Bitlis Merkez

Bitlis Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzide şehirlerinden biri olan Bitlis, aynı zamanda Van Gölü’nün batısında da yer alıyor. Bitlis gölün kenarında hayran bırakan bir manzaraya da sahip. Tarihi,  kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri ve ile her ziyaretçide hayranlık duygusu uyandırıyor. Camileri, medreseleri ve kaleleriyle kültürel açıdan muhteşem bir zenginliğe sahip olan Bitlis, ziyaretçiler tarafından çokça tercih ediliyor. Ayrıca diğer doğu şehirlerinde olduğu gibi dağlık arazi yapısı gereği hayvancılığa uygun. Sahip olduğu sert karasal iklim etkileri sebebiyle Bitlis, kış aktivitelerini sevenler için her mevsim ziyaretçileri kendine çekiyor. 

Kültürel zenginliklerini keşfe çıkarken ulaşımda kolaylık sağlaması amacıyla Bitlis Merkez araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilir, uygun aracı kiralayabilirsiniz. Dilerseniz birçok farklı seçenekteki araçları inceleyebilir, zevkinize ve ihtiyaçlarına hitap eden aracı seçebilirsiniz.

Bitlis Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüze kadar birçok medeniyete şahitlik yapan vadiler ile çevrili olan Bitlis, seyahat etmek için harika bir lokasyon. Gezilecek yerler arasında Van Gölü, Nazik Gölü ve Süphan Dağı gibi birçok doğal güzellik bulunuyor. Dilerseniz seyahatinizi festivallerin yapıldığı zamanlara denk getirerek Hıdırellez, Ahlat Kültür Festivali ve Tatvan Doğu Anadolu Fuarı gibi etkinliklere katılabilirsiniz.

Bitlis seyahatiniz sırasında hediyelik eşyalara bakmayı düşünürseniz harik, Bitlis balı ya da ceviz reçeli seçeneklerden bazıları. Hediye seçerken şehirde tadabileceğiniz pek çok yöresel lezzet yer alıyor. Bunlardan birkaçı; Katıklı dolma, Büryan Kebabı, Ayran Aşı ve Has Dolması.

Bitlis Merkez oto kiralama seçeneklerinden faydalanarak Bitlis’i doyasıya gezebilirsiniz. Konforlu bir araç ile seyahatinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bitlis Merkez’e Nasıl Gidilir?

Bitlis iline gitmek isteyen seyahatseverler için ulaşımda birçok seçenek mevcut. Bitlis’e otobüs ile ulaşabilirken diğer illerde bulunan havalimanlarında geçiş de sağlayabilirsiniz. Bitlis otobüs bileti satın alarak pek çok şehirden Bitlis’e kara yolu üzerinden de kolayca varabilirsiniz.

Van uçak bileti satın alarak Van Ferit Melen Havalimanı’na ya da Muş uçak bileti alarak Muş Havalimanı’na gelebilirsiniz. Van Ferit Melen Havalimanı, Bitlis şehir merkezine 137 km uzaklıktayken Muş Havalimanı 82 km mesafede yer alıyor. Daha sonra havalimanlarından tercih edeceğiniz herhangi bir otobüs ile Bitlis Merkez’e geçiş yapabilirsiniz. Bitlis Merkez araba kiralama imkanıyla da şehir içinde çeşitli gezintilere çıkabilirsiniz. Ayrıca havalimanlarında bulunan araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Örneğin, Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama fırsatından yararlanarak Bitlis’e konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz demir yolunu tercih ederek Ankara’dan kalkan Van Gölü Ekspresi ile Tatvan’a varabilirsiniz. Salı ve pazar günleri seferlerini gerçekleştiren tren 24 saat sürüyor. Daha sonra 30 dakikalık mesafe ile şehir merkezine gelerek dilerseniz Bitlis Merkez günlük araç kiralama ile seyahatinize devam edebilirsiniz.

Bitlis Merkez kiralık araç ile dilerseniz Van iline hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Böylece seyahatinizde farklı şehirleri de görmüş olursunuz. Bununla beraber Muş iline de geçerek kültürel ve tarihi yerleri keşfedebilirsiniz.

Bitlis Merkez’de Araç Kiralama

Bitlis Merkez araç kiralama firmaları öncelikle müşterilerin mutluluğuna ve konforuna önem veriyor. Müşterilerin bir araçtan beklentilerini ve gereksinimlerini bilerek onlar için iyi ve uygun seçenekleri sunuyor. Bitlis Merkez araç kiralama şirketleri müşterilerine her zaman ve her yerde destek olarak bu süreçte herhangi bir sorun yaşamamalarını sağlıyor.

Bitlis Merkez araç kiralama fiyatları, herkes için ulaşılabilir seçenekler sunuyor. Araç kiralama beraberinde getirdiği avantajlarla seyahatte kolaylıklar sağlıyor.

Araba kiralama ile aracınızı lüks veya ekonomik olarak farklı şekillerde seçebilirsiniz. Ticari ya da bireysel olarak kiralayabileceğiniz seçenekler arasında farklı model ve markada, değişen koltuk sayısındaki çözümler bulunuyor. Araç tercihi yaparken seyahat edilecek kişi sayısına göre aracın iç genişliğini göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Araç kiralamadan önce istediğiniz fiyat aralığını belirleyerek seçenekleri azaltabilirsiniz. Böylece araç kiralarken hem tasarruf yapabilir hem de seçtiğiniz araçtan memnun kalabilirsiniz. Bitlis Merkez kiralık araba fiyatları ile aklınızdaki bütçeyi aşmadan mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz aracı saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da daha uzun süreler için kiralayabilirsiniz. Dilerseniz aracınızı sadece transfer amaçlı da kiralayabilirsiniz. Farklı araç kiralama firmalarında farklı özel teklif paketleri bulunuyor. Ziyaretçilerine çoklu ulaşım imkânı sunan Bitlis’e hızlı ve kolay bir yolculuk gerçekleştirerek hayalinizdeki Bitlis seyahatine ulaşma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz komşu illerden de araç kiralayabiliyorsunuz. Örneğin; Van ya da Muş araç kiralama hizmetleri keyifli bir yolculuk için ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Bitlis Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Bitlis’te ucuz araç kiralayıp ilk olarak gezebileceğiniz yerlerden biri olan Tarihi Bitlis Evleri’ne giderek evlerin kültürel dokusunu iyi şekilde hissedebilirsiniz. Bitlis Merkez’de yer alan bu tarihi evlere Küllüce Köyü yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. 
  • Anında araç teslim imkanından sonra Bitlis Çarşısı’na giderek köy ürünlerini ya da çeşitli kıyafetleri satın alarak pek çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer yolculuğunuza şehir merkezinden başlamak istiyorsanız 16 km’lik yolu gittikten sonra Bitlis Çarşısı’na varabilirsiniz. 
  • Tarihi ve kültürel yerleri gezdikten sonra en önemli duraklardan biri olan meşhur Bitlis Kaplıcaları’na giderek yer altı kaynakları açısından oldukça zengin olan bu yerde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bitlis Merkez kiralık oto işlemlerini tamamladıktan sonra 50 km yol katederek keyifli ve huzurlu vakitler geçirebilirsiniz.
  • Bitlis Merkez kiralık araba ile şehir merkezine 42 km mesafede yer alan Tatvan Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu merkezde, mart ayında kayak yaparken aynı zamanda Van Gölü manzarasını da izleyerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.


Bitlis Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız