Siirt Havalimanı

Siirt Havalimanı Araç Kiralama

Mezopotamya ile Anadolu toprakları arasına yerleşen Siirt, Güneydoğu Anadolu’nun önemli kentlerinden. Kent tarihi milattan öncesine dayanan Siirt aynı zamanda geleneksel cas evleriyle biliniyor. Güneydoğu Anadolu seyahatlerinin sevilen duraklarından olan şehre ulaşım için çeşitli güzergahlar kullanılıyor. Bunlar arasında araç kiralama yüksek seyahat konforu gibi birçok özelliği sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Örneğin; Batman araba kiralama hizmetleri konusunda gerek konumu gerekse hizmet çeşitliliğiyle tercih edilen komşu şehirler arasında geliyor. Karayolunun yanı sıra Siirt’e uçakla gelmek isteyenler için Siirt Havalimanı araç kiralama hizmetleri bulunuyor.


Siirt Havalimanı Genel Bilgiler

Siirt, açılışı gerçekleştirilen havalimanı terminali sonrasında farklı şehirlerden daha yoğun miktarda ziyaretçiyi ağırlamaya başlıyor. Bölgede 1994 yılında hizmete giren Siirt Havalimanı, 2020 yılı itibariyle yalnızca belirli iç hat seferlerinde hizmet veriyor. Şehir merkezine 14 km mesafede konumlanan Siirt Havalimanı yıllık 100.000 yolcu kapasitesine sahip. Bununla birlikte Siirt Havalimanı’ndaki iç hatlar seferlerini ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları ve AnadoluJet firmaları düzenliyor. Havalimanı yolcularını Siirt Havalimanı iç hatlar araç kiralama firmaları karşılayarak alternatif bir ulaşım seçeneği sunuyor.


Siirt Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Siirt yöresel mutfağı ve kültürel zenginlikleriyle şehre gelenleri sıcak bir şekilde karşılıyor. Seyahatlerinde Siirt’i tercih edenler için ulaşım seçenekleri arasında kiralık araçlar çeşitli avantajlar sağlıyor. Tatil bütçelerinde ayrılan yol harcamalarına uygun şekilde alternatifler barındıran kiralık araçlar aynı zamanda model çeşitliliğine de sahip. Siirt Havalimanı çevresinde bir araç kiralamak istediğinizde istediğiniz araç özellikleri firma filosundaki marka ve modellere bağlı değişiklik gösteriyor. Buna ek olarak Siirt Havalimanı araç kiralama fiyatları doğrudan aracın markasından, modelinden, kiralama süresi ve ekstra hizmetlerden etkileniyor.


Siirt Havalimanı Uçuş Bilgileri

Siirt Havalimanı açılışından günümüze gerçekleştirdiği seferlerle binlerce yolcuyu şehre güvenli bir şekilde ulaştırıyor. Siirt Havalimanı’nda iç hat seferleri için direkt uçuş noktaları arasında İstanbul ve Ankara bulunuyor. Farklı aktarma noktalarıyla Siirt’ten ulaşabileceğiniz diğer şehirler arasında ise İzmir, Antalya, Bodrum, Gaziantep ve Trabzon yer alıyor. 

  • Ankara ile Siirt arası uçak yolculukları 1 saat 30 dakika, 
  • İstanbul-Siirt yolculukları da 2 saat, 
  • İzmir’den Siirt’e ulaşmak 4 saat 20 dakika,
  • Antalya’dan Siirt’e 3 saat 50 dakikada ulaşabilirsiniz. 

Havalimanına geldiğinizde şehre gitmek için Siirt Havalimanı araç kiralama firmaları ile görüşebilirsiniz.


Siirt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Bölgeye seyahatinizi Siirt uçak bileti satın alarak başlattığınızda merkeze 18 dakika uzaklıkta bulunan havalimanındaki transfer seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Havalimanı terminalinden şehir merkezine gidebilmek için kiralık araçları veya toplu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçları çeşitli güzergah noktalarıyla şehir merkezine farklı zaman aralıklarında ulaşabiliyor. Eğer zaman kazanmak ve şehir merkezine dilediğiniz güzergah üzerinden ulaşmak isterseniz kiralık araçları değerlendirebilirsiniz. Siirt Havalimanı’nda faaliyet gösteren araç kiralama firmaları ihtiyacınız olan konfor ve teknik donanımlara sahip ideal aracınıza ulaşmanızı sağlıyor.


Siirt Gezilecek Yerler

  • Konum itibarıyla Siirt araç kiralama hizmetlerini etkili bir şekilde kullanabileceğiniz olanaklara sahip. Siirt seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlere kiralık aracınızla kolayca ulaşabilirsiniz. Bunlar içerisinde şehir merkezine 10 km uzaklıktaki Botan Vadisi Milli Parkı ilk sırada yer alıyor.
  • Şehrin sembollerinden olan tarihi Saat Kulesi, Siirt merkezde yer alan kültürel değerler arasında. Saat Kulesi’nin yakınlarında Ulu Camii’yi gezebilir, merkezdeki yerel dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.
  • Siirt’in önemli tarihi değerlerinden Derzin Kalesi ise şehir merkezine 44 km mesafede bulunan Baykan ilçesinde yer alıyor.


Siirt Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız