Kastamonu Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 3.173 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Kastamonu Havalimanı

Kastamonu Havalimanı Araç Kiralama

Anadolu’nun Karadeniz Bölgesi’nde bilinen en eski yerleşim yerlerinden olan Kastamonu, mutfağı ve kültürel değerleriyle ünlü. Karadeniz’e açılan kıyılarıyla Kastamonu, bölgeye özgü doğasıyla huzurlu bir tatil vadediyor. Kastamonu’ya iş veya eğlence amaçlı gerçekleştirilen seyahatlerde ise uçak yolculukları sıklıkla tercih ediliyor. Kastamonu’ya seyahat etmek istediğinizde kara yoluna alternatif olarak kullanabileceğiniz uçak seferleri şehir merkezine yakın konumda bulunan havalimanında sağlanıyor. Üstelik Kastamonu Havalimanı araç kiralama seçenekleri sayesinde havalimanı ile şehir merkezi arasındaki aktarmayı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Kastamonu Havalimanı Genel Bilgiler

1959 yılında kurulan Kastamonu Havalimanı sivil havacılıkta yolcu beklentilerini güvenli bir şekilde karşılıyor. Yenilenme ve bakım çalışmalarının sonrasında 2013’te yeniden hizmete açılan havalimanından birçok şehre sefer düzenleniyor. Kastamonu Havalimanı’ndan İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Trabzon’a uçuş bulmak mümkün. Kastamonu Havalimanı’ında ayrıca çoğunlukla Türk Hava Yolları firmasının uçak seferleri gerçekleşiyor. İç hat seferlerinin ağırlıklı olarak yürütüldüğü Kastamonu Havalimanı şehir merkezine 17 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı çıkışında bir araç kiralamak istediğinizde Kastamonu Havalimanı araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Kastamonu Havalimanı araç kiralama fiyatları bütçe imkanınıza uygun seçenekler barındırıyor.


Kastamonu Havaalanı Araç Kiralama Fiyatları

Konum itibariyle Karaçomak deresi yakınındaki vadi çevresine kurulu Kastamonu’nun adını eski Hitit uygarlığından aldığı biliniyor. Kültürel ve tarihi miraslarını görmek ve bölgeyi keşfetmek isteyenler için Kastamonu pek çok fırsata sahip. Bölgedeki turistik mekanları ve meşhur yeme-içme noktalarını rahatlıkla gezmenizi sağlayan kişisel araçları tatiliniz boyunca kiralayabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı iç hatlar araç kiralama havalimanından şehirde gitmek istediğiniz her noktaya doğrudan ulaşmanızı sağlıyor. Kastamonu Havalimanı araç kiralama fiyatları ise kiralama sürenize, istediğiniz araç modeline ve ek hizmet bedellerine göre değişiyor.


Kastamonu Havalimanı Uçuş Bilgileri

Ulusal havalimanı statüsünü sürdüren Kastamonu Havalimanı iç hatlarda direkt ve aktarmalı pek çok sefer gerçekleştiriyor. Kafeterya ve araç kiralama hizmetlerinin bir arada yürütüldüğü havalimanında yolcular Kastamonu’ya hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşıyor. İstanbul’dan Kastamonu Havalimanı’na yolculuk aktarmasız olarak 1 saat 15 dakika sürüyor. İzmir’den Kastamonu’ya düzenlenen uçuşlarda ise 3 saatlik bir yolculuk gerçekleştiriliyor. Arasında 672 km bulunan Adana-Kastamonu yolculuğunu ise uçak ile ortalama 2.30 saat içinde tamamlayabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı araç kiralama firmaları ile Kastamonu’daki yolculuklarınızda zaman kazanabilirsiniz.


Kastamonu Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Kastamonu uçak bileti ile tatilinize başladığınızda havalimanından şehrin farklı noktalarına birçok ulaşım alternatifiniz bulunuyor. Kastamonu merkeze 20 dakika uzaklıktaki havalimanından kiralayabileceğiniz araçlar ise kişi sayısına göre uygun seçenekleri sıralıyor. Kastamonu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçları, taksi ve kiralık araç kullanılıyor. Seyahat tercihlerine göre toplu ulaşımın yanı sıra Kastamonu’da yaygın tercih edilen diğer ulaşım şeklini kiralık araçlar oluşturuyor. Kiralama hizmetleri istenen süre aralığı ve araba modeliyle birlikte belirleniyor. Kastamonu araç kiralama ayrıcalıklı ve kişiselleştirilmiş bir yol rahatlığı sunuyor.


Kastamonu Gezilecek Yerler

  • Küre Dağları, Kastamonu’nun simgesel değerleri arasında dört mevsim eşsiz doğasıyla öne çıkıyor. Kastamonu merkezinden Küre Dağları’na 1 saat 44 dakika içinde ulaşabilirsiniz.
  • Kastamonu’ya Samsun araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak kiralık aracınızla 4 saatte gelebilir, bölgedeki turistik merkezleri dilediğiniz şekilde gezebilirsiniz. Hormana Kanyonu bölgede mutlaka görmeniz gereken yerler arasında, merkeze 126 km uzaklıkta yer alıyor.
  • Tarihi ve kültürel birçok yapıyı şehir merkezine yakın konumlarda gezebilirsiniz. Kastamonu merkezden kiralık aracınızla 25 km yolculuk yaparak Kastamonu Kalesi ve Saat Kulesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 


Kastamonu Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız