Muş Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Panda 1.300 ₺
 • Fiat Egea 1.361 ₺
 • Fiat Egea 1.560 ₺
 • Kia Picanto 1.580 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.700 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.854 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.890 ₺
 • Fiat Egea Cross 1.970 ₺
 • Fiat Fiorino 2.002 ₺
 • Fiat Egea 2.341 ₺
 • Kia Stonic 2.677 ₺
 • Fiat Egea 3.150 ₺

Muş

Muş Araç Kiralama

Muş, kelime anlamı olarak “otlak, verimli, sulak” anlamlarını taşıyan “Muşa” kelimesinden geliyor. Türklere Anadolu’nun kapısını açmış olan Malazgirt Savaşı’nın kazanıldığı topraklar olduğundan son derece ziyaretçi alıyor. Sizin de Muş’a gelme düşünceniz bulunuyorsa, bölgeyi en kolay keşfetmek için Muş araç kiralama opsiyonunu kullanmanız gerekebiliyor.

Muş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve tarihi olarak büyük bir öneme sahip olan Muş, şehir merkezi de dahil olmak üzere toplamda 6 ilçeye sahip oluyor. Bitlis, Erzurum, Ağrı, Diyarbakır, Batman ve Bingöl illeriyle komşu olan şehir, Doğu Anadolu’nun görülmeye değer şehirleri arasında yer alıyor. Şehri ziyaret etmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği dönem, yaz sezonu olarak dikkat çekiyor. Kış aylarında sert ve karasal bir iklim özelliği taşıyan şehir, 3-4 gün konaklamayı gerektiriyor. Burada gezerken olmazsa olmaz opsiyon ise Muş oto kiralama oluyor.

Kış aylarında şehirde bulunan kayak merkezi yoğun ilgi görüyor. Güzeltepe Köyü civarında bulunan kayak merkezi, kar ve kış mevsiminin tadını çıkarmak isteyenleri kucaklıyor. Bunun yanı sıra şubat ayındaki Kar Festivali ve mayıs ayındaki Lale Festivali ise şehre gelenlerin takvimini belirliyor. En eski tarihi Urartular’a kadar uzanan şehir, her bir köşesinde barındırdığı tarihi değer ve yapılarıyla dikkatleri üzerine topluyor. Camileriyle, köprüleriyle, kale ve evleriyle muhteşem bir turizm durağı oluyor. Burada Muş kiralık araba edinerek rahat ve konforlu şekilde gezebilirsiniz.

Muş’a Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu’nun tarihi şehri Muş’a gelirken tercih edebileceğiniz birçok ulaşım yöntemi var. Elbette her gezgin, ziyaret etmek istediği şehre hızla ulaşmak istiyor. Bunun için en muhteşem seçenek de Muş araba kiralama seçenekleri oluyor. Geziye başlayacağınız şehirden araçla hareket etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde daha özgür şartlarda yolculuk yapabilir ve konforlu kalabilirsiniz. Ankara’dan Muş’a kara yolu mesafesi 1003 km olarak dikkat çekiyor. Yolculuk süresi ise 11 saat 33 dakika oluyor. Bu yolu konforlu ve hızlı bir şekilde geçirebilmek üzere hemen en ucuz araç fırsatlarını değerlendirebilir ve Obilet.com ayrıcalığıyla araç kiralayabilirsiniz.

Muş’a giderken otobüs yolculuğu da alternatiflerden biri oluyor. Otobüs yolculuğu, farklı şehirleri ve otoyolları görme fırsatı sunuyor. Uzun yolseverler için Kamil Koç ve Metro Turizm gibi birçok seyahat devi sefer düzenliyor. Seçkin firmalar arasından Muş otobüs bileti satın alarak yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Muş’a ulaşım için en tercih edilen alternatiflerden biri de uçak yolculuğu oluyor. Şehirdeki Muş Sultan Alparslan Havalimanı, şehre gelişte hava yolunu tercih edenleri kucaklıyor. Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları gibi seçkin firmalar, günün pek çok zamanında buraya uçuş düzenliyor. İstanbul - Muş arası uçuş süresi 1 saat 55 dakika olarak öne çıkıyor. Şehre ulaşımda hava yolunu tercih edecekseniz, bu konuda daha çok bilgi alabilmek üzere Muş uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz. Şehre uçakla indikten sonra da Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama imkanlarını değerlendirmekte fayda oluyor. Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını obilet.com’dan karşılaştırarak size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Muş’a komşu olan Bitlis şehrinde konaklıyorsanız, buradan da Muş kiralık araç teslim alabileceğinizi bilmelisiniz ya da direkt Bitlis araç kiralama imkanlarımıza da bakabilirsiniz. Komşu illerden de günübirlik veya daha uzun süreli kiralama imkanları bulunuyor.

Muş’da Araç Kiralama

Muş’a vardıktan sonra buradan otelinize kolayca gelebilmek, gezilecek yerlere mevsim şartlarından etkilenmeden ulaşabilmek gibi çeşitli ihtiyaçlarınız için Muş kiralık oto alternatiflerini değerlendirmek faydalı bir seçenek olabiliyor.

Muş’a bağlı havalimanları veya ilgili alanda bu operasyonları yürüten şirketlerden araç kiralama ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Siz ve sevdikleriniz için araç kiralama hizmeti sunan Muş araç kiralama firmaları arasında Budget araç kiralama, Avis araç kiralama ve Garenta araç kiralama gibi şirketler bulunuyor. Size en çok hitap eden hizmeti alabilmek üzere bu konuda hizmette bulunan farklı Muş araç kiralama şirketleri üzerine incelemede bulunabilir ve aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu şekilde tatil bütçenizi zedelemeyecek, gezi planınıza uygun araç bulabilirsiniz. Obilet.com onlarca farklı araç kiralama firmasını ve model seçeneğini önünüze sunuyor.

Muş kiralık araba fiyatları için Obilet.com üzerinde yer alan tüm araç kiralama imkanlarını rahatlıkla görebilirsiniz. Çeşitli kiralama ofislerinin size sunmuş olduğu kısa ve uzun dönemli hizmetler sayesinde gezinizi çok daha muhteşem bir hale getirebilirsiniz. Filtreleme ile Muş araç kiralama fiyatları arasında çok kolay bir karşılaştırmada bulunabilirsiniz. Şehir içerisinden kiralama ofisi seçmek de mümkün oluyor. Bu şekilde uygun aracı bulmak ve Muş gezisini daha konforlu ve keyifli hale getirmek de mümkün oluyor.

Muş’da Gezilecek Yerler

Talebinize uygun araç teslim alarak gezebileceğiniz birçok destinasyon bulunuyor. Bu noktalar şu şekilde;

 • Muş Kalesi: Şehir merkezinde konumlanan kale, şehrin en eski yerleşim merkezi olarak biliniyor. Kale yanında Osmanlı dahil pek çok uygarlığa ait mezarlık yer alıyor.
 • Muş Ulu Cami: Merkeze 23,9 km yer alan cami, bazı rivayetlere göre 979 yılında yaptırılmasıyla öne çıkıyor. Oldukça dikkat çekici ve benzersiz bir mimariye sahip olmasıyla, gelen ziyaretçileri büyülüyor.
 • Murat Köprüsü: Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta konumlanan köprü, 13. yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilmesiyle biliniyor. Pek çok turist bu noktaya akın ediyor.

Muş Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız