Kastamonu Merkez

Kastamonu Merkez Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel beldelerinden Kastamonu, yemyeşil doğası ve huzurlu ambiyansı ile oldukça ilgi çekici bir şehir. Kastamonu, doğallığı bozulmamış sahilleri, ovaları, dağları ve kültürel hazinesi ile öne çıkıyor. Tarih boyunca da önemli bir merkez olan Kastamonu’da, 170 metrelik tertemiz bir kıyı bandı da bulunuyor.

Kastamonu’nun bir diğer adı da “Evliyalar Şehri.” Anadolu’daki en eski şehirlerden biri olarak bilinen Kastamonu, tarihi zenginliğini birçok yapısı ile ziyaretçilerine sunuyor. Bu önemli yapılar arasında  Kastamonu Kalesi, Nasrullah Camii, Atabey Camii, Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi yer alıyor.

Kastamonu, eşsiz lezzetleri ile de öne çıkıyor. Karadeniz mutfağına özgü lezzetlerin yanı sıra çekme helvası, Kastamonu’nun en meşhur lezzeti ve tüm Türkiye tarafından sevilerek tüketiliyor. Adeta bir cennet olan Kastamonu’da görülecek ve yapılacak çok fazla şey bulunuyor. Kastamonu Merkez araç kiralama ile Kastamonu’yu gönlünüzce gezebilirsiniz.

Kastamonu’nun komşu illeri Çorum, Sinop, Çankırı, Bartın ve Karabük. Bu illerden Kastamonu’yu ziyaret etmek isteyenler Kastamonu Merkez araç kiralama şirketlerinden biri ile kolaylıkla araç kiralayarak bölgeye gidebiliyor. Komşu illerden de araç kiralama şansınız mevcut. Örneğin, Sinop araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Kastamonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tarih boyunca Kastamonu, birçok medeniyetin yönetimine geçmiş. Bu medeniyetler arasında yer alan Bizans Dönemi’nde yapılan Kastamonu Kalesi, günümüzde de ziyaretçilerini karşılıyor. Kastamonu, Osmanlı mimarisi ve geleneksel Türk evi örneklerinin bolca bulunduğu bir şehir. Ara sokaklar, mahalleler oldukça nostaljik ve eşsiz. Bu zenginlikleri Kastamonu Merkez araba kiralama ile keşfetmek mümkün. 

Tarihi öneminin yanı sıra, Kastamonu eşsiz doğal güzellikleri ile de öne çıkıyor. Yemyeşil yaylaları, parkları, koyları ve ovalarıyla Kastamonu, klasik betonlaşmış modern şehirlerden bir kaçış olarak görülüyor. Ayrıca Ilgaz Dağı Milli Parkı gibi merkezlerde yapılan dağcılık sporları, Kastamonu’yu oldukça cazip bir merkez haline getiriyor. Şehir merkezinden uzak olabilen eşsiz güzellikteki kanyonlar, vadiler, şelaleler Kastamonu Merkez kiralık araba ile kolayca ziyaret edilebiliyor.

Eğer siz de Kastamonu’nun tarihi değerlerini görmek, kültürel zenginliği ile tanışmak ve doğal güzellikleri ile iç içe olmak isterseniz Kastamonu Merkez oto kiralama oldukça avantajlı bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Kastamonu Merkez’e Nasıl Gidilir?

Kastamonu’ya gitmek için Kastamonu otobüs bileti satın almak en popüler seçeneklerden biri. Merkezden 7 kilometre uzakta bulunan Kastamonu Otogarı’na her gün Türkiye’nin birçok farklı ilinden sefer düzenleniyor. 2016 yılında Ilgaz Dağı’na açılan tünel sayesinde Kastamonu’ya kara yolu ile ulaşım oldukça kolay. 

 • İstanbul-Kastamonu arası 512 km, 
 • Ankara-Kastamonu arası 238 km, 
 • İzmir-Kastamonu arası 868 km, 
 • Sinop-Kastamonu arası 117 km, 
 • Çorum-Kastamonu arası 169 km, 
 • Karabük-Kastamonu arası 105 km, 
 • Bartın-Kastamonu arası ise 184 km. 

Kastamonu Otogarı’ndan araç kiralamak, Kastamonu Merkez kiralık oto ile oldukça kolay. Dilerseniz komşu illerden araç kiralayarak yolculuğunuzu kiralık araç ile yapmak da mümkün.

Kastamonu’ya hava yolu ile de ulaşım mümkün. İstanbul ve Ankara’dan Kastamonu’ya direkt uçuş bulunuyor. Siz de Kastamonu uçak bileti alarak yola çıkabilirsiniz. İstanbul’dan 1 saat 15 dakika, Ankara’dan 50 dakika süren bir uçuş sonrası Kastamonu’ya varılıyor. Kastamonu Havalimanı araç kiralama ile havalimanına vardıktan sonra Kastamonu gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden aracınızı teslim alarak sorunsuz bir yolculuk sizleri bekliyor. 

Kastamonu Merkez’de Araç Kiralama

Kastamonu’da araç kiralamak birçok sebepten oldukça avantajlı bir seçenek. Öncelikle Kastamonu Merkez kiralık araba fiyatları geniş bir skalaya sahip ve farklı bütçeler için uygun seçenekler bulmak mümkün. Kastamonu’da gezip görecek birçok farklı nokta olmasından dolayı kiralık araçlar gezinizi kolaylaştırıyor ve daha keyifli bir hale getiriyor. Otogar ve havalimanı gibi noktalardan kolayca araç kiralayabilir, araç teslim anından itibaren rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

Güvenlik ve yasal işlemler gibi konularda oldukça dikkatli olan Kastamonu Merkez araç kiralama şirketleri, müşterilerine her konuda yardım ediyor. Ayrıca araçlar hakkındaki bazı tercihler de müşterilere bırakılıyor. Dileyen müşteriler ekstra hizmetlerden yararlanabiliyor. Bir sorun ile karşılaşmanız durumunda şirketler müşterilerine her konuda yardımcı oluyor.

Kastamonu Merkez’de Gezilecek Yerler

Kastamonu, kiralık aracınızla gezebileceğiniz birçok yere sahip. Siz de Kastamonu Merkez kiralık araç ile aşağıdaki noktaları gezebilir, bu güzel şehri yakından tanıyabilirsiniz.

 • Küre Dağları’nda yer alan Valla Kanyonu, Kastamonu’da görmeniz gereken yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Eşsiz bir seyir terasına sahip Valla Kanyonu’na profesyonel ekiplerle beraber giriliyor. Ayrıca Valla Kanyonu, dünyanın en derin kanyonları arasında yer alıyor. Merkezden uzaklığı ise 117 km. Kiralayacağınız ucuz araç ile Valla Kanyonu’na ulaşım mümkün. 
 • Cide, Kastamonu’da ziyaret etmeniz gereken bir başka nokta ve kilometreler uzunluğunda bir sahile sahip. Burada farklı koylar mevcut. Tarihi milattan önce 15. yüzyıla kadar dayanan Gideros Koyu ziyaretçiler tarafından oldukça seviliyor. Bu koyun ilk yerleşimlerinin Amazonlar tarafından gerçekleştirildiği biliniyor. Merkeze uzaklığı ise 134 km.
 • Komnenoslar’ın yaptırdığı Kastamonu Kalesi, şehrin en çok ziyaret alan noktalarından biri. Bünyesinde kaçış tünelleri, zindanlar, sarnıçlar ve bir türbe bulunduran Kastamonu Kalesi, yüksek bir yerde yer alması dolayısıyla panoramik bir Kastamonu manzarası sunuyor. 
 • Kastamonu’nun en önemli camilerinden olan Nasrullah Camii’nin 1506 yılında 2. Beyazıd döneminde yapıldığı biliniyor. 9 kubbesi bulunan Nasrullah Camii’de bir köprü, şadırvan ve su havuzları bulunuyor. Camii, özellikle etkileyici hat süslemeleri ile dikkat çekiyor. Bir efsaneye göre camiinin şadırvanından su içen kimse ya Kastamonu’ya yerleşiyor ya da Kastamonu’ya 7 kez geliyor.

Kastamonu Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyip seçiminizi yaptıktan sonra keyifli bir Kastamonu seyahatine çıkabilirsiniz.

Kastamonu Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız