Kayseri Kocasinan

Kayseri Kocasinan Araç Kiralama

Kayseri, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerinden biri olarak biliniyor. İç Anadolu Bölgesi’nin önemli kentlerinden biri olan Kayseri, Ankara ve Konya’dan sonra bölgenin nüfus açısından 3. büyük kenti olarak dikkat çekiyor. 16 ilçesi bulunan Kayseri’nin önemli ilçelerinden biri Kocasinan. Kocasinan, nüfus yoğunluğu açısından kentin 2. büyük ilçesi olmasıyla da büyük önem taşıyor. Nüfus yoğunluğunu elinde bulunduran ilçe, ulaşım imkanları açısından da çeşitlilik gösteriyor. Bu kapsamda Kayseri Kocasinan’a gelmek için uçak yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Buradan Kayseri uçak bileti alabilir ve Kayseri Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Kocasinan, Kayseri Havalimanı’ndan yaklaşık olarak 30 km’lik bir mesafede yer alıyor. Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama fırsatlarıyla hızlı ve rahat bir şekilde Kocasinan’a ulaşabilirsiniz. Kayseri Kocasinan’a ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer seyahat türü de otobüs yolculuğu. Otobüs yolculuğu ile Kayseri otobüs terminaline gelebilir, terminalden Kocasinan’a geçebilirsiniz. Kocasinan’a ulaşmak için son seçenek de araç kiralamak. Örneğin; Ankara araç kiralama ile kolay bir şekilde Kocasinan’a gelebilirsiniz. Ankara, Kocasinan’dan 303 km’lik bir mesafe yer alıyor. Ayrıca Kocasinan’da gezmek için de firmalardan araç teslim alabilirsiniz. 


Kayseri Kocasinan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kayseri Kocasinan oto kiralama fırsatlarını değerlendirerek civardan gezmeye başlamadan önce size ilçe hakkında bazı bilgiler sunalım. Kocasinan, Kayseri kentinin 16 ilçesinden biri olarak biliniyor. Kocasinan aynı zamanda kentin, nüfus yoğunluğu açısından en büyük ilçesi olarak da dikkat çekiyor. Kocasinan, Kayseri kentinin merkezine de yakın sayılabilecek bir lokasyonda konumlanıyor. Bu bilgi kapsamında Kocasinan’ın Kayseri’nin merkezinden 29 km gibi bir uzaklıkta yer aldığını belirtelim. Kocasinan’dan Kayseri merkezine çeşitli ulaşım araçlarıyla gidebileceğiniz gibi Kayseri Kocasinan kiralık oto seçeneklerinden de istifade edebilirsiniz. Bu sayede de daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz. Kocasinan’ın yakın olduğu bir başka önemli lokasyon ise Kızılırmak Nehri Barajı. Kayseri Kocasinan, Kızılırmak Nehri Barajı’ndan 18 km kadar uzaklıkta bulunuyor. Baraja gitmek için Kayseri Kocasinan kiralık araba olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede 20-25 dakikada baraja gidebilirsiniz. 


Kayseri Kocasinan’a Nasıl Gidilir?

Kayseri Kocasinan ulaşım çeşitliliğinin yaşandığı bir alanda konumlanıyor. Kentin tüm ulaşım olanaklarına sahip olan ilçeye farklı ulaşım araçlarını kullanarak gelmeniz mümkün. İlk olarak hava yollarından istifade edebilirsiniz. Bu yolla Kayseri Erkilet Havalimanı’na gelebilir, alanda Kocasinan’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktada farklı ulaşım araçlarını tercih edebileceğiniz gibi Kayseri Kocasinan araba kiralama opsiyonlarından da yararlanabilir, ulaşımınızı daha hızlı ve daha rahat bir hale getirebilirsiniz. İkinci seçenek olarak ise otobüsü yolculuğu karşımıza çıkıyor. Kayseri otobüs bileti temin ederek kentin otobüs terminaline gelmeniz son derece kolay. Kayseri otobüs terminali ve Kocasinan’ın arasında 30 km gibi bir mesafede olduğunun altını çizelim. Çeşitli imkanlardan yararlanarak ilçeye ulaşım sağlayabileceğiniz gibi rent a car firmalarından ucuz araç kiralama yollarına başvurarak da Kocasinan’a gidebilirsiniz. Kocasinan’a ulaşabilmek için son seçenek ise araç kiralamak. Örneğin; Niğde araç kiralama seçeneklerini kullanarak Kocasinan’a gelebilirsiniz. Niğde, Kayseri Kocasinan’dan 141 km’lik bir mesafede konumlanıyor. Araç kiralayarak Niğde’den Kayseri Kocasinan’a 1,5 - 2 saatlik zaman zarfında ulaşım sağlayabilirsiniz. 


Kayseri Kocasinan’da Araç Kiralama

İlçe ve ilçeye yakın civarlardan hizmet veren Kayseri Kocasinan araç kiralama şirketleri bulunuyor. Başta günlük, aylık ve uzun dönem araç kiralama gibi birbirinden farklı opsiyonlar sunan firmalar, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik hareket ediyor. Bu bağlamda firmalar, kiralama opsiyonlarının dışında araç portföylerini de geniş tutmayı ihmal etmiyor. Her beğeniye ve ihtiyaca uygun araç bulunduran firmalar, bu sayede de geniş bir kullanıcı ağına hitap etmeyi başarıyor. Ancak kiralama şirketlerinin sunduğu marka ve model seçeneklerinin arasında yapacağınız tercihler, Kayseri Kocasinan kiralık araba fiyatları adına belirleyici oluyor. Fiyatlara yön veren diğer noktalar ise şanzıman seçenekleri ve yakıt türü kapsamından yaptığınız seçenekler olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kiralanacak aracın donanım paketi de fiyatlara az da olsa etki edebiliyor. Kayseri Kocasinan araç kiralama fiyatları adına belirleyici bir başka husus da kiralama süresi olarak biliniyor. Bu bağlamda yapacağınız tercihle, daha karlı bir konuma yerleşebilirsiniz. Tüm bu noktalardan bağımsız olarak, rent a car firmalarının kampanyalarını değerlendirmek de size uygun fiyatlardan kiralama yapma olanağı tanıyabiliyor. 


Kayseri Kocasinan’da Gezilecek Yerler

Kayseri Kocasinan; dokusuyla, konumuyla ve ulaşım olanaklarıyla gezilecek yerler açısından çeşitlilik vadediyor. Bol bol gezmek, dilediğiniz her yeri görmek için Kayseri kiralık araç rezervasyonu yaptırabilirsiniz. 

  • Sahabiye Medresesi, Selçuklu veziri Sahib Ata Fahrettin Ali tarafından 1267 yılında yaptırılıyor ve günümüze miras kalmayı başarıyor. Yapı, kesinlikle görülmeye değer. Medrese, Kocasinan’dan 30 km uzaklıkta yer alıyor. Medreseye rahat bir ulaşım sağlamak için Kayseri Kocasinan araç kiralama fırsatlarından yararlanmayı deneyebilirsiniz. 
  • Mimar Sinan Parkı, Kayseri’de görülmesi gereken yerler arasında doğanın yeşilinin hakim olduğu bir alan. Ayrıca Mimar Sinan Parkı içerisinde Şifalı (Avgun) Kümbet de bulunuyor. Mimar Sinan Parkı ve Kayseri Kocasinan arası ise yaklaşık olarak 28 km’lik bir mesafede.
  • Beşparmak Kümbeti, 13. veya 14. yüzyılda Anadolu Selçuklu Dönemi’nde yapıldığı tahmin edilen bir eser. Beşparmak Kümbeti’nin üzerinde kitabe yer almadığı için tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmiyor. İki katlı olarak inşa edilen yapı, görülmeye değer. Kümbet, Kocasinan’dan 26 km uzaklıkta yer alıyor.


Kayseri Kocasinan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız