Tokat Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Dacia Duster 810 ₺
 • Renault Clio 5 893 ₺
 • Fiat Egea 943 ₺
 • Peugeot 301 972 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Tourneo Courier 1.056 ₺
 • Renault Clio 1.144 ₺
 • Volkswagen Polo 1.687 ₺
 • Renault Megane 1.807 ₺

Tokat

Tokat Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tokat, tarihi ve doğal güzellikleri ile Karadeniz Bölgesi’nde yer alıyor. Nüfusu 601.228 olan bu tarihi şehrin Samsun, Sivas, Amasya, Ordu, Yozgat illeri kendisine komşu bulunuyor. Tokat bulunduğu konum itibari ile birçok uygarlıklara yer vermiş ve bu uygarlıklar için ticari ve kültürel bir merkez olarak varlığını sürdürüyor. Bünyesinde barındırdığı güzellikler ile her yıl milyonlarca insanın odağı haline geliyor. Tokat eskiden topraklarında yaşayan uygarlıkların şehrin her bölgesinde tarihi eserlerini taşıyor ve bu tarihi eserler şehri tümüyle bir müze haline getiriyor. Tarihi ve kültürel güzellikleri dışında geleneksel yemekleri ile ilgi gören Tokat’ta ulaşım da oldukça rahat sağlanıyor. Tokat Havalimanı, Tokat Otogarı, Yeşilyurt Tren Garı sayesinde şehrin her yerinden istediğiniz her şehre ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. Otobüs, uçak ve tren ulaşım yollarının yanı sıra Tokat’ta en çok kullanılan yöntemlerden biri ise araç kiralamak olduğu biliniyor. Yolculuğunuzu daha konforlu geçirmek istiyorsanız obilet.com’da yer alan Tokat araç kiralama sayfasında her bilgi bulunuyor.

Tokat’a Nasıl Gidilir?

Tokat’a yolculuğunuzu her türlü kara yolu ve hava yolu ile tercih edilebiliyor, yaşadığınız yerden araç kiralayarak da yolculuk yapabiliyorsunuz. Örneğin Amasya’dan yolculuk edecekseniz Amasya-Tokat arası 114 kilometre ve tahmini yolculuk 1 saat 8 dakika sürüyor. Sivas-Tokat arası 107 kilometre ve tahmini yolculuk 1 saat 30 dakika sürüyor. Tokat yolculuğu için kişisel araç tercih ediyorsanız, şimdi en ucuz araç kiralama fiyatlarıyla obilet.com’dan araç kiralanabiliyor.

Tokat’a her türlü ulaşım yolu mevcut bulunuyor. Eğer otobüs yolculuğu tercih ediyorsanız Topçam, Tokat Seyahat, Kamil Koç, Tokat Yıldızı, Tokat Kale gibi firmaların Tokat otobüs bileti satılıyor.

Tokat’a ulaşımda eğer uçak yolculuğu tercih ediyorsanız Tokat’a bağlı havalimanları bulunuyor. Tokat Havalimanı’na ülkemizin her ilinden THY, Anadolu Jet firmaları uçuş gerçekleştiriyor. İstanbul-Tokat arası uçuş mesafesi 1 saat 20 dakika, İzmir-Tokat arası uçuş mesafesi 3 saat 15 dakika sürüyor. Siz de uçak yolculuğu tercih ediyorsanız Tokat’a uçuş hakkında Tokat uçak bileti sayfamızda bilgi bulunuyor. Tokat’a indikten sonra şehir merkezine daha kolay ulaşım için Tokat Havalimanı araç kiralama noktalarına sitemizden bakabiliyor ve en ucuz Tokat oto kiralama şansı yakalanabiliyor. Eğer Tokat’ın komşu illeri olan Samsun, Yozgat, Ordu, Amasya, Sivas illerinden birinde yaşıyorsanız bu illerden de araç kiralayarak kolay bir şekilde Tokat’a yolculuk sağlanabiliyor. Örneğin; Sivas araç kiralama imkanlarını inceleyebilirsiniz.

Tokat’ta Araç Kiralama

Tokat’a yolculuğunuzu tamamladığınızda şehrin tarihi güzelliklerini keşfetmek, turistik mekanlarını gezmek ve işlerinizi kolaylıkla halledebilmeniz için en uygun ve kolay yollardan bir tanesi araç kiralamak oluyor. Şehirde birden fazla kiralık araç şirketi bulunuyor. Bütçenize ve Tokat’ta yapmayı düşündüğünüz aktivitelerinize uygun araç modelini bulmanız için mevcut araç kiralama şirketleri arasında karşılaştırma yapılıyor ve istediğiniz araç modeli hakkında Tokat araba kiralama seçenekleri değerlendiriliyor. Ayrıca obilet.com üzerinden birden fazla araç kiralama şirketlerini ve onlarca seçeneği sizlere sunuyor. Tercih edebileceğiniz en popüler Tokat kiralık araba şirketleri Tokat Merkez’de bulunuyor. Siz de kolay şekilde Tokat Merkez araç kiralama noktalarına ulaşabilirsiniz.

Obilet.com sayesinde bütün araç kiralama şirketleri sıralanabiliyor ve bu şirketlerin Tokat araç kiralama hakkında size sunduğu bütün imkanlardan yararlanılabiliyor. Size en uygun, en konforlu ve Tokat araba kiralama fiyatları arasında karşılaştırma yapılabiliyor. Şehrin merkezinden istediğiniz araç kiralama şirketinden birini seçebiliyor ve dilediğiniz uygun model ve fiyat aralıkları ile araba seçimi yapabiliyorsunuz. Aklınızdan geçen Tokat kiralık oto şirketini bulduğunuz zaman Tokat’ın tarihi-turistik her yerini kolaylıkla araç teslim alarak keşfetme imkanı sizlere sunuluyor.

Tokat Gezilecek Yerler

Tokat’ta aracınızı kiraladıktan sonra keşfedip gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor.

 • Tokat Kalesi: Tokat Kalesi medeniyetlerin yer aldığı bölgelerden birinde bulunuyor. Şehir merkezine çok uzak sayılmayan Tokat Kalesi, şehre gelen insanların görmek istediği tarihi mekanlardan biri olmaya devam ediyor. Kale en son Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiş, bu dönemde bakımı yapılmış ve savunma amaçlı kullanıldığı söyleniyor. Kale’nin bir diğer adı Çardak-ı Bedevi olarak geçmekte ve bunun sebebi ise o dönemde bulunan devlet yöneticileri ve isyancıları koydukları hapishane olarak kullandıkları yapı olması olduğu halk tarafından söyleniyor.
 • Pervane Hamamı: Pervane Hamamı Tokat Merkez’de yer alıyor. Süleyman Pervane tarafından 13. yy’da inşa edildiği kabul ediliyor. Hamamın yapımında birçok değişik malzeme kullanılmış, erkek ve kadınlar için iki bölüme ayrılmış bulunuyor. Söylenenlere göre 750 yıldır Tokat’ta hayat bulan hamam, şehrin en eski hamamı olarak biliniyor.
 • Yağıbasan Medresesi: Niksar’da iki medreseden oluşuyor. Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Yağıbasan Medresesi, diğer adıyla Çukur Medrese olarak da biliniyor. Yapımında moloz taş kullanılmış ve Anadolu’nun ilk medresesi unvanını taşıyor. Bu medreseler diğer medreseler için önemli bir alt zemin hazırlamış mimari akımın öncülerinden olduğunu düşünülüyor.
 • Kaz Gölü: Merkeze 39 kilometre uzaklıktaki Kaz Gölü, kuşların göç yaptığı yolların içinde bulunduğu için birden fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Birçok kuş türünü bu muhteşem doğada görmek mümkün olmakla birlikte insanlara muhteşem bir seyir zevki yaşatıyor.
 • Tokat Saat Kulesi: Kesme taştan inşa edilen bu yapı şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Oldukça güzel mimarisi bulunan bu kule her semtten görülebiliyor. Yarım saate bir donk sesi çıkaran kule, her semtten duyulabiliyor.

Tokat Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız