Samsun Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 755 ₺
 • Renault Clio 759 ₺
 • Renault Clio 760 ₺
 • Citroen C Elysee 767 ₺
 • Citroen C Elysee 803 ₺
 • Renault Clio 804 ₺
 • Ford Tourneo Courier 949 ₺
 • Renault Clio 954 ₺
 • Fiat Egea 973 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Kia Rio 986 ₺
 • Renault Clio 1.000 ₺
 • Opel Corsa 1.045 ₺
 • Fiat Egea 1.063 ₺
 • Citroen C3 1.300 ₺
 • Fiat Egea 1.462 ₺
 • Fiat Egea 1.479 ₺
 • Ford Focus 1.566 ₺
 • Ford Puma 1.761 ₺

Samsun Merkez

Samsun Merkez Araç Kiralama

Türkiye'nin büyükşehir statüsünde 30 ilinden biri olan Samsun, Karadeniz Bölgesi'nde yer alıyor. Karadeniz'in en kuzeyinde merkezi bir alandan oluşuyor. Samsun'a komşu olan iller arasında Ordu, Sinop, Tokat, Amasya ve Çorum illeri bulunuyor. Samsun; Karadeniz Bölgesi'nin en büyük metropol kenti olarak biliniyor. Şehrin büyük olması nüfus yoğunluğuna yol açıyor. Nüfus yoğunluğu ise ticarî yaşamın canlılığını koruyor. Nüfus yoğunluğu aynı zamanda Samsun Merkez kiralık araç sistemini rağbet gören bir sektör haline getiriyor. Bu kentteki ekonomik düzen her sektöre bağlı olarak yürütülüyor. Şehir halkı geçmişten bugüne hayvancılık, tarım ve sanayi sektörlerinden kazanç sağlıyor. Son yıllarda ise enerji sektöründe piyasada önemli bir yere yükseliyor. Bunca sektöre ev sahipliği yapan Samsun merkez araç kiralama firmalarına da sistem içerisinde yer veriyor. Şehirde balıkçılık oldukça rağbet görüyor. Fakat en önemli yere sahip olan sektör, tarım ve büyükbaş hayvancılık gibi görünüyor. Sanayi sektöründe çok sayıda kişiye istihdam sağlanıyor. Enerji sektörü ise son yıllarda aldığı yatırımlarla Samsun'u çok yönlü bir merkez haline getiriyor.

Samsun Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cumhuriyetin kuruluşunda önemli bir yere sahip olan Samsun, bilinmesi gereken bazı özellikleri bünyesinde barındırıyor.  Şehrin yeryüzü şekilleri üç farklı özellik gösteriyor. İlki dağlık kesim olmak üzere kentin güneyinde yer alıyor. İkincisi dağlık kesimin kıyısında kalan yaylalar olarak biliniyor. Diğeri ise Karadeniz ve yaylaların arasında bulunan ova kıyıları olarak üçüncü sırada bulunuyor. Ayrıca Yeşilırmak ve Kızılırmak'ın deltalarında bulunan ovalar tarımsal faaliyetlerde yüksek oranda verim sağlıyor. Bu ovalara Bafra ve Çarşamba deniliyor. Samsun genellikle ılıman bir iklim koşulu gösteriyor. Bu nedenle ziyaretçi akınına uğramasının belirli bir mevsimi bulunmuyor. Yılın her ayında mutlaka ziyaretçisi oluyor. Kimi tarihi önemine kapılıp Samsun'u ziyarete geliyor. Kimi ise enfes lezzetlerini tatmak için şehre misafir oluyor. Şehir dışı ve yurt dışı misafirlerinin bir kısmı şehrin yaşamına eşlik etmek için tatil yapmayı tercih ediyor. Bu sebepler doğrultusunda Samsun Merkez kiralık araba fiyatlarında müşteriye yönelik olumlu değişimler oluyor. Müşteriler için fiyatlar daha uygun hale getiriliyor. Samsun Merkez araç kiralama yapmadan önce şehir hakkında bilgi edinmenizde fayda var. Şehrin birçok özelliğinin bulunması Samsun Merkez kiralık oto arayan sayıların artışında büyük rol oynuyor. Her bir ihtiyacınız düşünülerek teslim edilen araçlar tamamen sizin konforunuz için hazırlanıyor.

Samsun Merkez’e Nasıl Gidilir?

Bünyesinde birçok özelliği aynı anda barındıran Samsun, üç farklı ulaşım yolu sunuyor. Ulaşımı sağladıktan sonra Samsun Merkez oto kiralama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Samsun'a ulaşmanın hızlı ve konforlu hali uçak yolculuğu ile yapılıyor. Havalimanı olan bir ilde yaşıyorsanız Samsun uçak bileti alabilirsiniz. Yolculuk sonlandığında Samsun Çarşamba Havalimanı’na varmış oluyorsunuz. Hemen bir araç kiralamak niyeti taşıyorsanız Samsun Çarşamba Havalimanı araç kiralama hususunda birkaç firmaya ev sahipliği yapıyor. Havalimanından aracınızı güvenle kiralayabilirsiniz. Bir diğer yolculuk seçeneği olan tren yolculuğu her ilden direkt ulaşılmayı mümkün kılmıyor. Samsun'a trenle ulaşım ancak Amasya ve Sivas illerinden gerçekleştirilebiliyor. Samsun Garı’nda sonlanan yolculuğunuzun ardından Samsun Merkez kiralık araba bakabileceğiniz en yakın birkaç firmayı 350 m yakınlarınızda bulabilirsiniz. Geriye bir tek otobüs yolculuğu ile ulaşım seçeneği kalıyor. Kara yolu üzerinden daha kolay bilet bulabilir ve yola daha çabuk çıkabilirsiniz. Ayrıca her ilden doğrudan ulaşım sağlamak da mümkün. Samsun otobüs bileti alarak çıktığınız yolculuk Samsun Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde sonlanmış oluyor. Sonrasında bu civarda ucuz araç kiralayabileceğiniz firmalardan birini kolayca bulabilirsiniz. Toplu taşıma duraklarında yer alan araç kiralama firmaları sürekli müşterilere özel indirim ve kampanya oluşturuyor. Komşu illerden biri olan Tokat araç kiralama hizmetlerini de düşünebilirsiniz. 

Samsun Merkez Araç Kiralama

Samsun, tüm sektörlere hakim olmasının yanı sıra bir de turizme önem kazandıran yapılara ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple turistler şehre varmadan önce Samsun Merkez araç kiralama fiyatları konusunda bilgi edinmek istiyor. Samsun medeni bir şehir olması itibariyle fiyat konusunda halkını ve ziyaretçilerini zor durumda bırakmıyor. Özellikle ekonomik fiyatlar sunuyor. Bu da müşterilerin aynı firmayı sürekli tercih etmesine olanak sağlıyor. Samsun Merkez araç kiralama şirketleri, araçlar konusunda oldukça hassas ve özenli davranıyor. Araçların bakımı ve muayenesi gününü asla geçirmiyor. Bu sayede müşteriler yolculuklarını güven içinde gerçekleştiriyor. Karşılıklı güvenin en önemli olduğu dönemlerde bu özen firmalara sürekli olarak müşteri kazandırıyor. Ayrıca araç modelleri yükseldikçe firmalara yeni araçlar eklenmeye devam ediyor. Bu sayede piyasada yeni çıkan araçları kullanmaktan mahrum kalmamış oluyorsunuz. İstediğiniz her modeli ve her markayı bu kentte kolayca bulabiliyorsunuz. Karşınızda size kaliteli araç teslim etmek isteyen firmalar bulunuyor. Size sadece aracın modelini ve kapasitesini belirlemek kalıyor. Kararınızı verdikten sonra sevdiklerinizle Samsun'un her yerini güvenle gezebilirsiniz.

Samsun'da Gezilecek Yerler

 • Amazon Köyü belirli bir tarihin eseri olmasa da Amazonları anlatan bir müze. Mağara yapısı içerisinde Amazon savaşçıları, Amazon kadınları ve daha birçok figürü bulmak mümkün. Çocukların beğenerek gezeceği bu müzenin girişi ücretli olarak biliniyor. Amazon Köyü, Samsun’a 65 km uzaklıkta bulunuyor. 
 • Bandırma Gemi-Müze ve Millî Mücadele Açık Hava Müzesi, Samsun Merkez araba kiralama yaptıktan sonra ziyaret edilecek bir mekan. Bu müze geminin içine kurulmuş bir düzenden oluşuyor. Ayrıca restore edilerek bir asker gemisini canlandırıyor. Samsun Merkez’e 3.5 km uzaklıkta bulunuyor. 
 • Canik Oyuncak Müzesi, ücretsiz bir şekilde giriş imkanı sunuyor. İçerisinde binlerce yıllık oyuncaklardan bugüne kadar evrimleşen oyuncaklar sergileniyor. Ailenizle güzel vakit geçirebileceğiniz her yaştan insana hitap eden bu müzeyi ziyaret etmeniz tavsiye ediliyor. Müze, Samsun’a 4,5 km uzaklıkta yer alıyor. 
 • Amisos Tepesi, teleferik ile ulaşım sağlanan bir güzergah. Çıktığınızda şehrin manzarasını gözler önüne seriyor. Bulunduğu yerde antik mezarlara rastlamak mümkün. Teleferik ile çıkıp inerken de şehrin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Tepe, il merkezine 87 km uzaklıkta yer konumlanıyor. 


Samsun Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız