Siirt Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 5 2.052 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Siirt

Siirt Araç Kiralama

Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanan şehirlerden biri. Şehre bağlı 7 ilçe ve 12 belediye bulunuyor. Bereketli toprakları bulunan şehirde tarım faaliyetleri yoğunluk gösteriyor. Ayrıca sanayi üretimi önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor. İş dünyasının önemli lokasyonlarından biri olan Siirt, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile gezginleri dikkatini çekiyor. Sakin bir atmosfere sahip şehir yılın her mevsimi gezilebilir. Doğa tatili için ideal lokasyonlara ev sahipliği yapan şehir engebeli arazileri ile meşhur. Tatil ve iş amaçlı Siirt gezilerinizde misafirlere sunulan konforlu hizmetleri tercih ederek şehrin tadını çıkarırken konforu ikiye katlayabilirsiniz. Siirt kiralık araba hizmeti şehri merkezi ve havalimanı gibi noktalarda sunuluyor. Rezervasyon planına göre şehrin farklı noktaları araç teslim için kullanılıyor.

Siirt araç kiralama firmaları kullanıcıların beklentilerini karşılayacak geniş araç model seçenekleri sunuyor. Sedan, hatchback, panelvan ve SUV model araç seçeneklerini farklı sürelerde kiralayabilirsiniz. Siirt kiralık oto hizmetlerini yılın her dönemi 7/24 değerlendirebilirsiniz.


Siirt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının kesiştiği bir nokta olan Siirt, konumu itibariyle dikkat çekiyor. Şehrin köklü tarihi ve ev sahipliği yaptığı medeniyetler sayesinde zengin bir tarihi doku ve kültürel çeşitlilik oluşuyor. Şehirde yapılan kazı çalışmalarında Neolitik, Kalkolitik, Tunç ve Helenistik gibi dönemlerin yanında Roma, Bizans, İslam ve Yakınçağ dönemlerine ait kalıntılar bulunuyor. Kültürel zenginliği ile ön plana çıkan Siirt, kültür turizmi için önemli lokasyonlardan biri. Siirt konum itibariyle Güneydoğu Anadolu’nun Dicle Bölümü sınırları içinde yer alıyor. Şehrin doğuda Şırnak, Van bulunuyorken kuzey kısımda Bitlis ve Batman bulunuyor. Siirt şehri güney cepheden Mardin ve Şırnak illeriyle komşu.

Şehri gezmek için Siirt araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz. Siirt oto kiralama hizmetine şehrin farklı noktalarından ulaşabilirsiniz. Firmanın ofislerinden veya planlanan teslim noktaları üzerinden kiralık araçları teslim alabilirsiniz. Şehirde hizmet veren firmalar sunduğu hizmet seçenekleriyle farklı bütçelere uygun ucuz araç modelleri için kiralama yapabilirsiniz. Firmaların sunduğu ek hizmetleri tercih ederek özel araç konforunu ikiye katlayabilirsiniz.


Siirt’e Nasıl Gidilir?

Engebeli arazileri ile meşhur Siirt’e gitmek için farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Batman, Mardin ve Şırnak ile komşu olan şehre gitmek için kara yolu ve hava yolu ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Türkiye’nin farklı şehirlerinden karşılıklı seferleri olan otobüsler ile şehre ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan aldığınız Siirt otobüs bileti ile yaklaşık 17 saatlik bir yolculuk yapabilirsiniz. Siirt ile Ankara arası yaklaşık 1100 km iken İzmir Siirt arası yaklaşık 1605 km. Otobüs yolculuğu sonrasında şehirde özel araç konforu yaşamak için Siirt kiralık araç hizmetini kullanabilirsiniz. Yolculuk sonrası otogardan veya firmaların ofislerinden aracınızı teslim alarak şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. 

Siirt'e bağlı havalimanları bir adet bulunuyor. Bu sayede Siirt uçak bileti alarak Siirt’e yolculuk yapabilirsiniz. Siirt merkezde bulunan havalimanında İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı uçuşlar yapılıyor. Bu şehirler üzerinden direkt uçuş yapabilirsiniz. Ayrıca, Şırnak ve Mardin Havalimanları üzerinden Siirt yolculuğunu planlayabilirsiniz. Örnek olarak Mardin Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Mardin araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehre ulaşabilirsiniz.Mardin Havalimanı ile Siirt arası yaklaşık 3 saatlik sürüş mesafesinde konumlanıyor. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan Siirt merkeze 2 saatlik bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Siirt Havalimanı araç kiralama hizmetini kullanarak özel araç konforunu yakalayabilirsiniz. 


Siirt’te Araç Kiralama

Siirt araç kiralama şirketleri bölgede tatil yapmak isteyenlere konforlu seçenekler sunuyor. Büyük ve küçük araç modellerinden oluşan zengin bir filoya sahip firmalar, bütçe dostu kiralama alternatifleriyle ön plana çıkıyor. Yılın her döneminde kısa ve uzun dönem kiralamalar yaparak Siirt gezinizi konforlu hale getirebilirsiniz. Siirt araç kiralama fiyatları kullanıcıların tercih ettikleri kiralama sürelerine göre değişiyor. Firmaların sunduğu ekonomi, lüks ve orta segment kategorilerine göre kiralama bedellerinde farklılık görülüyor. Her bütçeye uygun farklı seçenekler sunan araba kiralama ücretleri manuel, otomatik vites tercihi, hybrid, benzin ve dizel yakıt türüne sahip araçlara göre belirleniyor. 

Firmaların sunduğu ek hizmetler kiralama bedellerini etkileyen durumlar arasında yer alıyor. Siirt kiralık araba fiyatları bazı durumlarda ek ücretlere tabi olabilir. Opsiyonel olarak sunulan ek sürücü, bebek koltuğu, kar lastiği, mini hasar sigortası ve navigasyon gibi farklı hizmetlerin günlük kullanım bedeli kiralama süresine göre hesaplanarak araç kiralama ücretine ekleniyor. 7/24 hizmet veren firmaların sunduğu kampanyaları inceleyerek avantajlı fiyatlar ile kiralama yapabilirsiniz.


Siirt Gezilecek Yerler

Kendine has kültürü ile ön plana çıkan Siirt’te gezebileceğiniz çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellikler bulunuyor. Şehir gezilerinde konforlu bir ulaşım deneyimi için Siirt araba kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede şehri keşif rotanızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. 

  • İlçe merkezine 10 km uzaklıkta konumlanan Botan Vadisi Milli Parkı, görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 
  • Tillo Kalesi Cam Seyir Terası, şehir merkezine yaklaşık 19 km uzaklıkta bulunuyor. Seyir terasından Botan Vadisi’nin eşsiz manzaralarını izleyebilirsiniz. 
  • 350 metre yüksekliğe sahip Rasıl Hacar, doğal güzellikleri ve doğa manzarası ile ön plana çıkan lokasyonlardan. Şehir merkezine 4 km uzaklıkta olan Rasıl Hacar kolay ulaşımıyla dikkat çekiyor. 
  • Şehir merkezine 17 km uzaklıkta Sağarca Köyü’nde bulunan Sağarca Kaplıcası sağlıklı suları ile biliniyor. 36 derece sıcaklığa sahip kaplıca suyunda sodyum, kalsiyum, sülfat ve klorür içeriyor.


Siirt Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız