Şırnak Cizre Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Renault Clio 1.521 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat

Şırnak Cizre

Şırnak Cizre Araç Kiralama

Adını bulunduğu ovadan alan ve Şırnak’a bağlı olan Cizre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan eşsiz şehirlerden biri. Cizre ilçesi, Şırnak’ın merkezine 46 km mesafede bulunurken Mezopotamya’nın en eski illerinden biri olmasıyla da adından söz ettiriyor. Cizre, tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle oldukça zengin olan bir bölge. Birçok kale, cami ve türbeye ev sahipliği yapan ilçe, çok sayıda turistin seyahat rotaları arasında bulunuyor. Her sene festivallerin düzenlendiği Cudi Dağı, pek çok efsaneye de konu oluyor. Bu yönüyle de yöre halkı tarafından kutsal bir dağ olarak kabul ediliyor. 

Her sene binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan ilçede seyahat etmek için en konforlu alternatiflerden biri, Şırnak Cizre araç kiralama oluyor. İlçede faaliyet gösteren kiralama firmaları, farklı model ve marka seçenekleriyle ziyaretçilerin memnuniyetini amaçlıyor.

Şırnak Cizre Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en doğusunda yer alırken Siirt, Batman, Mardin ve Hakkâri illeri ile komşu. Bulunduğu konumu ile öne çıkan Şırnak, Cizre ile beraber toplamda 7 ilçeye sahip. Her köşesi tarih kokan ve çeşitli medeniyetlerin yerleşim yeri olan Şırnak’ta, gezilecek noktalar epey ilgi çekici.

Seyahatinizde tarihi mekânları ziyaret etmek dışında Şırnak Cizre’nin yöreye özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Şırnak Cizre günlük araç kiralama fırsatlarına bakarak Kipe, Şımşıpe, Serbidev ve Kutlık gibi pek çok yöresel yemeğin servis edildiği yerel restoranları keşfedebilirsiniz.

Yöresel lezzetlerdeki yemekleri tattıktan sonra kısa sürede araç teslim hizmetiyle Şırnak’ın büyük çoğunluğunu oluşturan ormanlık alanlara gidebilir ve ormanda yürüyüşe çıkabilirsiniz. Söğüt, Kavak ve Meşe ağaçlarının altında temiz hava alabilirsiniz. Şırnak’ta birçok yabani hayvan bulunduğu için serçe, saksağan, kırlangıç gibi hayvanları görebilirsiniz. 

Son zamanlarda turistik bölge gezilerinde konfor amacıyla araba kiralama istekleri artıyor. Günün her vakti bütçenize uygun aracı kiralama hizmeti alabileceğiniz 

Şırnak Cizre araç kiralama firmaları, müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan marka ve modeli belirlerken aynı zamanda bütçenizi belirlemek.

Şırnak Cizre’ye Nasıl Gidilir?

Şırnak’ın Cizre ilçesine demir yolu ile gelmek istiyorsanız Siirt şehrinin Kurtulan ilçesinde yer alan Güney Kurtalan Ekspresi ile Ankara-Kurtalan hattını tercih edebilirsiniz. Sonraki adımda Siirt’te Şırnak’a gelen otobüslere binerek 90 km ilerledikten sonra yolculuğunuzu tamamlamış olursunuz. Şırnak Cizre kiralık oto hizmetiyle de şehir içerisinde dilediğiniz tarihi mekanlara ve doğal güzelliklerin bulunduğu yerleri konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Eğer yolculuk için kara yolunu tercih ediyorsanız Şırnak otobüs bileti satın alarak şehirlerarası bulunan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şırnak iline ulaştıktan sonra Şırnak’ın hem doğal güzelliklerini hem de tarihini keşfetmek için Şırnak Cizre araba kiralama ile ulaşımda kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda konforlu bir şekilde turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Şırnak uçak bileti satın alarak da Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na gelebilirsiniz. Daha sonra Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı araç kiralama seçeneklerini inceleyebilir ve Şırnak turunuza uygun aracı seçebilirsiniz.  Araç kiralama işleminden sonra Cizre’ye 13 km yol giderek ulaşabilirsiniz. Yakın illerden de araç kiralama imkanınız mevcut. Mardin araç kiralama, bu seçeneklerin başında geliyor.

Şırnak Cizre’de Araç Kiralama

Şırnak Cizre araç kiralama şirketlerinden dilediğiniz model ve marka aracı tercih edebilirsiniz. Çeşitli araba segmentleri için belirlenen Şırnak Cizre araç kiralama fiyatları arasından bütçenize uygun olan aracı seçebilirsiniz. Ayrıca Şırnak Cizre ilçesinin coğrafi özelliklerini göz önünde bulundurarak araç seçimi yapabilirsiniz.

Kiralama firmalarının bünyesinde bulunan araçlar, kullanım amacına ve kapasitesine göre değişim gösteriyor. Otomobillerin kullanım amacı, bireysel ya da ticari olacak şekilde belirleniyor. Araç kapasitesine göre seçim yaparken de binecek kişi sayısını dikkate alabilirsiniz. Bu özellikleri belirledikten sonra firmaların size sunduğu ucuz araç seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Şırnak Cizre kiralık araba fiyatları, müşterilerin bütçesine hitap ederken sunduğu marka ve modelle de müşterilerinin memnuniyetini son derece önemsediğini açıkça belli ediyor. Araç kiralama işlemlerinizi en doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey hazırlanıp yola koyulmak. Yolculuğunuzun güzel şekilde geçmesi için belirtilen mekanları gezebilir ve yöresel yemekleri yiyebilirsiniz.

Şırnak Cizre’de Gezilecek Yerler

  • Tarihseverlerin ziyaret ettiği ilk nokta Cizre Kalesi. Zaman içerisinde pek çok zarar görmüş olan kale, günümüzde müze olarak kullanılıyor. Kale içinde medrese, hamam, zindan ve mahkeme bulunuyor. Şırnak Cizre’ye 1 km uzaklıkta yer alan Cizre Kalesi, ziyaretçileri tarihin içinde bir gezintiye çıkarıyor. Şırnak Cizre oto kiralama hizmetiyle merkez ile Cizre arasında kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Kilise olarak inşa edilmiş olan Ulu Cami ve Ejder Desenli Kapı Tokmağı, 639 yılında cami olarak kullanılmaya başlanıyor. Caminin kapı tokmaklarında iki ejder ve aslan başı figürleri bulunuyor. Şırnak Cizre’ye 40 km mesafede bulunan bu yapı, mutlaka gezilmesi gereken bir yer. Şırnak Cizre kiralık araç ile 40 km’lik mesafeyi kısa sürede ve kolaylıkla gidebilirsiniz.
  • Rivayetlere göre Nuh Peygamber’in yaşadığı ve vefat ettiği yer olarak kabul edilen Cizre’de, Hz. Nuh Türbesi ve Nuh Cami bulunuyor. Daha önceleri kilise olarak kabul edilen bu yapı, daha sonra camiye dönüştürülmüş. Cizre’ye 2 km uzaklıkta yer alan yapı, günümüzde restore edilerek ziyaretçilere açılıyor. Şırnak Cizre kiralık araba hizmetiyle Nuh Camisi’ni 10 dakikadan daha kısa bir sürede ziyaret edebilirsiniz.


Şırnak Cizre Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız