Bitlis Tatvan


Bitlis Tatvan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitlis iline bağlı bir ilçe olan Tatvan, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Van Gölü’nün batısında kalan ilçe, 96.884 kişilik nüfusu ile bağlı olduğu Bitlis’ten nüfus ve yüzölçümü bakımından daha büyük olduğu belirtiliyor. Komşuları arasında Ahlat, Bitlis Merkez, Hizan ve Gevaş bulunuyor. Bölgeye ulaşım için, karayolu, havayolu ve demiryolu seçenekleri bulunuyor:

 • Van Ferit Melen Havalimanı,
 • Tatvan Otogarı ve
 • Van Gölü Ekspresi

gibi gelişmiş ulaşım ağı seçeneklerinin kullanılabilmesi sayesinde ulaşım açısından bir sorun ile karşılaşılmıyor.

Van Gölü kıyısında bulunan alanda yapılan turizm projesi ile Doğu’da eşi benzeri olmayan bir sahil şeridi bulunuyor. Manevi açıdan da önemli bir derinliğe sahip olan bölge hem kültür hem de doğa turizmi için uygun yapısı ile öne çıkıyor. İpek Yolu’nun üzerinde bulunan Tatvan, köklü kültürel mirası ve doğası ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Bitlis Tatvan araç kiralama seçeneği bölgede ulaşımın daha kolay bir şekilde sağlanması için özellikle tercih ediliyor. Daha özgür bir şekilde bölgeyi ve çevresini gezebilmek için obilet.com’da bulunan Bitlis Tatvan araç kiralama şirketleri araştırması yaparak sunduğu alternatifleri inceleyebilirsiniz.

Bitlis Tatvan’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir noktasından araç kiralayarak, Tatvan’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğa başlanan noktaya göre mesafe ve yolculuk süresi değişiklik gösterebiliyor:

 • İstanbul-Tatvan arası 1.686 km mesafede olup, ortalama olarak 17 saat 51 dakika sürüyor.
 • Ankara-Tatvan arası 1.106km uzaklıkta olup, yaklaşık olarak 13 saat 18 dakika sürüyor.
 • Bölgeye daha yakın olan Van-Tatvan arası yapılan yolculuk 137 km olup, 2 saat 16 dakikada gerçekleşiyor.

Tatvan’a ulaşmak için bireysel araç arayışındaysanız, obilet.com’da bulunan ucuz araç seçeneklerinden yararlanarak sizin için uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. Otobüs veya uçakla da bölgeye gidiliyor:

 • Best Van Turizm,
 • Van Kalesi Turizm,
 • Özlem Van Tur,
 • Kamil Koç ve
 • Van Gölü Turizm

gibi otobüs firmalarına ait olan Tatvan otobüs biletleri arasından sizin için uygun saat ve tarihte olan Tatvan otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bitlis’te havalimanı bulunmuyor. Yine de ulaşımı havayolu ile sağlamak isteyen yolcular tarafından Van Ferit Melen Havalimanı araç kiralama fırsatları uçuş sonrasında tercih ediliyor. Van uçak bileti imkanlarına uçuş planlarınız için bakabilirsiniz. Özellikle bölge uzak sayılan şehirlerden yolculuk yapması gerekenler için süreyi azımsanmayacak şekilde kısaltarak kolaylık sağlıyor. Ülkenin çeşitli bölgelerinden;

 • Pegasus Airlines,
 • Anadolu Jet ve
 • THY

gibi firmalar tarafından uçuşlar düzenleniyor.

İstanbul-Van uçuşu 2 saat, Ankara-Van uçuşu ise 1 saat 30 dakika sürüyor. Uçak yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da bilet almak için Van uçak bileti sayfamıza göz atabilirsiniz. Van’a indikten sonra Bitlis Tatvan kiralık araç seçeneği ile daha kolay bir şekilde bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha pratik bir seçenek olan araç teslim hizmeti bulunan aracınızı havalimanından aldıktan sonra D-300 Otoyolunu kullanarak, ilçeye 1 saat 48 dakika gibi bir sürede varabilirsiniz.

Bitlis Tatvan araba kiralama seçeneği haricinde bölgeye yakın olan Ahlat, Bitlis, Gevaş ve Hizan ilçelerinden araç kiralayarak da seyahatinizi sürdürebilirsiniz.

Bitlis Tatvan’da Araç Kiralama

Tatvan seyahatinizin daha konforlu ve özgür olması açısından araç kiralama seçeneği büyük bir kolaylık sağlıyor. Bitlis Tatvan kiralık araba ile hem ilçe hem de çevresindeki yapmanız gereken işleri halledebilir hem de gezerek seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bitlis Tatvan kiralık oto için operasyon yürüten birçok farklı şirket listeleniyor. Bitlis araç kiralama firmaları:

 • Tatvan Olcay Rent A Car,
 • Avis Tatvan,
 • Tatvan Rent A Car,
 • Rolls Rent A Car ve
 • Fera Rent A Car

olacak şekilde sıralanıyor. Erzurum üzerinden bir seyahat planlıyorsanız da Erzurum araç kiralama imkanlarına bakabilirsiniz.

Bitlis Tatvan araç kiralama fiyatları değişiklik gösteriyor. Aracın yaşı, modeli, markası ve donanımsal özellikleri önemli fiyat belirleyicileri arasında yer alıyor. Günlük, aylık ya da uzun dönemli olarak kiralanabiliyor. Seçim yaparken araçların fiyatları, sözleşme şartları ve seyahatin asıl amacı düşünülmesi daha doğru kararlar verilmesine yardımcı oluyor.

Bitlis Tatvan kiralık araba fiyatları opsiyonlarını karşılaştırmak ve bu hizmeti veren kiralama ofislerini görüntülemek için obilet.com’dan yararlanabilirsiniz. Hem bütçeniz hem de rahatınız için uygun bir model bularak vakit kaybetmeden kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bitlis Tatvan’da Gezilecek Yerler

Ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılamak için Bitlis Tatvan oto kiralama seçeneğini tercih ederek seyahat sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. İş ya da gezi amacıyla geldiğiniz Tatvan’dan ayrılmadan önce bazı önemli gezi duraklarını ziyaret edebilirsiniz.

 • Tatvan Sahili: Van Gölü kenarında bulunan bölge özellikle yaz aylarında büyük bir ilgi görüyor. Güneşin batışını izlemek, yürüyüş yapmak ve yüzmek için uygun bir alan yaratıyor.
 • Tatvan Tuğ Kilisesi: Çağlayan Mahallesi üzerinde bulunan kilise önemli tarihi yapılar arasında yer alıyor. Tahrip olan kısımları bulunsa da hala sağlam olan iskelesi gezilebiliyor.
 • Kalekıran Kalesi: Nemrut Dağı ve Van Gölü’nün arasında bulunan kale, kuşbakışı olarak bölgeyi izlemek için ideal noktalardan biri olarak dikkat çekiyor.
 • El – Aman Kervansarayı: Anadolu’da bulunan en büyük kervansaray olan yapının tarihi 16. yüzyıla dayanıyor. Ticaret yolu üzerinde yer alan bölgede ihtiyacın karşılaştırılması için yapılmıştır. Günümüzde hem sosyal hem de kültürel bir tesis olarak kullanılıyor.
 • Nemrut Dağı ve Krater Gölü: Bölgenin altın sembollerinden biri olan Nemrut Dağı, zirvesinde siyah taş oluşumları ile turistlerin dikkatini çekiyor. Volkanik patlamalar sonucu oluşan gölleri ile benzersiz bir manzara sunuyor. Yaz aylarında doğa sporları ve piknik yaparken kışın kayak için tercih ediliyor. İlçe merkezine 12 km uzaklıkta bulunuyor.

Bitlis Tatvan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız