Erzincan Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 885 ₺
 • Renault Clio 910 ₺
 • Renault Clio 910 ₺
 • Fiat Egea 930 ₺
 • Fiat Egea 1.050 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.100 ₺
 • Renault Clio 1.116 ₺
 • Fiat Egea 1.118 ₺
 • Renault Clio 1.513 ₺
 • Renault Megane 1.960 ₺

Erzincan

Erzincan Araç Kiralama

Erzincan, Doğu Anadolu’da konumlanan şehirlerden bir tanesi. Eski kültür merkezleri arasında yer alan Erzincan, hem doğal güzellikleri ile hem de turizm faaliyetleri ile pek çok kişinin dikkatini üzerine çekiyor. Yüz ölçümü yaklaşık 11.903 kilometrekare olan Erzincan, sınırları içerisinde bulundurduğu ilçelerde pek çok doğal ve beşeri güzelliği ile her yıl onlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Toplam dokuz ilçeye sahip olan Erzincan’dan tarihi İpek Yolu geçtiği için bu şehre olan ilgi geçmişten günümüze kadar geliyor.

Erzincan, gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Erzincan’a gelmek ve Erzincan’ın güzelliklerini görmek isteyen kişiler ise Erzincan araç kiralama hizmetlerinden yararlanıyor. Araç kiralayarak daha fazla konuma gidilebiliyor ve bu sayede ise daha aktif bir şekilde gezilebiliyor. Kiralanan araçlarla yakın çevredeki başka şehirlere erişim sağlamak da mümkün oluyor.

Siz de arzu etmeniz halinde Erzincan kiralık oto imkanlarından faydalanabilir ve komşu il olan Sivas’a hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda araç kiralama hizmetlerini kullanarak birkaç saatlik mesafede olan Bayburt’u ziyaret ederek farklı bir şehri daha gezme deneyimini edinebilirsiniz.


Erzincan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erzincan hakkında bilinmesi gerekenler, Erzincan’a ilk kez gidecek olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Şehre gelmeden önce şehri tanımak, şehrin güzelliklerinden haberdar olmak ve daha aktif bir şekilde gezmek için Erzincan hakkında bilinmesi gerekenler pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Genel bir ifadeyle Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan en eski yerleşim yerlerinden biri. Eski bir yerleşim yeri olması sebebiyle içerisinde pek çok kültürel alan bulunuyor. Çok nüfusun bulunduğu merkez ilçesi olarak bilinirken, az nüfusun bulunduğu ilçe ise Otlukbeli.

Birbirinden farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Erzincan hakkında bilinmesi gerekenler arasında tarihi yer alıyor. Hititler’in Erzincan’da yaşadığı ise bu alanda yapılan kazılar sonucunda elde edilenler ile biliniyor. Bunun yanı sıra Persler, Sasaniler, Helenler ve Urartular’ın da Erzincan’da yaşanmışlıklarının olduğu arkeolojik kazılar sonucunda öğreniliyor.

Erzincan, şehir içerisinde de hala sürdürülen halıcılık faaliyetleri ile de dikkat çekiyor. El dokuması halıları görmek ve satın almak üzere pek çok kişinin şehir içerisine çekildiği görülüyor. Şehre duyulan ilgiyi arttıran bir diğer detay ise Erzincan efsaneleri ve halk oyunları oluyor. Farklı bölgelerde de yapıldığı görülen soğuk ayran aşı yemeği de yöresel lezzetler başlığı altında ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Aynı zamanda yöreye ait olan Gendime çorbası da hem ismiyle hem de içeriğiyle denenmesi gereken yiyecekler arasında yerini alıyor. Erzincan araç kiralama imkanlarından yararlanarak şehri gezebilir ve bu lezzetleri tadabilirsiniz.


Erzincan’a Nasıl Gidilir?

Erzincan’a gidebilmek için birbirinden ayrı pek çok yol bulunuyor. Bu yollardan ilki, hava yollarını tercih ederek şehre ulaşım sağlamak oluyor. Bunun için Erzincan uçak bileti alınması yeterli oluyor. Direkt olarak gidilmesi durumunda İstanbul’dan 1 saat 40 dakikalık bir yolculuk sonrası Erzincan’a varmak mümkün oluyor. Şehre ulaşım sağlamak için tercih edilen bir diğer yol ise pek çok kişinin aklına geldiği gibi motorlu araç oluyor. Otobüs yolculuğu yapmak isteyen kişilerin Erzincan otobüs bileti alarak yolculuk etmesi mümkün. Bunun yanı sıra özellikle kara yolu üzerinden Erzincan’a gitmek için Erzincan araç kiralama yöntemleri kullanılıyor. Bu sayede kara yolu üzerinden Erzincan’a gidiş sağlanabiliyor. Özellikle İstanbul’dan Erzincan'a kara yolu ile gidilmesi için toplam 1.036 kilometre yol kat edilmesi gerekiyor. Bu yol özel araçla toplam 10 saat sürüyor. Özel aracı olmayan kişiler ise Erzincan oto kiralama hizmetinden yararlanarak özel araç ile seyahat edebiliyor. Bu sayede Erzincan’a giderken ya da Erzincan içerisinde gezerken Erzincan araba kiralama hizmeti alınabiliyor.  Erzincan’a, Sivas, Ankara ve Erzurum’dan da araç ile gitmek mümkün.

Sivas’tan Erzincan’a araç ile gitmek için 246 kilometre yol gidilmesi gerekiyor. Bu noktada 2 saat 30 dakika yol alınması gerekiyor. Ankara’dan Erzincan’a, Erzincan kiralık araç ile gitmek ise yaklaşık olarak 6 saat sürüyor. Ankara ve Erzincan arasındaki mesafe 685 kilometre. Erzurum ve Erzincan arası ise 188 kilometre. Yaklaşık 1 saat 50 dakika içerisinde Erzurum’dan Erzincan’a gidilebiliyor. Bu seyahati daha konforlu hale getirmek isteyen pek çok kişi, Erzincan araba kiralama hizmetlerinden yararlanıyor.


Erzincan’da Araç Kiralama

Erzincan’a toplu taşıma ile gitmek istemeyen ve özel araç ile yolculuk yapmak isteyen kişiler, Erzincan kiralık araç araştırması gerçekleştiriyor. Özel firmaların verdiği bu hizmetten yararlanan pek çok kişi hem Erzincan’ı gezmek hem de aradığınız konforu yakalamak için Erzincan araç kiralama fiyatları üzerinden araştırma yaparak bu hizmet ile rahat bir şekilde hareket edebiliyor. Erzincan Otogarı çevresinden, havaalanından ya da merkezden kiralanan araçlar sayesinde konforlu bir yolculuk gerçekleştirilebiliyor. Erzincan kiralık araba fiyatları ise kiralanacak olan aracın modeline, yaşına, ekstra şoför isteğine ve aracın diğer özelliklerine göre değişim gösteriyor. Bu aşamada Erzincan kiralık araba fiyatları için öncelikle arabanın modeline, özelliklerine ve diğer faktörlere dikkat ediliyor. Özelliklerin belirlenmesinin ardından Erzincan kiralık oto hizmeti alınabiliyor. Bu sayede pek çok kişi Erzincan’a bağlı havalimanları ya da otogar çevresinden araç kiralama işlemi gerçekleştirebiliyor. 

Özellikle hava yolu ile Erzincan’a ulaşım sağlanması durumunda havalimanlarından araç kiralanabiliyor. Bu sayede pek çok yerli ve yabancı turist, Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanarak şehir içerisinde rahat bir şekilde gezebiliyor. Erzincan araç kiralama şirketleri, bu aşamada pek çok kişiye yardımcı oluyor. Ucuz araç arayışı içerisinde olan kişiler için de gerekli yönlendirmeler gerçekleştiriliyor.


Erzincan’da Gezilecek Yerler

Erzincan’a giden ve özel araç ile gezmek isteyen kişiler, Erzincan’da gezilecek yerler araştırması gerçekleştiriyor. Araç teslim işlemi gerçekleştikten sonra Erzincan sınırları içerisinde bulunan pek çok nokta gezilebiliyor.   

 • Gürlevik Şelalesi: Erzincan’da muhakkak görülmesi gereken yerler arasında sayılan bu doğal güzellik, Erzincan Merkez’e 30,4 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 
 • Sultan Melik Türbesi: Erzincan’ın merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan bu türbeyi ziyaret etmek isteyen pek çok ziyaretçi, çevre şehirlerden geliyor. Araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak buraya ulaşım sağlamak mümkün oluyor. Örnek olarak, Sivas araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak bu tarihi güzelliğe ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Kemaliye Karanlık Kanyon: Erzincan Merkez’e 154 kilometre uzaklıkta bulunan bu yeri ziyaret etmek için özel araçla yolculuk yapmak gerekebiliyor. 


Erzincan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız