Sinop Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 800 ₺
 • Hyundai i20 800 ₺
 • Fiat Doblo 800 ₺
 • Citroen C3 890 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Citroen C3 990 ₺
 • Fiat Egea 990 ₺
 • Renault Taliant 1.090 ₺
 • Fiat Egea 1.190 ₺

Sinop

Sinop Araç Kiralama

Ülkemizin en kuzey bölgesinde bulunan Sinop, Boztepe Yarımadası ve burnu üzerinde yer alıyor. Çorum, Samsun, Kastamonu gibi ilçelerle komşu olan Sinop, bölgenin en nadide şehirleri arasında bulunuyor. Doğal güzellikleri ile ünlenmiş bu şehre gelme planınız varsa, Sinop araba kiralama opsiyonunu kullanmak, şehirdeki turunuzu daha kaliteli ve verimli hale getiriyor.

Sinop Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğa ile bütünleşmeyi sağlayan şehirlerden biri olan Sinop, özellikle kampseverler için muhteşem bir tatil sunuyor. Kendine has mutfağıyla gezginlerin parmak ısırtan lezzetler keşfetmesini sağlıyor. Ünlü düşünür Diyojen’in memleketi olarak bilinen Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin en gözde şehirleri arasında yer alıyor. Hamsilos Koyu, Erfelek Tatlıca Şelaleleri gibi doğa harikası noktaları, Sinop’u dünya gözüyle görmek isteyenler için yalnızca birkaç sebep. Böylesi doğa harikası bir şehirde tur yaparken, elbette tüm doğa harikalarını görmek istemeniz normal. Bunun için rahat yöntem Sinop oto kiralama opsiyonu oluyor.

Sinop’a gitmek için en ideal zaman aralığı ilkbahar ve sonbahar arasındaki süreç oluyor. Genel olarak Batı ve Doğu Karadeniz iklim özelliklerinin görüldüğü Sinop’ta havalar yıl boyunca ılıman ve nemli devam ediyor. Kuzey kesimlerinde yağışın fazlasıyla görüldüğü şehirde güney kesimlerine doğru sıcaklık azalıyor. Bu noktada özellikle ziyaret etmek istediğiniz bölgeye uygun bir mevsimi tur için tercih edebilirsiniz. İdeal bir Sinop gezisi için ise en az 5 günlük bir plan gerekiyor. Bu sürede Sinop’un tüm güzelliklerini görmek ve bunu yaparken hava koşullarından etkilenmemek için Sinop araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Sinop’a Nasıl Gidilir?

Sinop’a ulaşım için çeşitli seçenekler olsa da buraya konforlu bir şekilde gelebilmenin en ideal yolu Sinop kiralık araç noktasından geçiyor. Komşu şehirlerde konaklıyorsanız oradan ya da bulunduğunuz şehirden araç kiralama ile Sinop’a hızla varabilirsiniz. Konfor, hız ve özgürlük bir arada olunca Sinop’a gelmek daha kolay ve zahmetsiz oluyor. Bulunduğunuz şehirden araç teslim alarak yolculuğa başlayabilirsiniz. Ülkenin en kuzeyinde konumlanan Sinop’a gidişte başlangıç noktanız İstanbul ise bu iki şehir arasındaki yolculuk süresinin 5 saat 25 dakika olduğunu söyleyebiliriz. Bireysel araç kullanımı ile şehre ulaşabilmek için en ucuz araç kiralama imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Otobüs yolculuğu da Sinop’a gitmede bir diğer yöntem oluyor. Otobüs yolculuğu size daha keyifli geliyorsa, kısıtlı bir bütçeniz varsa Sinop otobüs bileti satın almayı düşünebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren öncü seyahat firmalarını Obilet.com ayrıcalığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Hız faktörü öncelikli olduğunda, pek çok kişinin yöneldiği yolculuk tipi uçak yolculuğu oluyor. Sinop bölgesinde bulunan havalimanına bulunduğunuz şehirden hareket edebilmek için Pegasus, Anadolu Jet gibi çeşitli firmaların sunduğu uçuş hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Bilet almak ve daha fazla bilgi sahibi olabilmek üzere Sinop uçak bileti sayfasını görüntüleyebilirsiniz. İstanbul - Sinop arası uçuş süresi 1 saat 15 dakika oluyor. Şehre ulaşım için bu yöntemi kullanırken öncesinden Sinop Havalimanı araç kiralama imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde Sinop Havalimanı araç kiralama hizmetleri, uçaktan iner inmez hazır oluyor.

Sinop’a komşu olan Kastamonu’da bulunuyorsanız, buradan direkt araç teslim alabilirsiniz. Komşu illerden Sinop Kiralık oto temin etmek, kısa sürede şehre varmayı ve konforlu kalmayı vadediyor. İsterseniz direkt Kastamonu araç kiralama imkanlarına da bakabilirsiniz.

Sinop’da Araç Kiralama

Sinop’a ulaştıktan sonra buradan kent merkezine gitmek araç kiralama ile daha kolay oluyor. Şehir içinde geziye başladıktan sonra mevsim koşullarından etkilenmeden konforla gezmek adına Sinop kiralık araba alternatiflerini obilet.com’da görüntüleyebilirsiniz.

Sinop’a bağlı havalimanları özelinde hizmet veren araç kiralama ofisleri mevcut. Şehir merkezinde de kiralama uygulamaları yürüten birçok Sinop araç kiralama firmaları bulunuyor. Bu konuda talepleriniz mevcutsa, dilediğiniz noktadan ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu imkanları sağlayan bazı araç kiralama firmaları Sinop oto kiralama, Dabanoğlu oto kiralama ve Tepe Rent a Car gibi firmalar oluyor. Birden fazla seçenek olduğundan bunlar arasında seçim yapmak zorlaşabiliyor. Bu noktada farklı Sinop araç kiralama şirketleri arasında bir karşılaştırmada bulunabilirsiniz. Bu şekilde seçim yapmak daha avantajlı oluyor.

Sinop araç kiralama fiyatları için sitemiz üzerinden kısa bir incelemede bulunabilirsiniz. Tüm araç kiralama ofisleri önünüze sunuluyor. Kendi tercihinizi kendiniz belirlediğinizde şehir gezisi çok daha rahat ve verimli geçiyor. Obilet.com’un sunduğu Sinop kiralık araba fiyatları arasında kısa sürede karşılaştırma yaparak aradığınız fiyata sahip hizmeti ve modeli seçebilirsiniz. Şehir içerisindeki kiralama ofisleri, aynı işlevi görüyor olsa da gezi öncesinde aracınızı seçmek, daha tatilin başından yorulmamanızı sağlıyor.

Sinop'da Gezilecek Yerler

Sevilen Karadeniz şehri Sinop’da keşfinizi bekleyen çok sayıda durak var. İşte o duraklar;

 • Sinop Kalesi: Merkeze 16 km olan Sinop Kalesi, sahile sıfır konumda bulunmasıyla muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor.
 • Tarihi Sinop Cezaevi: Şehir merkezine 9 km uzaklıkta konumlanan destinasyon, müze olarak hizmet vermesi ile sayısız turist ağırlıyor. Popüler dizilerin çekiminde kullanılan cezaevinin geçmişinin 4000 yıl öncesine dayandığı düşünülüyor.
 • Hamsilos Koyu: Sinop merkezine 11 km uzaklıkta konumlanan Hamsilos Koyu, enfes manzarasıyla gelenleri kucaklıyor.
 • Erfelek Şelaleleri: Merkeze 30 km uzaklıkta konumlanan şelaleler, irili ufaklı 28 adet. Girişi ücretli olan bu doğal alanda kamp ve piknik yapabilirsiniz.
 • Sinop Arkeoloji Müzesi: Merkeze 16,1 km uzaklıkta yer alan müze, 1970 yılında kurulmasıyla biliniyor.

Sinop Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız