Zonguldak Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Ford Tourneo Courier 1,460 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Zonguldak

Zonguldak Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Zonguldak’ın tarihi M.Ö. 2500’lü yıllara dayanıyor. Ülkemizin kömür madenleriyle ünlü şehri Zonguldak, sahip olduğu doğal güzellikler açısından da son derece geniş alanlara sahip oluyor. Şehre bir gezi düzenlemeyi planlıyorsanız, burada rahat edebilmeniz için uygun seçeneklerden birisinin Zonguldak araç kiralama olduğunu söylenebiliyor.

Zonguldak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Karadeniz Bölgesi’nin gözde şehirlerinden biri olan Zonguldak, limanları ve kömür madenleriyle ünlü bir şehir olarak dikkat çekiyor. Deniz ticaretinde son derece gelişmiş Zonguldak, aynı şekilde sahip olduğu taş kömürü madenleri ile de ilgi görüyor. 3.310 kilometrekare alan üzerine konumlanmış Zonguldak toprakları üzerinde yapılmış olan bir araştırmaya göre toplam nüfus 600 bine yakın oluyor. Nüfusun büyük bir kısmı şehirde, geri kalan kısmı ise kırsal bölgelerde yaşam sürüyor. Böyle büyük bir şehirde gezebilmek için elbette Zonguldak oto kiralama hizmetlerinden yararlanmak gerekiyor.

Karadeniz iklimi koşullarını taşıyan Zonguldak, yılda ortalama 1113 mm yağış almasıyla dikkat çekiyor. Yaz döneminde, özellikle Ağustos ve Temmuz aylarında bu sıcaklık ortalama 22 C dereceye kadar çıkıyor. Bu dönem yılın şehirdeki en sıcak zamanıyken, Ocak ayı geldiğinde ise hava sıcaklığı şehirde -7 C dereceye kadar inebiliyor. Karadeniz’e kıyısı olan şehir, tarihi ve doğal güzellikleri ile gelen ziyaretçileri büyülüyor. Şehirde gece hayatı, tıpkı diğer Karadeniz şehirleri gibi cansız şekilde ilerliyor. Zonguldak kiralık araç opsiyonu sayesinde şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini konfor içinde görebilirsiniz.

Zonguldak’a Nasıl Gidilir?

Zonguldak’a gelmenin çeşitli seçenekleri olsa da buraya ulaşım için belki de en ideali Zonguldak kiralık araba hizmetleri oluyor. Zonguldak’a gelirken, hareket noktanızda bulunan ofislerden de araç teslim almayı tercih edebilirsiniz. Bu, daha şehre varmadan rahatlığı yakalamanız için bir fırsat olabiliyor.

Zonguldak’a erişimin birçok yolu olsa da şehre ulaşabilmek için gezginlere en kolay ve rahat gelen yolun Zonguldak araba kiralama opsiyonu olduğunu söyleyebiliriz. Seyahate başlayacağınız şehirden doğrudan araç teslim almayı da tercih edebilirsiniz. Böylece kısa süre içinde şehre gelebilir ve gezinizi konforla gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul başlangıçlı yolculuklar için, iki şehir arasındaki mesafe 338 km, ortalama yolculuk süresi ise 4 saat 45 dakika oluyor. Kara yolunda tercihiniz bireysel araç kullanımı ise hemen en ucuz araç kiralama fırsatlarını inceleyebilir ve obilet.com’dan kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zonguldak gezisi için bulunduğunuz şehirden uçak ve otobüs alternatiflerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Yolculuğunuzu otobüs ile gerçekleştirmek istiyorsanız bu konuda hizmet veren dev firmaları değerlendirebilirsiniz. Obilet.com ekranlarında sıralanan çeşitli seyahat firmalarından Zonguldak otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Şehre ulaşımda çok tercih edilen bir diğer alternatif de uçak yolculuğu oluyor. Zonguldak uçak bileti sayfamızdan uygun bilet imkanlarına bakabilirsiniz. Kentte konumlanan havalimanından Zonguldak Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirirken, uçak bileti de satın alabilirsiniz. Bunun için Zonguldak uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Pegasus, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet gibi çeşitli firmalar arasından seyahat bileti tercih edinebilirsiniz. İstanbul - Zonguldak arası uçuş süresi ise 1 saat olarak hesaplanıyor. İndikten sonra Zonguldak Havalimanı araç kiralama imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Size uygun olanı bulabilmenin en ideal yolu, Zonguldak kiralık oto fırsatlarını karşılaştırmak oluyor.

Arzu ederseniz, komşu şehirlerden de araç kiralayabilirsiniz. Düzce’de yaşıyorsanız da buradan araç kiralama yapabilir, kısa süre içinde şehre ulaşabilirsiniz. Düzce araç kiralama sayfamıza dilediğinizce göz gezdirebilirsiniz.

Zonguldak’da Araç Kiralama

Zonguldak’a ulaştıktan sonra merkeze ulaşım sağlamak, görmek istediğiniz yerlere kısa sürede ulaşmak ve mevsimsel koşullardan etkilenmemek için Zonguldak araç kiralama şirketleri bünyesinden araç kiralayabilirsiniz.

Zonguldak’a bağlı havalimanları bünyesinden veya kiralama ofislerinden araç kiralama hizmetleri alabilirsiniz. Bölgede kiralama işlemlerini yürüten firmalardan bazıları Zonguldak Doğuş Rent a Car, Varol Rent a Car ve Heybetli oto kiralama gibi firmalar şeklinde öne çıkıyor. Bunlar arasından size uygun hizmeti vereni bulabilmek için bu konuda hizmet veren Zonguldak araç kiralama firmaları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Seyahat planınıza uygun, bütçe dostu araç opsiyonlarına bir göz atabilirsiniz. Obilet.com Zonguldak için hizmet veren onlarca farklı şirketi ve araç çeşidini size ve sevdiklerinize sunuyor.

Zonguldak kiralık araba fiyatları için Obilet.com bünyesindeki araç kiralama hizmeti veren şirketleri görüntüleyebilirsiniz. Sunulan seçenekler aracılığıyla Zonguldak araç kiralama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve karşılaştırma yapmak çok basit hale geliyor. Farklı olarak, şehir içerisinden de kiralama ofisi tercih edebilir ve böylece size uygun aracı bulabilirsiniz. Karadeniz gezisini en konforlu ve verimli hale getirmenin yolu, tercih ne olursa olsun araç kiralama oluyor.

Zonguldak’da Gezilmesi Gereken Yerler

Karadeniz’in inci şehirlerinden biri olan Zonguldak, gezip görülmesi gereken yerler konusunda da zengin. Bu destinasyonlar şu şekilde;

  • Maden Müzesi: Zonguldak merkeze son derece yakın olan bu müze, Zonguldak’ın sembolü olan kömür madenciliğini iyi yansıtan lokasyonlardan birisi oluyor.
  • Zonguldak Kent Ormanı: Şehir merkezi ile arasında 10 kilometre mesafe olan orman, bölgenin doğal güzelliklerini oldukça iyi yansıtıyor. Burada dinlenebilir ve zengin bitki örtüsünü keşfedebilirsiniz.
  • Harmankaya Şelalesi: Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta konumlanan şelale, gelenlere muazzam bir görsel şölen sunuyor.
  • Cehennemağzı Mağaraları: Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta konumlanan mağaralar, Ereğli ilçesine bağlı olması sebebiyle biraz yol yapmayı gerektiriyor. Mitolojik değere sahip mağaraları ziyaret edebilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

Zonguldak Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız