Isparta Merkez

Isparta Merkez Araç Kiralama

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta, oldukça işlek bir konumda bulunuyor. Merkez ilçesi Isparta olarak geçen bu şehir; gül ve sanayi sektörü alanında ön plana çıkıyor. Yerel halka özgü el yapımı halıları ile dikkat çekiyor. Birden fazla ilçesi ile her geçen gün gelişmekte olan iller arasında sayılıyor. Coğrafi konumu ve doğal güzelliklerine sahip olan Isparta, ziyaretçilerini kendisini hayran bırakmakta.

Şehrin doğal güzelliklerini görmek için yapacağınız ziyarette Isparta Merkez araç kiralama ile oldukça kolay bir seyahat gerçekleştirebilmeniz mümkün. Çünkü Burdur, Antalya, Denizli ve Afyon illerine komşu olan Isparta, araç kiralamak için oldukça geniş ve kapsamlı imkanlara sahip. 

Genellikle şirketler ve firmalar araç kiralama işlemi için pek çok avantajlar sunarken Isparta’da bu avantajlar sigorta ve kasko ile sabitlendirilebiliyor. Aynı zamanda Burdur gibi çevre illerden Burdur araç kiralama yapabilmeniz ve Isparta merkeze seyahat edebilmeniz için Isparta Merkez araç kiralama fiyatları oldukça uygun meblağlarda olabiliyor.

Isparta Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Isparta Merkez’e gitmeden ve Isparta Merkez oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Isparta ile ilgili birtakım araştırmalar yapmalısınız. Çünkü ili gezerken önceden yapmış olduğunuz bu araştırma Isparta seyahatinizi daha da eğlenceli bir hale getirebilme imkanına sahip.

Türkiye’nin gül yetiştirme açısından ön planda olan Isparta şehrinin tarihinin ise Paleolitik döneme kadar uzandığı bilinmekte. Anadolu’nun güney kesimine kadar yerleşkesi olduğu tahmin edilen Psidia Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan bu şehir, aynı zamanda pek çok uygarlığa da ev sahipliği yaptığı biliniyor. Birden fazla medeniyet ve dönem gören Isparta, tarih öncesi ve tarih sonrası şeklinde ikiye ayrılan bir geçmişe sahip. Adının ise rivayetlere göre tam olarak nereden ve ne zaman geldiği bilinmemekte. Göller Bölgesi’nde yer alan il, hem karasal hem de Akdeniz iklimi geçiş noktasında bulunuyor. Bu nedenle tatiliniz için doğru kıyafet seçimi yapmalısınız. Sağlık ve ulaşım alanındaki gelişmiş altyapısı olan bu il hayvancılık ve tarım sektörü alanında oldukça önemli bir konumda yer alıyor.

Eğer siz de isterseniz Göller Bölgesi’nde yer alan şehrin müzelerini ve doğal güzelliklerini detaylı gezmek için Isparta Merkez kiralık araç seçimi yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarda ve aradığınız özelliklerde araç modelini, araç kiralama hizmeti sayesinde bulmanız oldukça çok kolay. Ayrıca müze ve doğa güzelliklerinden sonra Isparta Merkez araba kiralama firmalarının size sunduğu avantajlar ile gül bahçelerini de konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. 

Isparta Merkez’e Nasıl Gidilir?

Isparta Merkez’e gitmek isteyen kişiler, hava, demir ve kara yollarını rahatlıkla tercih edebilirler. Isparta’ya bağlı olan havalimanları, sıklıkla kiralık aracıyla daha çok vakit geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Bu nedenle siz de kiralık aracınıza bir an önce kavuşmak isterseniz Isparta uçak bileti satın alarak merkeze 9,6 km uzaklıkta bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na varabilirsiniz.

Buraya vardıktan sonra Isparta Süleyman Demirel Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirmek için size oldukça kolaylık sunan bir lokasyon. Çünkü konaklamak istediğiniz otelinizin transferi yok ise vasıtalar ile gitmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca Isparta Merkez araç kiralama şirketleri sizin bulunduğunuz noktaya aracınızı teslim ettiği için şirkete gitmenize gerek de kalmaz. Aracınızı teslim aldıktan hemen sonra konaklamak istediğiniz yere veya şehirde gezmek istediğiniz lokasyona doğru harekete geçebilirsiniz.

Yakın yerlerden gelen ziyaretçiler ise Isparta otobüs bileti alarak Isparta Merkez’e ulaşmayı tercih ediyorlar. Bunun başlıca sebebi yakın konumu olarak adlandırılıyor. Ayrıca Türkiye’nin pek çok şehrinden de otobüs ile gelmek mümkün olan Isparta ili, İstanbul’a 632 km Sakarya’ya ise 448 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezine 2,5 km uzaklıkta bulunan Isparta Otogarı’na ulaştıktan sonra Isparta Merkez kiralık araba için işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Isparta Merkez’e ulaşmak için tercih edebileceğiniz 3. yol ise demir yolu ulaşım seçeneği geliyor. Bu seçenek genellikle konforuna düşkün olan ziyaretçilerin tercihleri arasında bulunuyor. Aynı zamanda tren yolculuğu Isparta’nın ekonomisi için oldukça işlevsel bir konumda yer alıyor. Tren yolculuğu ile Ankara-Isparta arası yaklaşık olarak 2 saat sürüyor.

Isparta Merkez’de Araç Kiralama

Isparta Merkez’de kiralık araç işlemleri ziyaretçilerine oldukça hızlı ve bir o kadar da kolay bir şekilde hallediliyor. Bunun temel sebebi, Isparta Merkez kiralık araba fiyatları, şehrin coğrafi konumu ve doğal güzellikleri açısından oldukça makul oranlarda bulunuyor. Herkesin aradığı özellikleri karşılayabilecek ve cep dostu olacak bu şehrin kiralık araçları, ziyaretçilerine yüksek meblağlar ödetmediği gibi konforlu seçenekler de sunuyor. Sizin için her konuda avantajlı olanaklar sunan Isparta Merkez kiralık oto şirketleri ayrıca sigorta ve kasko ile de emniyetinizi iki katına çıkarıyor.  

Isparta Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Şirketler ile anlaşmanız sonrası araç teslim aldıktan itibaren Isparta Merkez’de gezmeniz gereken antik kentler, tarihi mekanlar, doğa güzelliklerinin olduğu alanlar mevcut. Bu yerleri kısaca şu şekilde sıralamak mümkün.
  • Eğirdir Gölü ile meşhur olan bu şehir, tektonik ve karstik bir oluşum sonucu meydana geliyor. Bundan dolayı doğal güzelliği görenleri kendine hayran bırakıyor. Eğirdir Gölü merkeze yaklaşık 47 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 
  • Kuyucak Köyü ucuz araç kiralayarak Isparta’da ziyaret edilmeyi bekleyen yerler arasında bulunuyor. Çünkü Türkiye’nin 13. kuş cenneti olarak adlandırılmakta. Şehir merkezine yaklaşık 2-3 saat süren bir mesafede bulunan köy, doğa alanı olarak Isparta Merkez’de keyifli bir vakit geçirmenizi sağlayabiliyor. Merkezden yaklaşık olarak 58 kilometre uzaklıkta yer alıyor.


Isparta Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız