Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama Araç Kiralama

Şırnak iline bağlı Cizre ilçesinde yer alan Şerafettin Elçi Havalimanı, sivil nitelikli bir havalimanı olarak karşınıza çıkıyor. Yalnızca yurt içi uçuşları için kullanılan bu havalimanının açılışı 26 Temmuz 2013 tarihinde yapılıyor. Cizre İdil karayolu üzerinde bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı iç hatlar uçuşlarını gerçekleştiren firmalar; Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları oluyor. Bu havalimanına 2021 yılında taşınan toplam yolcu sayısı istatistiklere göre 314.677 olarak biliniyor. 3.000 metre uzunluğundaki beton yüzey piste sahip olan bu havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir içi ulaşımını nasıl gerçekleştirebilirsiniz öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı araç kiralama ile uçuş sonrası dilediğiniz yere zaman kaybetmeden varabilirsiniz. Şırnak’ta kullanabileceğiniz size en uygun aracı bulmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza hitap eden araç kiralama alternatifini kiralama şirketleri, fiyatlar ve araç modelleri açısından karşılaştırarak bulmanız mümkün oluyor. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı araç kiralama fiyatları kiralamak istediğiniz aracın teknik özelliklerine göre değişebilir. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun aracı bulmak ve özellikleri arasında kolayca karşılaştırma yapmak için obilet.com’u inceleyebilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı araç kiralama firmaları seçeneklerini tek bir sayfada sizlerle buluşturan obilet.com’da zahmetsiz araç kiralama deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Cizre Rent A Car gibi Şerafettin Elçi Havalimanı’nda sizlere hizmet sunan farklı firmaları kolayca karşılaştırmak ve tekliflerini tek bir tıkla satın almak için hemen şimdi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Uçuş Bilgileri

Farklı şehirlerden Şırnak’a hava yolu ulaşımını tercih ederek gitmeniz mümkün oluyor. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan uçuş düzenleyen iki adet firma bulunuyor. Bu firmalar; Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet olarak karşınıza çıkıyor. Şimdi Şırnak uçak bileti imkanları için sayfamıza bakabilirsiniz;

  • Şırnak-İstanbul arası uçuş süresi 2 saat 10 dakika.
  • Şırnak-İzmir arası aktarmalı uçuş süresi 3 saat 45 dakika.
  • Şırnak-Ankara uçakla yolculuk ise 1 saat 35 dakika sürüyor.

Bazı büyük şehirlerimizden Şırnak’a olan yolculuk süreleri bu şekildedir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan komşu ilçelere ve şehir merkezine ulaşım için taksil ve araç kiralama gibi seçenekler sunuluyor. Öncelikle havalimanından şehir merkezine herhangi bir otobüs seferi olmadığını bilmeniz gerekiyor. Şehir merkezine ulaşım için genellikle taksi tercih ediliyor. Taksinin yanı sıra sıklıkla tercih edilen bir diğer alternatif ise araç kiralamak oluyor. Şırnak araç kiralama hizmeti sayesinde şehir merkezine sorunsuz bir şekilde ulaşmanız mümkün oluyor. Başka bir şehirden araç kiralayarak gelmek isteyenler için de imkanlar bitmiyor. Örneğin; çevre illerden olan Mardin üzerinden araç kiralamak isteyenler için de Mardin araç kiralama sayfamız hizmet veriyor. Bütçenize ve zamanlama planlarınıza en uygun araç kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız adresiniz obilet.com oluyor.

Şırnak Gezilecek Yerler

Obilet.com’da istediğiniz aracı kiraladıktan sonra Şırnak seyahatinizde gezebileceğiniz yerleri sizler için hazırladık:

  • Belkısana Kaplıcası: Dicle Irmağı kıyısında konumlanan Belkısana Kaplıcası, Şırnak’a gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 67 derece sıcaklığa sahip olan kaplıca suyu ile yerli-yabancı birçok turistin ilgisini çekmeyi başaran Belkısana Kaplıcası’nda konaklayabileceğiniz oteller de yer alıyor. Belkısana Kaplıcası’nın Şerafettin Elçi Havalimanı’na uzaklığı 46 kilometre olup ortalama yolculuk süresi 58 dakika sürüyor.
  • Cudi Dağı: Şırnak denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri olan Cudi Dağı, farklı medeniyetlerin izlerini içerisinde barındırıyor. Dinler tarihi açısından önem arz edem bu dağ, 2.114 metre yüksekliği ile göz dolduruyor. Cudi Dağı’nın Şerafettin Elçi Havalimanı’na uzaklığı 32 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 35 dakika sürüyor.
  • Cizre Ulu Camii: Dikdörtgen planlı olması ile dikkat çeken Cizre Ulu Camii’nin Hz. Ömer döneminde kiliseden camiye dönüştürüldüğü biliniyor. Cizre Ulu Camii’nin Şerafettin Elçi Havalimanı’na uzaklığı 2 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 5 dakika oluyor.
  • Abdaliye Medresesi: Birbirine aşık olup kavuşamayan iki eser karakterinin aşkının yaşandığı yer olan Abdaliye Medresesi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Abdaliye Medresesi’nin Şerafettin Elçi Havalimanı’na uzaklığı 2 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 4 dakika sürüyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız