Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.650 ₺
 • Fiat Egea 1.880 ₺
 • Hyundai i20 1.940 ₺
 • Peugeot 301 2.045 ₺
 • Fiat Egea Cross 2.100 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 2.150 ₺
 • Renault Megane 2.200 ₺
 • Fiat Egea 2.243 ₺
 • Dacia Duster 2.476 ₺

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama

Bölgenin en önemli eski yerleşim yerlerinden Sivas, İç Anadolu’da yer alıyor. Tarihi Neolitik Çağ’a uzanan Sivas aynı zamanda ekonomik, sosyal ve turistik olmak üzere birçok yönden gelişmiş bir kent. İç Anadolu seyahatlerinde sık tercih edilen rotalardan birisi olmasıyla Sivas’a çevre şehirlerden de ulaşmanın alternatif yolları bulunuyor. Mesela Tokat araba kiralama hizmetlerinden yararlanarak Sivas’a ulaşabileceğiniz en yakın şehirler arasında öne çıkıyor. Sivas’ta araç kiralama olanakları havalimanı başta olmak üzere şehrin çeşitli noktalarında yer alıyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama hizmetleri firma ve araç modelleriyle farklılık gösteriyor.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Genel Bilgiler

İlk olarak 1957 yılında askeri havalimanı statüsünde faaliyete geçen Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 1990 yılı itibarıyla da sivil havalimanı olarak kullanılıyor. Sivas’ın önemli ulaşım noktalarından birini oluşturan Nuri Demirağ Havalimanı ülkenin en uzun ikinci pisti olarak biliniyor. Yeni terminal binasıyla yıllık 3 milyon yolcu kapasitesi olan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndaki apron 5 uçak bulunduruyor. Sivas’taki havalimanı bünyesinde genellikle Pegasus Hava Yolları, AnadoluJet, Türk Hava Yolları firmaları sefer düzenliyor. Şehir merkezine 22 km uzaklıktaki Sivas Nuri Demirağ Havalimanı iç hatlar dış hatlar araç kiralama hizmetlerine de sahip.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Sivas’a geldiğinizde şehri yakından tanımanızı sağlayan birçok hizmet ve deneyime erişebilirsiniz. Sivas’ın ünlü turistik mekanlarına, alışveriş noktalarına ve yerel restoranlarına gitmek için çeşitli transfer seçenekleri mevcut. Bölgeyi grup halinde gezmek isteyenler veya kişisel konforuna öncelik verenler için kiralık araçlar yaygın transfer tercihleri arasında geliyor. Sivas’ta havalimanı içinde hizmet veren araba kiralama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Üstelik Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama fiyatları bütçenize, araç modeline ve kiralama süresine göre değişen uygun oranlar sunuyor.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Uçuş Bilgileri

İç ve dış hatlar trafiğinin açılmasıyla beraber Sivas’a gelen yolcu sayısı farklı seyahat sezonlarında artış gösteriyor. Havalimanında düzenlenen iç hatlar seferlerinde uçuş noktalarını İzmir, Ankara, Trabzon, Antalya, İstanbul, Bodrum, Gaziantep ve Adana oluşturuyor. Nuri Demirağ Havalimanı dış hat seferleri ise genellikle Roma, Londra, Amsterdam ve Paris uçuş noktalarına planlanıyor. Ankara-Sivas arası yolculuklar 3 saat 40 dakika, Adana-Sivas yolculukları 4 saat sürüyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama firmaları yolculuğunuz sonrası avantajlı transfer seçenekleri sağlıyor.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Sivas’a seyahat gerçekleştirmek isteyenler için hava yolu ulaşımı çeşitli kolaylıklarıyla sık tercih ediliyor. Bir Sivas uçak bileti satın alarak şehre geldiğinizde havalimanından merkeze gidebileceğiniz farklı araçlar bulunuyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken HAVAŞ, şehir otobüsleri ve kiralık araçları kullanabilirsiniz. Transfer alternatifleri arasında şehir merkezine ulaşma süreniz değişiklik gösteriyor. Dilerseniz havalimanındaki şirketlerden seyahat ihtiyacınıza uygun modelde bir araç kiralayabilir, Sivas merkeze doğrudan 24 dakika içinde ulaşabilirsiniz.


Sivas Gezilecek Yerler

 • Bölge genelinde Sivas araç kiralama yaparak keşfedebileceğiniz birbirinden değerli kültürel miras bulunuyor. Şehir merkezine 550 metre uzaklıktaki Taşhan, Sivas’ın simgesel tarihi yapıları arasında. Taşhan’da yerel mimariyi inceleyebilir, mağaza ve kafe işletmelerine uğrayabilirsiniz.
 • Sivas’ın önemli tarihi yapıları arasındaki Çifte Minareli Medrese, merkeze 400 metre yürüme mesafesinde bulunuyor. Çifte Minareli Medrese’ye 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde ise Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi’ni gezebilirsiniz.
 • Sivas merkezine 90 km uzaklıkta Hamam Deresi Vadisi’nde bulunan Kangal Balıklı Kaplıcaları’nda termal otellerde konaklayabilir, termal kaynak hizmetlerini deneyebilirsiniz. 


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız