Yozgat Boğazlıyan

Yozgat Boğazlıyan Araç Kiralama

5000 senelik geçmişe sahip Yozgat, 13 adet ilçeye sahip olması ile biliniyor. İçerisinde bulundurduğu doğal ve tarihi güzellikler sayesinde her yıl on binlerce turist Yozgat ziyareti gerçekleştiriyor. Bu güzellikleri görmek hem bulunduğunuz yerden hem de şehir merkezinden Yozgat Boğazlıyan araç kiralama seçeneği ile artık çok kolay.

Türkiye’nin Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi arasında bulunan, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerine sahip şehir Yozgat. Birçok hikâyeye şahit olmuş ve medeniyetlerin merkezi olmuş bu şehir, yemyeşil doğal alanlarının yanı sıra tarihi zenginlikleriyle de 

Yozgat Boğazlıyan oto kiralama ile mutlaka seyahat edilmesi gereken yerlerden biri.  Tarihi yansıtan kaleler, yaylalar, antik kentler, milli parklar ve kiliseler ile görülmeye değer.

Yozgat Boğazlıyan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Karasal iklimin görüldüğü Yozgat Boğazlıyan; yazları sıcak ve kurak, kışları ise yağışlı ve soğuk geçiyor. Turistik anlamda günden güne kendini geliştiren Yozgat’ta kolaylıkla günübirlik gezintiler yapabilirsiniz. Yozgat’ı daha önce görmediğiniz yerlere yakından bakabilmek ve keşfetmek için Yozgat Boğazlıyan kiralık araç kullanabilirsiniz.

Yozgat’ta birbirinden ünlü ve leziz yöresel tat yer alıyor. Listenin en başında ise testi kullanılarak yapılan testi kebabı bulunuyor. Lezzetinin yanında sunumuyla da ünlü olan bu yemek ziyaretçiler tarafından çokça tercih ediliyor. Yozgat’ın diğer ünlü lezzeti ise arabaşı. Başlıca bilinen bu iki yemek dışında; helle çorbası, çiğdem pilavı, ayva basması gibi yöresel yemekleri de denemeniz öneriliyor.

Yozgat’ın birbirinden farklı ve lezzetli yemeklerini yerinde yemek istiyorsanız Yozgat Boğazlıyan kiralık araba ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yozgat, araba kiralayarak gezilip görülerek birçok lezzete ulaşabileceğiniz bir şehir. Sakinliği ve trafiğinin yoğun olmayışı ile buraya Yozgat Boğazlıyan günlük araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Yozgat Boğazlıyan’a Nasıl Gidilir?

Yozgat, komşu illere demir yolu ve kara yolu ile bağlı. Ankara, Konya ve Sivas’a yalnızca 2 saat uzaklıkta bulunan Yozgat’a Türkiye’nin her ili ve ilçesinden her zaman Yozgat otobüs bileti bulmak mümkün. Bunun yanında Ankara’dan, İstanbul’dan, Bursa’dan, Konya’dan, Diyarbakır’dan ve Adana’dan hareket eden TCDD trenleriyle şehre kolayca gelebilirsiniz. Daha sonra Yozgat Boğazlıyan kiralık oto fırsatıyla seyahatinize başlayabilirsiniz.

Yozgat Havalimanı’nın yapımına başlanmış ancak henüz hizmete açılmamış. İsterseniz Sivas uçak bileti alarak Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama imkanlarından yararlanarak Yozgat’a geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca kara yolu ile Yozgat’a birçok ilden otobüs imkânı mevcut. Yolculuğunuzun kalan kısmında Yozgat Boğazlıyan araç kiralama fiyatları ile size ve bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. 

Yozgat Boğazlıyan’da Araç Kiralama

Yozgat içerisinde sahip olduğu hem doğal hem de tarihi alanlarıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir şehir. Yozgat Boğazlıyan kiralık oto açısından da çeşitli ve uygun olduğundan kolaylıkla araç kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama hizmeti için kiralama seçeneklerine bakarak ister kısa isterseniz uzun süreli araç kiralama yapabilirsiniz.  

Kiralama fiyatları ve kiralama koşulları olarak seçenekler sunan Yozgat Boğazlıyan araç kiralama firmaları sayesinde kolaylıkla kiralama yapabilirsiniz. Yozgat şehri araç kiralama açısından oldukça uygun bir şehir olduğundan yola çıkmadan önce şirketlerin araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama için komşu illeri de tercih edebilirsiniz. Sivas araç kiralama hizmetleri oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Yozgat Boğazlıyan araç kiralama şirketleri ile tam donanımlı bir araç kiralama imkânına sahip olabilirsiniz. Yozgat’ın şehrin sokaklarını keşfetmek, doğal yerlerinde gün boyu rahatlamak ve çemenini yemek için uygun seçenek araç kiralamak olarak görünüyor. Onlarca araç içerisinden size uyan model ve markayı seçerek seyahatinizde size eşlik edecek yardımcıya sahip olabilirsiniz. 

Yozgat Boğazlıyan kiralık araba fiyatları, Yozgat’ta araba kiralama işlemini oldukça kolay bir hale getiriyor. Farklı model ve markalarla şekillenen fiyatlar, yüksek miktarlar ödemenizi engelliyor. Şahsi bir araba ile seyahat etmeye oranla daha avantajlı bir işlem olan araba kiralama, çeşitli avantajları beraberinde getiriyor.

Yozgat Boğazlıyan’da Gezilecek Yerler

  • Gezilecek yerler arasında tavsiye edilen ilk bölge Çamlık Milli Parkı.  Bu park Türkiye’nin ilk milli parkı yalnızca bu alanda bulunuyor. Milli park, Yozgat doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen yabancı ve yerli turistler tarafından çokça ziyaret ediliyor.  Yozgat Boğazlıyan’a 90 km mesafede yer alan park, botanik anlamda önemli bir yere sahip. Yozgat ucuz araç fırsatlarıyla şehir içinde konforlu bir şekilde gezmek mümkün.
  • Yozgat doğal termal su ve kaplıcalar bakımından da önemli bir şehir olarak önümüze çıkıyor. Yozgat Sarıkaya kaplıcaları, Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar ile termal turizm merkezi olarak ilan ediliyor. Dilerseniz bölgede bulunan tesislerde konaklayarak huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Kaplıca, Boğazlıyan’a 38 km’lik mesafede yer alıyor. Anında araç teslimi ile Boğazlıyan’dan kaplıcalara kısa sürede gidebilirsiniz. 
  • Yozgat doğal güzellikleri içerisinde yer alan Kazankaya Kanyonu içinden Çekerek Irmağı geçiyor. Bu özelliği ile muhteşem bir doğa manzarasına ev sahipliği yapıyor. Yozgat tarihi mekanlar içinde de gösterilebilecek olan kanyon hem doğa tutkunu turistler hem de tarihsever misafirler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir mekân. Boğazlıyan’a 150 km uzaklıkta yer alan Kazankaya Kanyonu, mükemmel bir doğa güzelliği. Yozgat Boğazlıyan araba kiralama yoluyla şehirde tarihi mekanlar arasında gezebilirsiniz. 
  • Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı olan ve tarihi mekanlar içerisinde yer alan Kerkenes Dağı Antik Kenti’nin, milattan öncesinde var olduğu düşünülüyor. Antik kent çevresinde yapılan kazılar sonucunda bir fildişi süsleme parçası günümüzde müzede sergileniyor. Yozgat Boğazlıyan’a 80 km uzaklıkta yer alan harabeler tarihle iç içe bir yapı.


Yozgat Boğazlıyan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız