Tunceli Merkez

Tunceli Merkez Araç Kiralama

Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat kısmında yer alıyor. Tunceli’de diğer şehirler gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Orta Çağ döneminden kalan ve hâlâ iyi durumda olan Pertek Kalesi ve Munzur Vadisi gibi yerler Tunceli’nin görülmeye değer yerleri arasında bulunuyor. Vadileri, ovaları, akarsuları ve gölleri ile ön plana çıkan Tunceli, aynı zamanda yöresel mutfağı ile de beğeni topluyor.

Tunceli Merkez’i daha rahat ve konforlu bir şekilde gezmek istiyorsanız Tunceli Merkez araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde şehri daha emniyetli ve konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Hizmetten yararlanmak isterseniz sizler de komşu şehirlerden ya da Tunceli’den araba kiralayabilirsiniz. İsterseniz Bingöl, Elazığ ve Erzincan araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kendinize uygun, bütçe dostu araçlar kiralamak isterseniz Tunceli Merkez araç kiralama fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Araç fiyatlarını öğrenerek daha ekonomik ve uygun seçimler yapabilirsiniz. Farklı ihtiyaç ve taleplere göre değişen araç türleri ile ön plana çıkan araba kiralama firmalarından istediğiniz aracı seçebilir, bulunduğunuz konumdan hemen aracınızı sorunsuz bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Tunceli Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tunceli Merkez hakkında edineceğiniz bazı bilgiler ile Tunceli ziyaretinizi daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Aynı zamanda alacağınız Tunceli Merkez oto kiralama hizmeti de şehri daha rahat ve emniyetli bir şekilde gezebilirsiniz. Bahsedeceğimiz bu bilgiler ile Tunceli gezinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Tunceli ilinde yapılan arkeolojik kazıların neticesinde bölgeye Kalkolitik Çağ’da yerleşildiği varsayılıyor. Şehrin topraklarının birçoğunu dağlar, platolar, ovalar ve düzlükler oluşturuyor. Şehir, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve güneyini bir araya getiren Erzincan ve Elazığ kara yolu üzerinde yer alıyor. Bunların yanı sıra şehrin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olup, sanayileşme oldukça düşük. Aynı zamanda balıkçılık ve arıcılık da şehrin geçim kaynakları arasında yer alıyor.

Tunceli Merkez kiralık arabalar ile çok daha konforlu bir şekilde gezilebiliyor. Aracınızı kiralayarak sizler de daha rahat bir şekilde şehri gezebilirsiniz. Tunceli’nin gölleri, vadileri, kaleleri ve milli parkları görülmeye değiyor. Aynı zamanda döğme çorbası, babuko, şir, dersim kömbesi, bişi gibi Tunceli lezzetlerini de mutlaka denemelisiniz.

Tunceli Merkez araba kiralama hizmeti ile siz de şehri doya doya gezebilirsiniz. Tunceli’de havaalanı yok ancak şehre en yakın havalimanı olan Elazığ Havalimanı ya da Erzincan Havalimanı’na iniş yapabilirsiniz. Bu şehirlerden uçak bileti satın alarak havalimanlarına iniş yapabilir, buralardan da Tunceli’ye geçiş yapabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araç ile rahat bir yolculuğa adım atabilirsiniz.

Tunceli Merkez araç kiralama firmalarından aracınızı teslim aldıktan sonra konaklayacağınız tesise rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Konaklama yeri olarak da farklı seçenekler sunan şehirde, bütçenize uygun olarak farklılık gösteren farklı oteller yer alıyor.

Tunceli Merkez’e Nasıl Gidilir?

Tunceli’ye gitmek isteyenlerin karşısına birkaç farklı ulaşım yolları çıkıyor. Bölgeye Tunceli otobüs bileti ile gidebileceğiniz gibi çevre illerin havalimanlarına iniş yaparak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre 120 kilometre uzaklıktaki Elazığ Havalimanı’na inerek buradan da Tunceli’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışından Erzincan uçak bileti satın alarak da şehre 135 kilometre uzaklıktaki şehre inebilirsiniz. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak Tunceli’ye geçebilirsiniz.  Komşu illerin araç kiralama hizmetlerinden faydalandığınız gibi Tunceli Merkez araç kiralama şirketlerinden alacağınız hizmetle de şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Aracınızı teslim aldıktan sonra son derece kısa bir süre içerisinde şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu doğrultuda Tunceli Merkez kiralık aracınızı bulunduğunuz yerden sorunsuz bir şekilde teslim alabilirsiniz. Havalimanlarından araç kiralayabileceğiniz gibi otobüs terminalinden de araç kiralama fırsatı bulabilirsiniz.

Tunceli Merkez’de Araç Kiralama

Tunceli Merkez kiralık araba fiyatları, aracın modeline, yakıt türüne, vites türüne gibi birçok özelliğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Farklı maddiyat ve taleplere bağlı olarak değişiklik gösteren fiyatlar, çok uçuk rakamlar ödemenize gerek kalmadan hizmetten sorunsuz bir şekilde faydalanmanıza yardımcı oluyor. Farklı imkanları da beraberinde getiren firmalar, hasar sigortası, şoför hizmeti gibi ilave hizmetler de sunuyor.

Tunceli Merkez kiralık oto hizmeti ile şehir geziniz daha emniyetli ve konforlu geçiyor. Bundan dolayı farklı hizmetler de sunan araç kiralama firmaları, farklı segmentteki araçları hizmetinize sunuyor. Şahsi araca göre daha avantajlı olan araç kiralama işlemi, farklı imkanları nedeniyle de tercih ediliyor.

Firmalar araç teslim aşamasında ve sonraki tüm süreçte her zaman yanınızda oluyor. Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan bütün sorulara anında yanıt alabilirsiniz. Firmalardan tertemiz ve dezenfekte edilmiş olan araçlarınızı kısa süre içerisinde teslim alabilirsiniz.

Tunceli Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Tunceli’nin doğal güzelliklerinden olan Munzur Gözeleri, Munzur Dağları’ndan gelen ve kayalardan fışkıran sularla harika bir görüntü oluşturuyor. Gözelerin etrafında piknik alanı ve lokanta yer alıyor. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bu doğal oluşum, Ovacık’ta yer alıyor. Merkezden 52 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
  • Tunceli’de Murat Nehri’nin kenarında yer alan kayalığın üzerine konumlanan Pertek Kalesi de gezilecek yerler arasında bulunuyor. Mengücekliler döneminde inşa edildiği bilinen kale, adacık şeklinde görülüyor. Kale ve merkez arası 54 kilometre olarak biliniyor.
  • Ucuz araç kiralayarak gidebileceğiniz yerler arasında Bağın Kaplıcası da bulunuyor. Mazgirt ilçesinde bulunan kaplıcanın suyu tek kaynaktan çıkıyor. Kaplıca etrafında bitki örtüsü bulunmadığı için dik yamaçlar ön plana çıkıyor. Şifalı olduğu düşünülen kaplıcaya sürekli ziyaretçi akıyor. İki konum arası mesafe 30 kilometre tutuyor.


Tunceli Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız