Kırklareli

Kırklareli Araç Kiralama

Kırklareli, geçmişten günümüze batı ve doğu kültürlerine ev sahipliği yapan bir şehir olarak dikkat çekiyor. Şehir, bu anlamda çok fazla gezilecek yer taşıyor. Trakya’nın gözdesi Kırklareli’de bir tatil planlıyorsanız, bu muhteşem şehri en kolay şekilde keşfedebilmek adına Kırklareli araç kiralama hizmetlerine şans verebilirsiniz.

Kırklareli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Trakya Bölgesi’nde bulunan şehrin etrafı Edirne, İstanbul ve Tekirdağ ile çevrili. Nüfusu ise yaklaşık 360 bin civarında seyrediyor. Ülkemizin Avrupa’ya açılan sınır kapılarından biri olan Kırklareli, Dereköy Sınır Kapısı’nı kapsıyor. Bulunduğu konum ile de tarih boyunca geçiş noktası özelliği taşımış olmasıyla dikkat çekiyor. Sunduğu güzellikler ile gelenleri büyüleyen şehir, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini karşılıyor. Uzun yıllar boyu çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehirde birçok tarihi yapıya rastlamak mümkün. Şehre gelen birçok turist, Kırklareli merkez araç kiralama hizmetlerini tercih ederek konforu yakalıyor. İstanbul üzerinden bir ulaşım gerçekleştirecekseniz de İstanbul araç kiralama fırsatlarına bakabilirsiniz.

Etrafı Istranca Dağları ile çevrili olan şehir, farklı iklim tiplerine sahip olmasıyla biliniyor. Şehir merkezinde karasal iklim görülüyorken, şehri saran dağların kuzey kısmında Karadeniz iklimi görülüyor. Türkiye için önemli konumda bulunan şehir, aynı zamanda önemli bir av merkezi olmasıyla da biliniyor. Ekim, şubat, temmuz, ağustos ayları şehre çok sayıda ziyaretçi geliyor. Doğa gezileri için dünyada örneği az olan Longoz ormanlarına sahip. Berrak deniziyle ve yemyeşil ağaçlarıyla siz de bu şehri ziyaret etmek üzere Kırklareli oto kiralama opsiyonlarına göz atabilirsiniz.

Kırklareli’ye Nasıl Gidilir?

Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapılarından biri olan şehir, sağladığı ulaşım ağları ile bölgeye gelmenin kolay olduğunu gösteriyor. Kırklareli kiralık araç modellerinden birini seçerek siz de ülkenin dört bir yanından buraya kolayca gelebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirdeki ofislerden araç teslim almak, şehre özgür bir şekilde varmanın anahtarı oluyor. Kırklareli’ye gelirken konfor ve hızın başrole geçmesini sağlamak sizin elinizde oluyor. Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehre;

  • İstanbul’dan geliş süresi 2 saat 39 dakika oluyor.
  • Karayolu mesafesi yaklaşık 200 km

olan bu seyahati, araç kiralama fırsatları ile konforlu ve hızlı hale getirebilirsiniz.

Kırklareli gezisine başlamadan önce şehre otobüs ile gelmeyi düşünebilirsiniz. Otobüs ile gelmek, ekonomik ve konforlu oluyor. Bu konuda dev firmalardan kolaylıkla Kırklareli otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uçak yolculuğu ile de Kırklareli’ye gidebilirsiniz. Şehirde konumlanan aktif bir havalimanı bulunmuyor. Ancak buraya yakın olan Tekirdağ Çorlu üzerinden bir ulaşım gerçekleştirilebilir. Bunun için Tekirdağ uçak bileti satın alabilir ve Çorlu Havalimanı araç kiralama fırsatlarını iniş yaptığınızda değerlendirebilirsiniz. Türk Hava Yolları, Pegasus gibi firmaların düzenledikleri uçuşlardan birini kullanarak Çorlu’ya ulaşabilir. Çorlu’dan araç kiralayarak kısa sürede Kırklareli’ye ulaşabilirsiniz. Burada kolayca Kırklareli araba kiralama yaparak konfora daha en baştan kavuşabilirsiniz. En ucuz araç kiralama fırsatlarını ise obilet.com üzerinden karşılaştırabilirsiniz.

Kırklareli, Tekirdağ’ın yanı sıra Edirne’ye de komşu bir konumda bulunuyor. Bu şehirlerden birinde bulunuyorsanız da günlük araç kiralama yaparak şehre kısa sürede erişebilirsiniz.

Kırklareli’de Araç Kiralama

Kırklareli’ye geldikten sonra, Kırklareli kiralık oto seçeneklerinden yararlanmak size birçok avantaj sağlıyor. Olumsuz hava koşullarından etkilenmiyor, dilediğiniz yere kolayca ulaşabiliyor ve gezinizi daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Buraya yakın konumda bulunan şehirlerden, yakın olan havalimanlarından veya şehir içerisinde kiralama yapmaya yardımcı olan Kırklareli araç kiralama firmaları özelinden arabanızı kiralayabilirsiniz. Şehirde bu işlemleri yürüten kiralama şirketlerinden bazıları

  • Aysa Rent a Car,
  • Garenta araç kiralama ve
  • Kırklareli Yavuz Rent a Car

gibi şirketler olarak öne çıkıyor. Bunlar arasından uygununu bulabilmenin yolu ise farklı Kırklareli araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapmaktan geçiyor. Bütçe dostu, seyahat planına hitap eden, en ideal aracı bulabilmek için obilet.com ayrıcalığını kullanabilirsiniz.

Kırklareli araç kiralama fiyatları için obilet.com üzerinden bütün araç kiralama şirketlerini görüntüleyebilirsiniz. Kiralama ofisleri tarafından sunulan kiralama hizmetleri aracılığıyla Trakya gezinizi daha keyifli ve verimli hale getirebilirsiniz. Önünüze sunulan seçenekler ile Kırklareli kiralık araba fiyatları hakkında geniş bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede aradığınız aracı kısa sürede bulabilir ve kiralama yaparak hayalinizdeki tatile bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kırklareli’de Gezilecek Yerler

Kırklareli kiralık araba sahibi olduktan sonra bu şehri kolayca ve özgürce keşfedebilirsiniz. Şehirde keşfinizi bekleyen noktalar şu şekilde;

  • Kırklareli Müzesi: Şehir merkezinde bulunan müze, Anadolu ve Balkan kültürlerinin etkileşimini yansıtan şehirde önemli bir nokta oluyor. Son dönemlerde yapılan kazılarda bulunan eserler, Kırklareli Müzesi’nde sergileniyor.
  • Dupnisa Mağarası: Kırklareli merkeze 66 km uzaklıkta konumlanan mağaranın ikinci jeolojik zamanda oluştuğu düşünülüyor. 180 milyon yıl önce gelişen mermerleri barındırıyor. 2 kattan meydana gelen 3 farklı mağaraya sahip.
  • Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü: Merkeze 58 km uzak olan bu köprünün 1569-1570 yılları arasında Sokullu Mehmet Paşa’ nın isteği üzerine Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı biliniyor. Şehrin önemli durakları arasında bulunuyor.
  • Aya Nikola Manastırı: Şehrin merkezine 92 km uzaklıkta yer alan bu manastır, kayalara oyularak yapılmış çok önemli bir yapı olarak dikkat çekiyor. Milattan sonra 527-265 yılları arasında yapıldığı düşünülüyor. Bizans Dönemi kaya manastırına ait iyi örnekler arasında bulunuyor.
  • İğneada Longozu: Merkez ile arasında 78 km bulunan bu orman, dünyada yalnızca üç benzeri olan Longoz tipindeki ormanlardan biri oluyor. Farklı türden kuşları, organik longozu ve leylekleri bünyesinde barındıran ormanda 184 farklı kuş türü yaşıyor.

Kırklareli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız