Kars Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.100 ₺
 • Fiat Egea 1.144 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.304 ₺
 • Renault Clio 1.383 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.454 ₺
 • Renault Clio 1.608 ₺
 • Renault Clio 2.033 ₺

Kars

Kars Araç Kiralama

En eski yerleşim yerlerinden biri olan Kars, uzun dönemler farklı kültürlere ev sahipliği yapması ile öne çıkıyor. Farklı yörelere ve kültürlere ait insanların bir arada yaşadığı Kars; heykelleri, taş evleri, çeşitli ibadet yerleri ve çok daha fazlası ile görülmeye değer yerler arasında yer alıyor… 

Kars araç kiralama şirketleri, Kars seyahatinizin eşsiz bir hale gelmesini sağlıyor. Hijyenik, konforlu ve güvenli kiralık aracınız, size bu noktada çeşitli avantajlar sunuyor. Kars araç kiralama şirketlerinin verdiği teknik destek ve birtakım ek opsiyonlar, araç kiralama işlemini oldukça cazip hale getiriyor. 


Kars Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kars oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Kars hakkında bazı bilgilere sahip olmanızda fayda var. Kars hakkında birtakım bilgilere sahip olduğunuz takdirde seyahatinizi çok daha planlı ve keyif dolu geçirebilirsiniz. İşte Kars hakkında bilmeniz gerekenler…

Kars, çeşitli kültürleri bünyesinde barındıran bir şehir. Aynı zamanda farklı kültürlerin mimarileri ile de şekillenen yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kültür ve coğrafya ile harmananlanan Kars, sanata ve eğitime verdiği önem ile de dikkat çekiyor.

Kars kiralık araç ile keşfedebileceğiniz çeşitli güzelliklere sahip. Özellikle sürdürülebilir kış turizminin faaliyetlerini gösterdiği Kars, Sarıkamış Kayak Merkezi gibi ünlü merkezleri bünyesinde barındırıyor. 

Siz de tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan Kars’ı ziyaret etmek istiyorsanız Kars araba kiralama işlemini gerçekleştirebilir, sevdiklerinizle birlikte yapacağınız eşsiz seyahatlerin tadını çıkarabilirsiniz. Araç kiralama şirketlerinin bünyesinde bulunan geniş araç filosunu inceleyerek kendinize uygun aracı seçebilirsiniz. 


Kars’a Nasıl Gidilir?

Kars kiralık araba şirketlerinin çeşitli lokasyonlarda ofisleri bulunuyor. Siz de size en yakın araç kiralama şirketi ile iletişime geçerek araç kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada kiralık aracınızı teslim alabilmek için Kars ilinin sınırları içerisinde bulunmanız gerekiyor.

Kars otobüs bileti ile kara yolunu kullanarak Kars’a ulaşabilmeniz mümkün oluyor. Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden Kars’a otobüs seferleri bulunuyor. Kars’a İstanbul’dan gitmek istediğiniz takdirde 1.434 km, Adana’dan 1.075 km, Bursa’dan 1468 km, Diyarbakır’dan 525 km mesafe katetmeniz gerekiyor. 

Eğer dilerseniz Diyarbakır araç kiralama imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Diyarbakır’dan kiraladığınız aracınız ile 525 km mesafe katederek Kars’a ulaşabilirsiniz. Kars kiralık oto şirketleri ile iletişime geçerek kiralık aracınızı Kars il sınırları içerisinden de teslim alabilirsiniz. 

Kars uçak bileti satın alabilir, hava yolunu kullanarak Kars’a ulaşabilirsiniz. Kars’a bağlı havalimanlarından biri olan Kars Havalimanı, il merkezine 7 km uzaklıkta bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı seferlerin düzenlendiği Kars Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. 


Kars’ta Araç Kiralama

Kars Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde size birçok farklı avantaj sunuluyor. Bu avantajlardan ilki, araç kiralama şirketlerinin sunduğu imkanlar oluyor. Kars araç kiralama şirketleri 7/24 teknik destek sağlarken; navigasyon, ekstra şoför, kasko, hasar sigortası gibi imkanlar da sunuyor. Araç teslim anından itibaren araç kiralama şirketleri ile her an iletişimde kalabilir, aklınıza takılan sorulara anında cevap bulabilirsiniz. 

Kars araç kiralama fiyatları da bu noktada bütçenize olumlu katkıda bulunuyor. Kasko, trafik sigortası gibi ödemelerden muaf olacağınız araç kiralama fiyatları, bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilmenize olanak veriyor. 

Kars kiralık araba fiyatları belirlenirken hizmet bedeli ve KDV’nin yanı sıra kişisel tercihleriniz etkili oluyor. Bunun yanı sıra araç kiralama süresi, kiralanan aracın niteliği, sunulan ek imkanlar da fiyat üzerinde belirleyici etkiye sahip. Araç kiralama şirketlerinin belirli zamanlarda sunduğu fırsat ve kampanyalar da fiyat açısından çok daha avantajlı olmanızı sağlıyor. 


Kars’ta Gezilecek Yerler

Ucuz araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra yönünüzü seyahat rotanıza çevirebilir, Kars’ın tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kars’ta gezebileceğiniz yerlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor: 

 • Kars şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer alan Kars Kalesi, görmeniz gereken yerlerin başında bulunuyor. Çeribaşı, Kağızman ve Behram adlı üç kapıya sahip olan Kars Kalesi, Celal Baba Türbesi’ni de bünyesinde barındırıyor. 
 • Kars’a 4,6 km uzaklıkta yer alan Atatürk Caddesi’ni de mutlaka görmeniz gerekiyor. Atatürk Caddesi’ni ziyaret ederek Atatürk Çocuk Kütüphanesi’ni de görebilirsiniz.
 • Şehir merkezine 5,2 km uzaklıkta bulunan Namık Kemal Evi, Kars geleneğini iyi şekilde yansıtıyor. “Aşıklar Gecesi” gibi çeşitli aktivitelerin gerçekleştirildiği Namık Kemal Evi’ni ziyaret ederek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 
 • Kars Müzesi de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Arkeolojik, etnografik eserlerin bulunduğu Kars Müzesi, Yontma Taş Çağı’ndan kalan madeni eserleri, sikkeleri ve Bizans dönemine ait çeşitli tarihi eserleri görmenize imkan sağlıyor. El yazması eserlerin ve çeşitli eşyaların da bulunduğu Kars Müzesi, şehir merkezine 3,1 km uzaklıkta yer alıyor. Kars Müzesi’ni gezi rotanıza ekleyerek tarih ve kültür dolu bir deneyim elde edebilirsiniz.
 • İl merkezine 60,9 km uzaklıkta yer alan Allahuekber Dağları Milli Parkı’nı da görmeniz gerekiyor. Çeşitli ağaç türlerine rastlayabileceğiniz Allahuekber Dağları Milli Parkı, çeşitli hayvan türlerini de bünyesinde barındırıyor. 
 • Kars’a gelip de Sarıkamış Kayak Merkezi’ni görmemek olmaz. İl merkezine 58,9 km uzaklıkta yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi, muhteşem doğası, kar kalitesi, telesiyeji ve konuk evi ile dikkat çekiyor. Geniş hizmet politikasına sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi’ni ziyaret ederek sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.


Kars Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız