Ağrı Patnos

Ağrı Patnos Araç Kiralama

Patnos, Doğu Anadolu Bölgesi Yukarı Murat Van Bölümü’nde yer alan Ağrı şehrinin 8 ilçe merkezi arasında bulunuyor. Doğal oluk ile yolların bir araya geldiği bir konumda yer alan Patnos, Ağrı’nın konumu itibariyle de son derece stratejik bir konuma sahip. Bu özelliği eski zamanlarda bölgenin egemenleri tarafından da sıklıkla kullanılmış. Ağrı şehir merkezine 82 km uzaklıkta yer alan ilçe ayrıca Ağrı’nın nüfus yoğunluğu bakımından da en büyük ilçesi unvanına sahip.

Tarihi çok eski zamanlara dayanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ağrı Patnos’u gezmek, ilçenin ve şehrin güzelliklerini görmek, aynı zamanda eşsiz lezzetlerini tatmak, Ağrı Patnos araç kiralama işlemi ile son derece konforlu bir hal alıyor. Sizler de Van, Muş ve Bitlis şehirleri ile komşu olan Ağrı Patnos’da araba kiralayabilir, araba kiralama işleminin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz komşu şehirlerden de araba kiralayarak Ağrı Patnos’a doğru bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Mesela Van araç kiralama şirketleri ile Ağrı Patnos’a konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.

Ağrı Patnos araç kiralama fiyatlarını inceleyerek size uygun tercihi yapabilir, aynı zamanda konforunuza ve bütçenize göre ekonomik bir gezi planlayabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenen araç segmentleri ile ön plana çıkan araba kiralama firmalarından uygun seçimi yapabilir, bulunduğunuz yerden aracınızı hemen teslim alabilirsiniz.

Ağrı Patnos Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağrı Patnos araba kiralama işleminizi yapmadan önce Ağrı’nın Patnos ilçesi hakkında bazı bilgileri bilmeniz gerekebiliyor. Bu bilgileri önceden bilmeniz, sizlerin daha verimli bir Ağrı Patnos gezisi yapmanıza yardımcı olur.

Patnos’un tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu ilçe, Urartular, Roma, Bizans, Selçuklular, Asurlular, Karakoyunlular, Osmanlılar gibi medeniyetlerden de izler taşıyor. Urartular, bu ilçede en fazla hüküm süren medeniyetler arasında yer alıyor. Bu devletin günümüze ulaşan pek çok eseri bulunuyor. Patnos, I.Dünya savaşı esnasında Rusların işgaline uğruyor. Bu işgalin ardından da savaşlarda başarılı olunarak ilçe ülkemize tekrar kazandırılıyor. Bir döneme kadar köy olan Patnos, bu savaş sonrasında ilçe olarak Ağrı’ya bağlanıyor. Şu an ilçede; 1 belde, 91 köy ve 16 adet mahalle bulunuyor.

Ağrı Patnos kiralık aracınızla gezip keşfedebileceğimiz birçok yere sahip. Ağrı Patnos’ta yer alan tepeler, kaleler, şelaleler ve birçok tarihi kalıntılar keşfedilmeyi bekliyor. Ağrı’ya gelip de Patnos ilçesinin yöresel lezzetlerini denemeden gitmek de olmaz. Patnos’un meşhur Keledoş, Halise, Xengel, Hekerun, Arxavk, Jejerun ve Xasıl isimli yemeklerini mutlaka denemelisiniz.

Ağrı Patnos kiralık arabanızla keşfedebileceğiniz tarihi ilçelerden biri. Ağrı’da yer alan Ahmed-i Hani Havalimanı, Patnos’a 74 km uzaklıkta yer alıyor. Uçakla ulaşımın daha rahat olmasından dolayı genellikle hava yolu ulaşımı tercih ediliyor. Havalimanından araç kiralama seçenekleri de bu durumu oldukça cazip hale getiriyor. Sizler de bu avantajı kullanarak seyahatinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Ağrı Patnos oto kiralama işleminizi yaptıktan sonra sizlere birçok farklı konaklama imkanı sunuluyor. Burada bütçenize uygun olacak şekilde bir tercih yapabilirsiniz. Özellikle de Patnos ilçe merkezine yakın olan otellerde konaklamak iyi bir fikir olabilir.

Ağrı Patnos’a Nasıl Gidilir?

Ağrı Patnos’a gitmek isteyen kişilerin karşısına farklı ulaşım seçenekleri çıkıyor. Ağrı Patnos’a uçak ya da otobüs ile gitmek mümkün. Ağrı’da yer alan havalimanı, Ağrı’ya ulaşımı çok daha kolay bir hale getiriyor. Ağrı uçak bileti satın alarak Patnos’a 74 km uzaklıkta yer alan Ahmed-i Hani Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. Sonrasında Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama işlemini yaparak buradan Patnos’a kolayca ulaşabilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan aracınızı teslim aldıktan sonra oldukça kısa bir süre içerisinde Patnos’a ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu durumda Ağrı Patnos araç kiralama şirketleri ile bulunduğunuz yerden arabanızı teslim alabilirsiniz. Havalimanından olduğu gibi bu işlemi otogardan da yapabilirsiniz. Ağrı otobüs bileti alarak birçok şehirden otobüs ile Ağrı’ya gelme imkanı da bulunuyor.

Ağrı Patnos’ta Araç Kiralama

Ağrı Patnos kiralık araba fiyatları, Ağrı Patnos’ta araç kiralama işlemini son derece uygun bir hale getiriyor. Farklı isteklere göre farklılık gösterebilen bu fiyatlar, uçuk rakamlar ödemenize de engel oluyor. Şahsi aracınızla seyahat etmeye göre daha uygun olan araç kiralama, beraberinde farklı imkanları da sunuyor.

Ağrı Patnos araç kiralama firmaları yolculuğunuzun konforlu ve güvenli geçmesi için hizmetler sunuyor. Farklı segmentteki araçlar sunan firmalar, hasar sigortası ve kasko gibi hizmetleri de size bırakıyor. Bunların yanı sıra müşterilerin memnuniyeti için farklı hizmetleri de yine firmalar sizlere sunuyor.

Araç teslim edildiği andan bırakılacağı ana kadar firmalar merak ettiğiniz sorulara yanıt verir. Sevdiklerinizle geçireceğiniz yolculuklar için araçlar her zaman temizleniyor ve dezenfekte ediliyor. Birçok açıdan avantajlı olan araç kiralama, bu detaylarla birlikte çok daha uygun bir alternatif oluyor.

Ağrı Patnos Gezilecek Yerler

  • Ucuz araç kiralayarak Patnos’ta öncelikle Aznavur Tepesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Patnos’un 2 km kuzeybatısında yer alan tepe, Ağrı’daki en eski uygarlık merkezi olarak ön plana çıkıyor. Urartular’dan kalma Aznavur Tepesi’nde saray, bina kalıntıları ve tapınak görülüyor.
  • İlçenin 1 km güneydoğusunda yer alan bir başka tepe Girik Tepesi’ne de yine Ağrı Patnos kiralık oto kiralayarak ulaşabilirsiniz. Urartular zamanından kalma olan bu tepenin eskiden yönetim merkezi olduğu söyleniyor.


Ağrı Patnos Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız