Sinop Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea 990 ₺
  • Citroen C3 1.090 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Taliant 1.390 ₺

Sinop Merkez

Sinop Merkez Araç Kiralama

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nde yaklaşık 5.5 kilometrekare yüz ölçümüne sahip bir il. Konum olarak Karadeniz’in en ucunda yer alan Sinop, 9 ilçeye sahip. Türkiye’de şehir merkezinde denize girebileceğiniz nadir illerden olma özelliğini taşıyor ve Karadeniz Bölgesi’nde tek doğal limana sahip olan şehir. Sinop, doğal güzellikleri ile öne çıkıyor ve tarihi yapıları ile de ziyaretçilerini büyülüyor. Sinop Merkez kiralık oto, Sinop gezisi için oldukça ilgi çekici bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 

Sinop’un bir diğer özelliği ise zengin mutfağı. Karadeniz mutfağının en lezzetli örneklerinden olan Sinop mantısı, katlama, mısır tarhanası, mısır çorbası, hamursuz tatlısı gibi yemeklerin ana yurdu Sinop. Sinop’a Karadeniz iklimi hakim ve bu sebeple yılın büyük bölümünde yağış ve rüzgar gözlemleniyor. Mevsimlerin arasındaki sıcaklık farkı ise çok yüksek değil. İklim özelliklerinin sonucu olarak Sinop oldukça yeşil bir şehir. Toprakların yüzde altmışını oluşturan ormanlarda gürgen, çam, meşe, köknar gibi ağaçlar bulunuyor. Sinop’un toprakları tarıma çok elverişli değil fakat şehir ekonomisinde tarımın yeri geniş.

TÜİK tarafından Türkiye’nin en mutlu şehri seçilen Sinop’u gezip görmek isteyenler Sinop Merkez araç kiralama seçeneklerini tercih ediyor. Siz de bu büyülü şehri keşfetmek isterseniz seçeneklerinize göz atmanız mümkün.

Sinop Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sinop’a ilk yerleşimlerin Tunç Çağı’nda başladığı tahmin ediliyor. Antik Çağ’da da bölgenin en önemli liman şehirlerinden olan Sinop’un, yıllar boyu farklı medeniyetlere ve devletlere ev sahibi olarak varlığını sürdürdüğü biliniyor. Kayıtlardaki en eski ismi ise Asopos’un su perisi kızının adı olan Sinope. Farklı kaynaklarda Sinope, Amazon Kraliçesi olan Sinope’nin adından geliyor. 

Başlangıçta Boztepe Burnu’na kale-şehir olarak kurulan Sinop’un, nüfus arttıkça ve zaman geçtikçe genişlediği biliniyor. Bu sebeple bir liman kenti olarak karşımıza çıkıyor. Fırtınalara olan dayanıksızlığı ve denizcilik açısından çok kullanışlı bir yer olmamasına rağmen Antik Çağ döneminde bu limanın aktif olarak kullanıldığı biliniyor.

Sinop, turizm açısından da oldukça zengin bir il. Coğrafi özellikleri sayesinde farklı turizm imkanları sunan Sinop, coğrafi özellikleri, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve kendine has kültürü ile turistleri kendine çekiyor. İnaltı Mağarası, Karakum Plajı, Hamsilos Koyu gibi turistik yerleri görmek isteyenlerin seçenekleri arasında araç kiralayarak bölgeyi keşfetmek bulunuyor. Sinop Merkez oto kiralama ile kolay bir şekilde araç kiralamak mümkün.

Sinop’a komşu olan iller Kastamonu, Çorum ve Samsun. Sinop’un sınırlarının toplamı 475 km. Bu 475 kilometrenin 300 kilometresi kara sınırı, 175 kilometresi ise deniz kıyısı. Bu illerden de araç kiralayarak Sinop’u ziyaret etmek mümkün.

Sinop Merkez’e Nasıl Gidilir?

Sinop’a gitmek isteyenlerin seçenekleri arasında hava yolu ve kara yolu yer alıyor. Yalnızca İstanbul’dan direkt uçuş bulunan Sinop’a diğer illerden aktarma yaparak da ulaşmak mümkün. Sinop uçak bileti alarak merkezden 7 km uzaklıkta bulunan havalimanında Sinop Havalimanı araç kiralama ile kolayca kiralık araç edinebilirsiniz.

Sinop’a her gün Türkiye’nin birçok farklı ilinden otobüs seferleri de düzenleniyor. Samsun 158 km, Kastamonu 183 km, Amasya 255 km, Çorum 267 km, Tokat 369 km, İzmir 1049 km, İstanbul 609 km uzaklıkta yer alıyor. Bu illerden ve diğer birçok ilden Sinop otobüs bileti alarak Sinop Otogarı’na ulaşabilir, Sinop Merkez araç kiralama firmaları ile aracınızı bulunduğunuz noktadan alabilirsiniz. 

Sinop Merkez’de Araç Kiralama

Sinop’ta araç kiralama, oldukça güvenli ve avantajlı bir seçenek. İhtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda size uygun bir araç bulmanız mümkün. Sinop Merkez araç kiralama şirketleri, farklı seçenekler sunuyor ve geriye nasıl bir araç istediğinizi düşünmek size kalıyor. Aracın teknik özellikleri ve yasal işlemler hakkında istediğiniz bilgileri edinmeniz mümkün. 

Araç teslim sonrası şirketler müşterileriyle her konuda iletişime geçebiliyor. Aklınıza takılan bir soru veya endişeniz olursa siz de onlarla iletişime geçebilirsiniz. Sinop Merkez araç kiralama fiyatları da geniş bir skalaya sahip ve bütçenize uygun bir seçenek bulmanız mümkün. Ayrıca komşu illerden de kiralama seçeneğiniz mevcut. Kastamonu araç kiralama bunlardan sadece bir tanesi. 

Özellikle kalabalık gruplar ve ailece yapılan seyahatlerde kiralık araç oldukça kullanışlı. Aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte ucuz araç kiralayabilir, seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Sinop Merkez’de Gezilecek Yerler

  • Sinop Merkez araba kiralama işleminizden sonra gezip görebileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Denizden 170 km yüksekte bulunan İnaltı Mağarası, ortalama 650 metre uzunluğunda. Mağaranın 300 metrelik bölümü turizme açık. Sarkıt, dikit ve sütunlar gibi birçok farklı coğrafi yapıya sahip mağara, her yıl binlerce ziyaretçi alıyor. Merkeze uzaklığı 126 km uzaklıkta.
  • Yerli halk ve turistler tarafından yoğun ilgi gören Karakum Plajı, gitmeniz önerilen bir diğer nokta. El değmemiş doğal güzellikleri ile Karakum Plajı, dibinde siyah kum bulunan bir denize sahip. Siyah kum, yanardağ patlamasının bir sonucu. Sinop Merkez kiralık araç ile Karakum Plajı’nı ziyaret edebilir, eşsiz bir deniz tatili yapabilirsiniz.
  • Sinop Merkez kiralık araba ile ziyaret edebileceğiniz bir diğer nokta Sinop Kalesi. Geçmişte şehri korumak amacıyla yapılan bu kalenin, farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı sıralarda birkaç kere onarıldığı biliniyor. 2013 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları Geçici Listesi’ne alınan kale, bir de iç kaleye sahip.
  • 1262 yılında yapılan Pervane Medresesi, açık avlulu medrese tipinin en güzel örneklerinden biri. Girişi mermerden yapılan bu yapı, mimarisiyle görenleri büyülüyor. 1932 ve 1970 yılları arasında müze olarak hizmet veren Pervane Medresesi, şu anda çarşı görevi de görüyor. Pervane Medresesi’ni gezmek isterseniz Sinop Merkez araba kiralama fiyatlarına göz atabilir, kendinize uygun seçenekle bölgeyi gezebilirsiniz.


Sinop Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız