Kayseri Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 751 ₺
 • Citroen C Elysee 753 ₺
 • Nissan Micra 759 ₺
 • Hyundai i20 759 ₺
 • Renault Clio 760 ₺
 • Hyundai i20 770 ₺
 • Renault Clio 782 ₺
 • Renault Taliant 798 ₺
 • Renault Clio 811 ₺
 • Renault Taliant 811 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 851 ₺
 • Ford Tourneo Courier 873 ₺
 • Renault Clio 900 ₺
 • Fiat Egea 915 ₺
 • Renault Clio 920 ₺
 • Ford Tourneo Courier 920 ₺
 • Citroen C Elysee 950 ₺
 • Fiat Fiorino 950 ₺
 • Renault Clio 955 ₺
 • Fiat Egea 986 ₺

Kayseri Merkez

Kayseri Merkez Araç Kiralama

Kayseri, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Ankara ve Konya'dan sonra ülkenin yüz ölçümü bakımından 3. büyük kenti olarak biliniyor. Kayseri'nin aynı zamanda sanayi merkezi olması ekonomik olarak güçlü olmasını sağlıyor. Kayseri halkının önemli bir bölümü geçimini tarım yaparak sağlıyor. Yapılan tarımın içeriği çoğunlukla buğday, arpa, şeker pancarı, patates, çavdar, elma, soğan, baklagiller, üzüm ve ayçiçeğinden oluşuyor. Ancak Kayseri'nin sanayi geliri tarım gelirinden fazla kazanç sağlıyor. Kayseri aynı zamanda demir yolu ve kara yollarının kavşak noktasında konumlanıyor. 

Komşu illeri arasında Niğde, Sivas, Adana, Yozgat, Kahramanmaraş ve Nevşehir illeri yer alıyor. Komşu iller arasında da ticaret alışverişi bulunan Kayseri, zaman geçtikçe ticaretin merkezi haline geliyor. Bunların yanı sıra gezilecek güzel yerlere ve enfes lezzetlere de sahip olan bu şehir, Türkiye sınırları içerisinde keyifle keşfedebileceğiniz olanaklar sunuyor. Bu şehrin güzelliklerini birebir yaşamak ve gideceğiniz yerlere özgürce ulaşmak isterseniz Kayseri Merkez araç kiralama firmaları bulabilirsiniz. Araç kiralamaya karar verdikten sonra bulunduğunuz yere yakın araç kiralama ofisini ziyaret ederek istediğiniz modelde bir araç teslim alabilirsiniz.

Kayseri Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kayseri hakkında bilinmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususlar ile gezinizi detaylandırabilir, Kayseri Merkez oto kiralama seçenekleri ile rotanızı çizebilirsiniz. Kayseri il toprakları genel olarak dağlar, ovalar ve platolardan oluşuyor. Toprakların bazısı orman olarak kabul edilirken bir kısmı ise tarım arazisi olarak kullanılıyor.  Kayseri, Cumhuriyet ile beraber 1924 yılından bu yana vilayet olarak kayıtlarda bulunuyor. Kayseri uzun yıllardır sanayi merkezi olarak ülkeye katkı sağlıyor. Şehir halkı sanayi ve tarımın yanında hayvancılıkla da ilgileniyor. Ekonomisi oldukça iyi durumda olan Kayseri'de kolayca ucuz araç kiralayabilirsiniz. Aracınızı kiraladıktan sonra şehrin tüm güzelliklerine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kayseri aynı zamanda leziz yemekleriyle de meşhur bir şehir. Özellikle mantısı ve pastırmasını mutlaka denemeniz tavsiye ediliyor. Bunların yanında yağlama, pöç, nevzine tatlısı, katmeri ve örgülü pilavı da tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor. Bu lezzetlerin her birini Kayseri Merkez kiralık oto seçtikten sonra bilhassa yerinde deneyebilirsiniz.

Kayseri Merkez’e Nasıl Gidilir?

Kayseri Merkez’e ulaşmanın birçok yolu bulunuyor. Otobüs, tren ve hava yolu ile Kayseri’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Öncelikle Kayseri'ye ulaşım için hava yolu tercih ettiyseniz; Kayseri uçak bileti ile başlayan yolculuğunuz Kayseri Erkilet Havalimanı'nda sonlanıyor. Sonrasında ise merkeze belediye otobüsü ya da taksi ile ulaşma imkanı bulunuyor. Ancak ziyaretçiler için konfor ve hız ön planda olabiliyor. Bu nedenle makul seçimlerden birisi Kayseri Erkilet Havalimanı araç kiralama firmalarından biriyle anlaşmak oluyor. Havalimanı bünyesinde bulunan firmalar arasından size uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Kayseri'ye ulaşmak için bazen tren yolculuğu tercih edilebiliyor. Kayseri Tren İstasyonu’nda son bulan yolculuğun ardından merkeze ulaşmak bir hayli kolay. Tren istasyonunun merkezi konumda bulunması itibarıyla yürüyerek bile şehir merkezine varabilirsiniz. Fakat Kayseri Merkez araç kiralama düşünceniz varsa tren garına en yakın kiralama ofisi sadece 1 km mesafede yer alıyor. 

Otobüs bilindiği üzere en yaygın şehirler arası ulaşım aracı olarak kullanılıyor. Kayseri otobüs bileti alarak başladığınız yolculuk, Kayseri Şehir Terminali'ne ulaştığınız zaman büyük bir ölçüde bitmiş oluyor. Terminal ile şehir merkezi arasında 9 km'lik bir mesafe olduğu biliniyor. Kayseri Şehir Terminali'ne yakın araç kiralama şirketi 600 m mesafede bulunuyor. Kayseri Merkez araç kiralama fiyatları, avantajlı fiyat aralığı ile cebinize tasarruf olarak yansıyor.

Kayseri Merkez’de Araç Kiralama

Kayseri Merkez araç kiralama şirketleri müşteriye yönelik çalışmalarla hizmet veriyor. Son yıllarda oldukça yaygın olan araç kiralama hizmetini Kayseri'de birçok farklı firmada bulabilirsiniz. Şehir merkezindeki firmaların çoğunluğu 7/24 teslim etme ve teslim alma hizmeti sunuyor. Ayrıca ücretsiz iptal seçeneği ile ani değişen kararlar karşısında size kolaylık sağlıyor. Kiraladığınız araçların hiçbirine km sınırı koyulmuyor. Kayseri Merkez araba kiralama sizlere hesaplı ve güvenli alışverişin kapısını açıyor. Araç kiralama ofislerinde her model ve markada araç bulabilmeniz mümkün. Araçların bakımları zamanında yapılıyor ve size güvenli seyahat etme olanağı sunuyor. Kayseri Merkez kiralık araba fiyatları, her bütçeye uygun seçeneklerden oluşuyor. Manuel ve otomatik araçlardan oluşan büyük filolar arasından kendi bütçenize uygun fiyat aralığında bir araç seçebilirsiniz. Dilerseniz ekonomik ya da VIP araç kiralayarak Kayseri'yi özgürce gezme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca Kayseri’ye yakın komşu illerden biri olan Niğde’den de araç kiralayabilirsiniz. Niğde araç kiralama hizmetlerini inceleyerek konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

Kayseri Merkez'de Gezilecek Yerler

 • Kış aylarında ziyaret ettiğiniz şehirde, Kayseri Merkez kiralık araç ile Erciyes Kayak Merkezi'ne mutlaka gitmelisiniz. Erciyes Kayak Merkezi, belediye tarafından işletiliyor. Burada kayak yapabilir ve teleferik ile kar manzaralı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
 • Kayseri Kalesi, tarihî bir kale olarak biliniyor. 18 adet kulesi bulunuyor. İçerisinde eşsiz tarihi eserlere ve heykellere rastlamak mümkün. Kayseri şehir merkezinin tam ortasında yer alıyor.
 • Mazakaland Eğlence Merkezi’nin birçok özelliği bulunuyor. Büyük bir alandan oluşan Mazakaland Eğlence Merkezi içerisinde lunapark, hayvanat bahçesi, top havuzu ve korku evi yer alıyor. Bu tesiste go-kart, dönme dolap, hızlı tren ve daha nice eğlence alanları ile hizmete devam ediyor. Kayseri şehir merkezine 8,3 km mesafede bulunan bu tesisi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • Kayseri Merkez kiralık araba ile 9 km mesafe giderek ulaşabileceğiniz Anadolu Harikalar Diyarı, hayvanat bahçesi olarak hizmet veriyor. Çocuklarınızla rahatça ziyaret edebileceğiniz ve hayvanları görsel olarak tanıtabileceğiniz bir mekan. Kalabalık seyahatlerinizde sevdiklerinizle bu deneyimi yaşayabilirsiniz.


Kayseri Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız