerine çeşitli kültürleri yakından tanıma fırsatı sunuyor. Yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğrayan Kars, heykelleri ile tanınıyor. Eski kültürlerin izlerini yakından incelemek için rotanızı Kars’a çevirebilirsiniz. 

Kars’a gitmek için konforlu ulaşım alternatiflerinden biri ise uçak yolculuğu oluyor. Şehirde bulunan havalimanı aktif olarak hizmet veriyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinden direkt veya aktarmalı uçuşlar yaparak Kars’a ulaşabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı araç kiralama firmaları, verdikleri modern hizmetle şehre gelen misafirlerin deneyimlerini konforlu hale getiriyor.


Kars Harakani Havalimanı Genel Bilgiler

1988 yılında hizmete açılan Kars Harakani Havalimanı’nın ilk adı Kars Havalimanı’ydı. 2015 yılında havalimanının adı Kars Harakani Havalimanı olarak güncellendi. Kars Harakani Havalimanı’nın IATA kodu KSY. 2007 yılında tadilat gören havalimanı aynı senenin ilkbahar ve yaz aylarında kapalıydı. Sonbaharda yeniden uçuşa açılan havalimanında 2012 yılında yeni bir tadilat yapıldı. Bu çalışmada yeni bir terminal binası da yapıldı. 2013 yılında hizmete giren yeni terminal binası Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük terminal binası olma özelliğini taşıyor. Havalimanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta konumlanıyor. Kars Harakani Havalimanı yalnızca şehirdeki yolcular için değil Artvin ve Ardahan şehirlerinin yolcuları için de oldukça konforlu bir ulaşım deneyimi sunuyor. Ardahan, Artvin ve Kars yolcuları Kars Harakani Havalimanı iç hatlar araç kiralama hizmetini kullanarak özel araç rahatlığı ile seyahat edebiliyor.


Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Ardahan, Artvin ve Kars yolcuları için konforlu bir ulaşım deneyimi sunan Kars Harakani Havalimanı’nda araç kiralama imkanı bulunuyor. Havalimanı içindeki kiralama firmalarını kullanarak aylık, haftalık veya günlük araç kiralaması yapabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı araç kiralama fiyatları kullanıcılarına geniş bir skala sunuyor. Model özelliklerine göre kategorilere ayrılan araçların kiralama bedelleri farklılık gösteriyor. Yakıt türü, bagaj kapasitesi ve vites özelliklerine göre günlük kiralama bedelleri belirleniyor. Ayrıca kiralama yaparken firmaların sunduğu ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetler için kiralama bedeline ek olarak ücret ödemesi yapılıyor.


Kars Harakani Havalimanı Uçuş Bilgileri

Havalimanında çok sayıda hava yolu firması bulunuyor. Sun Express, Pegasus, AnadoluJet ve Türk Hava Yolları firmaları Türkiye’nin farklı şehirlerine uçuşlar gerçekleştiriyor. Sun Express firması Adnan Menderes Havalimanı, Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanı için uçuşlar düzenliyor. İstanbul Havalimanı’na olan seferler ise Türk Hava Yolları tarafından yapılıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı seferleri ise AnadoluJet ile gerçekleşiyor. 

Kars uçak bileti aldıktan sonra Kars Harakani Havalimanı’nı kullanarak Ardahan ve Artvin’e ulaşabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı araç kiralama yaparak havalimanından sonraki ulaşımları konforlu hale getirebilirsiniz.


Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Kars şehir merkezinden 20 km uzaklıkta konumlanan Kars Harakani Havalimanı, modern olanaklara sahip. Artvin ve Ardahan yolcularının da kullandığı havalimanı misafirlerine konforlu ulaşım alternatifleri sunuyor. Havalimanı ile Artvin arası 210 km iken Ardahan ile havalimanı arası 94 km. Havalimanından ulaşım sağlamak için HAVAŞ gibi hava yolu firmalarının servislerini kullanabilirsiniz. Belirli bir güzergahta hizmet veren bu servisler sefer planına göre kalkış yapıyor. Ayrıca, havalimanında beklemeden konforlu bir ulaşım deneyimi için araç kiralayabilirsiniz. Kars araç kiralama yaparak dilediğiniz yere özel araç konforunda ulaşabilirsiniz.


Kars Gezilecek Yerler

Kars’ı ziyaret ettiğinizde gezebileceğiniz birçok güzellik bulunuyor. Bunlar şöyle sıralanıyor:

 • Havalimanından 50 km uzaklıkta bulanan Ani Harabeleri, şehrin önemli yapılarından biri. Kars’a gelmişken mutlaka bu yapıyı görmeniz gerekiyor.
 • Kış sporları yapmak için Sarıkamış Kış Turizm Merkezi’ne gidebilirsiniz. Havalimanından 1 saatlik sürüş mesafesinde konumlanan kayak merkezinde kayak ve snowboard yapabilirsiniz. 
 • Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, mutlaka gezilmesi gereken noktalardan biri. Havalimanına 10 dakikalık mesafede konumlanan müze, tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.


Kars Harakani Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız