Hakkari Yüksekova

Hakkari Yüksekova Araç Kiralama

Hakkâri, Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesiminde yer alıyor. Geçmişte farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Hakkâri, bulunduğu coğrafi konum itibariyle de farklı medeniyetlerin ve kültürlerin izlerini taşıyor. Ekonomisinin büyük çoğunluğunu sınır ticareti ve hayvancılığın oluşturduğu Hakkâri, coğrafi yapısıyla da öne çıkıyor.

Hakkâri’de sayısız güzellik bulunuyor. Ülkenin önemli güzelliklerine ev sahipliği yapan Hakkâri’de, geçmişten günümüze kadar ulaşan farklı medeniyetlerin ve kültürlerin izlerini de görebilmek mümkün oluyor. Hakkâri’ye gelen ziyaretçiler, Hakkâri’nin en büyük ilçesinde konforlu bir şekilde seyahat etmek için Hakkâri Yüksekova araç kiralama seçeneklerini değerlendiriyor. Araç kiralayarak ilçeyi ve şehri kolay bir şekilde gezebilme ve bölgenin yöresel lezzetlerine rahat bir şekilde ulaşabilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Sadece Hakkâri’den değil; komşu illerden de araç kiralayarak Hakkâri’yi gezebilmek mümkün. Örneğin; Hakkâri’ye 190 km mesafede yer alan Van’dan da araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir ve bölgeyi gezme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hakkâri, çok sayıda güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Siz de Hakkâri Yüksekova araç kiralama fiyatlarına göz atıp kendinize uygun aracı kiralayabiliyor ve bölgenin güzelliklerine tanık olabiliyorsunuz.

Hakkâri Yüksekova Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hakkâri Yüksekova, çevre illerden ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Bölgeyi karış karış gezmek isteyenler ise tercihini Hakkâri Yüksekova kiralık araç seçeneklerinden yana kullanıyor. 

Eskiden Gevar adıyla anılan şehir, zamanla Hakkâri adını alıyor. Hakkâri Yüksekova, sınırda yer aldığı için Türkiye’nin jeopolitik ve stratejik açıdan önemli olan ilçeleri arasında yer alıyor. Tarihi açıdan geçmiş yıllardan itibaren önemli bir şehir ve ilçe olan Yüksekova, farklı medeniyetlerin ve farklı kültürlerin de etkisini barındıran yerlerden biri. 

Hakkâri Yüksekova oto kiralama seçeneklerine bakarak siz de Yüksekova’daki bu farklı medeniyetlerin ve farklı kültürlerin izlerine tanık olabiliyorsunuz. Aynı zamanda bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerinin de tadını çıkarabiliyor ve yöresel lezzetleri tadabiliyorsunuz. Siz de Türkiye’nin en yüksek ikinci yeri olan Cilo Dağı’nı, Uludoruk’u ve İkiyaka Dağları’nı Hakkâri Yüksekova kiralık araba fiyatlarını değerlendirerek gezip görebilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin özellikle de doğu kesimindeki kültürü ve yaşayışı tanımak, o kesimin güzelliklerine tanık olmak için elverişli şehirler arasında yer alan Hakkâri’yi ve şehrin merkez ilçesi olan Yüksekova’yı, Hakkâri Yüksekova araba kiralama seçeneklerini değerlendirerek konfor ve güven içerisinde gezebilirsiniz.

Hakkâri Yüksekova’ya Nasıl Gidilir?

Hakkâri Yüksekova’ya gitmek için farklı ulaşım seçeneklerinden yararlanma imkânınız bulunuyor. Şehirde yer alan otogar ve havalimanı sayesinde şehre hem otobüsle hem de uçakla seyahat edebilmek mümkün. Hakkâri Yüksekova’ya çok sayıda otobüs firması sefer düzenliyor. Siz de Hakkari otobüs bileti alarak yola çıkabilirsiniz. Çok sayıda sefer düzenlenen Hakkâri Yüksekova’ya bu şekilde kolay bir şekilde ulaşım sağlanıyor. 

Yüksekova’ya yalnızca 6,5 km mesafede yer alan Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na da uçakla ulaşım sağlayarak Yüksekova’ya ulaşmak mümkün oluyor. Bunun için Hakkari uçak bileti alarak yolculuk için ilk adımı atabilirsiniz. Ayrıca havalimanına ulaşım sağladığınızda Hakkâri Yüksekova Selahattin Eyyübi Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden yararlanma imkanına da sahip olabiliyorsunuz. Böylece Yüksekova’ya da kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor ve şehrin güzelliklerini dilediğiniz gibi gezebilme imkanına sahip oluyorsunuz. 

Çevre illerden araç kiralayarak da Yüksekova’ya kolayca ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Hakkâri’ye 190 km mesafede olan Şırnak’tan da Şırnak araç kiralama seçeneklerine göz atarak araç kiralayıp Yüksekova’ya ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Hakkâri Yüksekova kiralık araba ile de şehrin güzelliklerini gezebiliyor ve her yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Hakkâri Yüksekova’da Araç Kiralama

Hakkâri Yüksekova’yı konforlu ve güvenli bir şekilde gezmek ve şehrin güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız Hakkâri Yüksekova kiralık oto seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Hakkâri Yüksekova’da çok sayıda araç kiralama seçenekleri mevcut. Hakkâri Yüksekova’da her bütçeden ziyaretçiye hitap eden araç kiralama seçenekleri bulunuyor. 

Hakkâri Yüksekova araç kiralama şirketleri, araç kiralayacak ziyaretçilere yönelik olarak kasko ve sigorta gibi imkanlar sağlıyor. Böylece tüm fiyat kriterlerine uygun olan araç kiralama seçeneklerinden hem ucuz araç kiralayarak bütçenizi düşünebiliyor hem de Hakkâri Yüksekova’da konforlu ve güvenli bir şekilde gezebiliyorsunuz.

Hakkâri Yüksekova Gezilecek Yerler

  • Hakkâri Yüksekova’ya ulaşım sağlayıp araç teslim aldığınızda uğramanız gereken noktalar arasında ilk olarak Cilo Dağı bulunuyor. Cilo Dağı, Türkiye’nin en yüksek ikinci noktası önemine sahip bir yer. Hakkâri Yüksekova’ya 76 km mesafede yer alan Cilo Dağı, tektonik bir dağ olarak biliniyor. Zirvesinde yıl boyunca kar ve buzulların bulunduğu Cilo Dağı, göl ve dağ manzarasına doyasıya şahit olabileceğiniz noktalar arasında yer alıyor.
  • Hakkâri Yüksekova araç kiralama firmaları ile anlaşıp aracınızı kiraladıktan sonra bölgedeki görmeniz gereken yerler arasında Seyithan Gölü yer alıyor. Hakkâri Yüksekova’ya 73 km mesafede yer alıyor. Göl manzarasını ve havasını tadabileceğiniz Seyithan Gölü’nde yürüyüş de yapma imkânınız bulunuyor.
  • Dev Evleri de Hakkâri Yüksekova’ya gittiğinizde görmeniz gereken noktalar arasında yer alıyor. Hakkâri Yüksekova’ya 70 km mesafede yer alan Dev Evleri, adından da anlaşılacağı gibi devasa boyutlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
  • Hakkâri Yüksekova’ya 40 km mesafede yer alan İkiyaka Dağları ve İkiyaka Cilo Sat Gölleri, bölgenin ziyaretçi çeken yerleri arasında. Doğa manzaralarına tanık olabileceğiniz bu alanlarda dağ ve doğa havasına şahit olma imkanına sahip oluyorsunuz.


Hakkari Yüksekova Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız