Bitlis Adilcevaz

Bitlis Adilcevaz Araç Kiralama

Van Gölü’nün kıyısında bulunan ve eşsiz bir doğaya sahip olan Bitlis, türkülere konu olan şehirler arasında yer alıyor. Bitlis’in her ilçesinde ve merkezinde kültüründen bir iz görebilmek mümkün. Şehrin tarihi ise Cilalı Taş Devri adı verilen döneme kadar uzanıyor. Bu da Bitlis’in geçmişi konusunda derin bir tarihe sahip olduğunu gösteriyor. Derin tarihi sebebiyle Bitlis, yılın belirli dönemlerinde ziyaretçi akınına uğruyor.

Bitlis’in ilçesi Adilcevaz, en az diğer ilçeler kadar geniş tarihi mirasını bugün ziyaretçilere sergiliyor. Bu nedenden dolayı seyahatiniz sırasında konforlu hareket edebilmek için Bitlis Adilcevaz araba kiralama seçeneğini gündeminize alabilirsiniz. Böylece gezi süreciniz daha keyifli hale gelebilir. 

Bitlis Adilcevaz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitlis’in bir ilçesi olan Adilcevaz, Van Gölü’ne yakınlığı sebebiyle turistlerin bolca ilgisini çekiyor. Tarihi oldukça köklü olan Adilcevaz’ın, Kalkotik Dönem’de bile yerleşim yeri olarak kullanıldığı biliniyor. Zamanında Persler, Makedonyalılar ve Urartular bölgede hakimiyet kuruyor. Geniş bir kültürü olan Adilcevaz’ı ziyarete gelen turistler ilçeyi doyasıya gezmek için Bitlis Adilcevaz kiralık araç seçeneklerinden yararlanıyor. Adilcevaz ziyaretiniz esnasında Ulu Cami, Kef Kalesi, Sahil Kalesi,Van Gölü, Tuğrul Bey Cami gibi doğal ve tarihi güzellikleri yakından görebilirsiniz.

Bitlis, yemek kültürünün oldukça zengin olduğu bir şehir. Halise, büryan, içli köfte, kabak dolması, baklalı pilav, çorti köftesi, turşu aşı, yoğurtlu pappar, gari aşı, kabak boranisi gibi birçok yemek bulunuyor.

Son zamanlarda turistik bölge gezilerinde konfor amacıyla araba kiralama talepleri artıyor ve günün her vakti bütçenize uygun araba kiralayabileceğiniz firmalar, müşteri memnuniyetine son derece önem veriyor. Yapmanız gereken ilk işlemlerden olan rezervasyon için şirketleri arayabilir ve istediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Ayrıca Bitlis Adilcevaz kiralık araba fiyatları fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Bitlis Adilcevaz’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin bütün şehirlerinden şehirler arası otobüslerle Bitlis’e ulaşım sağlanıyor. Bu seyahatlerin süresi ve Bitlis otobüs bileti ücretleri ise hareket edilecek şehre ve seçilen firmaya göre değişiyor. İstanbul’dan Bitlis’e haftanın her günü düzenlenen otobüs seferleri bulunuyor. Aynı zamanda Ankara’dan da gün içerisinde seferler düzenleniyor. Bitlis’e yakın olan şehirlerden biri olarak bilinen Van’dan aynı şekilde kısa sürede bölgeye varabiliyorsunuz. Bu otobüs yolculuklarının tamamı Bitlis Otogarı’nda bitiyor.

Bitlis’te havalimanı bulunmadığı için Van ya da Muş uçak bileti alarak bölgeye aktarmalı ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Van Ferit Melen Havalimanı’nı ve Muş Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Muş Havalimanı ve Bitlis arası 82 kilometre. Her iki havalimanından da direkt olarak Bitlis’e ulaşım ve otogardan aktarmalı ulaşım seçenekleri yer alıyor. Daha konforlu bir yolculuk gerçekleştirmek isterseniz Muş Sultan Alparslan Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Seyahatin kalan kısmında Bitlis Adilcevaz kiralık araba yoluyla da yola devam edebilirsiniz.

Bitlis’te, Ankara’dan hareket eden ve son durağı Tatvan olan bir demir yolu mevcut.  Van Gölü Ekspresi adını alan bu demir yolu yolculuğunuzu farklı bir gezi tecrübesine dönüştürebilirsiniz. Salı ve pazar günleri Ankara’dan hareketle seferini gerçekleştiriyor. Dilediğiniz ulaşım yolunu seçtikten sonra Bitlis’e varabilir ve avantajlı Bitlis Adilcevaz araç kiralama fiyatları ile fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Bitlis Adilcevaz’da Araç Kiralama

Bitlis Adilcevaz, Van Gölü’nün kıyısında yer alması nedeniyle Türkiye’nin çokça ziyaret edilen bir noktası. Sahip olduğu önemli yapılar ile keşfedilmeyi hak eden bu şehre geliyorsanız Bitlis Adilcevaz araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Tam da bu noktada şirketler, sizleri şehrin mekanlarına güvenilir ve konforlu bir şekilde ulaştırmak için kaliteli hizmet veriyor. Araç kiralamayı tercih ederek bütçenize uygun aracı seçebilir ve konforlu bir şekilde istediğiniz yerleri gezebilirsiniz.

Bitlis’te ziyaret edebileceğiniz mekanlar genellikle şehir merkezinden uzakta yer alıyor. Bu nedenle dilediğiniz zaman dilediğiniz arabayı Bitlis Adilcevaz araç kiralama şirketleri yardımıyla bulabilirsiniz. Bu şekilde gezinizi daha konforlu ve kolay geçirebilirsiniz. Ya da Bitlis’e yakın olan diğer illeri de ziyaret edebilirsiniz. Böylece araç kiralama ile birçok şehri ve doğal güzelliklerini gezebilirsiniz. Komşu illerden de araç kiralayabilirsiniz. Bu noktada Muş araç kiralama seçenekleri oldukça ideal.

Bitlis Adilcevaz’da Gezilecek Yerler

  • Adilcevaz Sahili, Bitlis’in güzel tatil merkezlerinden biri. Sahil, Bitlis Adilcevaz’a 10 km uzaklıkta yer alıyor. Sahile gitmek için Bitlis Adilcevaz oto kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bölgeye ulaştıktan sonra Adilcevaz Sahili’nde rahat ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.
  • Tatvan, Bitlis’in en kalabalık nüfusuna sahip ilçesi. Doğa güzellikleriyle ve derin tarihiyle dikkat çeken Tatvan, Adilcevaz’a 68 km mesafede yer alıyor. Van Gölü’nün kıyısında bulunan sahil şeridinde, tarihi yapılarına kadar birçok nokta barındırıyor. Van Gölü üstünden vapur ile Van’a geçebilir ya da Nemrut Dağı’na bir tırmanış yapabilirsiniz. Ucuz araç imkanıyla diğer ilçelere gidebilirsiniz.
  • Bitlis’te bulunan bir diğer göl, ilin Adilcevaz ilçesinde yer alan Arin Gölü. Van Gölü’nün arka kısmında, Süphan Dağı’nın eteğinde yer alan göl, kuş cenneti olarak biliniyor. Göl, 200’e yakın kuşun yaşam alanı olduğu için bu ismi alıyor. Bölge, Adilcevaz’a 34 km mesafede yer alıyor. Araç teslim işlemi sonrası bölgeye kolaylıkla varabilir ve tadını çıkarabilirsiniz.
  • Süphan Dağı, Bitlis’in 4058 metrelik rakımıyla en çok bilinen volkanik dağlarından biri. Dağ sporu tutkunlarının keyif aldığı bu dağ, üzerinde çoğunlukla kar bulunduruyor. Ayrıca Süphan Dağı Adilcevaz’a 30 km mesafede bulunuyor. Bitlis Adilcevaz kiralık oto fırsatlarıyla Süphan Dağı’na kolayca gidebilirsiniz.


Bitlis Adilcevaz Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız