Samsun Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Hyundai i20 1.050 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Kia Stonic 1.215 ₺

Samsun Otogarı

Samsun Otogarı Araç Kiralama

Orta Karadeniz’de konumlanan Samsun, aynı zamanda gelişmiş liman kentleri arasında yer alıyor. Gerek ticari faaliyetler gerekse turizm hizmetleri açısından Samsun şehri, gözde rotalar arasında bulunuyor. Doğal cevherleri ile öne çıkan Samsun’da tarihi ve kültürel değerler de oldukça dikkat çekiyor. Çeşitli tarihi ve doğal mekanlara ev sahipliği yapan Samsun’a ulaşmanın ise birçok yolu var. Kişisel bir yolculuk deneyimi arıyorsanız Samsun’a 148 km uzaklıkta Ordu araç kiralama hizmeti alarak şehre ulaşabilirsiniz. Farklı araç seçeneklerini değişen bütçe aralıklarında sunan araç kiralama hizmetleri Samsun’un çeşitli noktalarında veriliyor.

Samsun Otogarı Genel Bilgiler

Şehrin giriş noktalarından olan Samsun Otogarı, 2006 yılından beri şehirler arası seyahat hizmeti veriyor. Ege’den Doğu Anadolu’ya pek çok bölgeye ulaşım sağlayan farklı otobüs firmalarını tek çatı altında bir araya getiriyor. Önde gelen ulaşım firmaları, Samsun Otogarı’nda faaliyet gösteriyor. Ziyaretçiler için ulaşım seçenekleri arasında Samsun Otogarı araç kiralama hizmetleri de bulunuyor. Otogar çevresindeki araç kiralama hizmetleri kişisel seyahat tercihlerine göre araç modeli ve kiralama aralığıyla belirleniyor. Samsun Otogarı araç kiralama firmaları yabancı ve yerli ziyaretçiler için daha konforlu ve esnek bir ulaşım alternatifi oluşturabiliyor.

Samsun Otogarı Araç Kiralama Fiyatları

Sağlık, ticaret veya tatil amaçlı seyahatlerde Samsun, hem konaklama hem de sosyal imkanlarıyla ziyaretçileri ağırlıyor. Şehir merkezi ve çevresinde bu olanaklardan verimli biçimde yararlanmak isteyenler için araç kiralama hizmetleri öneriliyor. Samsun’da Yusuf Ziya Yılmaz Şehirler Arası Otobüs Terminali yakınlarında faaliyet gösteren araç kiralama firmaları hizmetleriyle beraber değişiyor. Güncel araç kiralama maliyetleri, belirli faktörlerden ve kişisel tercihlerden dolayı bu işletmeler arasında değişiyor. Samsun Otogarı araç kiralama fiyatları aracın özelliklerine, kilometre sınırına, kiralama süresine ve ek hizmet bedellerine bağlı artıp azalabiliyor. Ziyaretçilerin şehirde kalış süresine göre planlanan kiralama aralığı arttıkça Samsun araç kiralama fiyatları da artıyor.

Samsun’a Nasıl Gidilir?

Oksijen zengini doğası, tarihi kültür mirasları ve geleneksel mutfağıyla öne çıkan Samsun, Karadeniz turlarının vazgeçilmez destinasyonlarından biri. Samsun’u ziyaret etmek isteyenler için hava ve kara yolunu izleyen alternatif rotalar bulunuyor. Toplu taşıma veya kişisel araç konforuyla şehre ulaşmak için otobüs ve uçak firmalarıyla kiralık araçları değerlendirebilirsiniz. Samsun’a 158 km uzaklıktaki Sinop araç kiralama yaparak şehre rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz firmalara sahip. Kara yoluyla seyahat etmeyi planlayanlara yönelik çeşitli otobüs firmaları ülkenin pek çok bölgesinden sefer düzenliyor. Samsun otobüs bileti alarak Ankara’dan 6 saatlik, İstanbul’dan 8 saatlik ve Ordu’dan 2 saatlik bir yolculukla Samsun’a ulaşabilirsiniz.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Karadeniz’in popüler güzergahları içerisindeki Samsun, gelebileceğiniz huzurlu ve samimi bir tatil atmosferi vadediyor. Yerleşim tarihi Eski Taş Çağı’na uzanan Samsun, sayısız medeniyete ev sahipliği yapan topraklarında görülmeye değer güzellikler barındırıyor. Samsun’u farklı açılardan keşfetmek ve kültürünü deneyimlemek isteyenler için Samsun araç kiralama hizmetleri ulaşım esnekliği sunuyor. Şehir merkezi ve yakınlarında gezip görülmesi gereken mekanlar aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Bandırma Vapuru Müzesi: İçerisinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının balmumu heykellerinin sergilendiği müzeye sahil yolundan ulaşmak mümkün. Şehrin tarihi miraslarının sergilendiği müze, şehir merkezine 3,5 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Tütün İskelesi: Samsun Limanı’na 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde olan iskele, Karadeniz’in temiz havası eşliğinde keyifli bir deniz manzarası sunuyor.
  • Amisos Tepesi:

 Şehir merkezine araçla 20 dakikalık bir mesafede yer alan Amisos Tepesi antik dönem mezarlıklarına ev sahipliği yapıyor.

Samsun Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız