İstanbul Alibeyköy Otogar

İstanbul Alibeyköy Otogar

İstanbul, Marmara Bölgesi’nin Çatalca ile Kocaeli bölümünde yer almış olan Türkiye’nin 81 ilinden birini oluşturuyor. Nüfus yönünden en fazla göç alan ili olma özelliği gösteren İstanbul, bu yönüyle en kalabalık illerden. Alibeyköy ise İstanbul ilinin Eyüp Sultan ilçesinde yer alan bir semt olup, nüfusu toplamda 12,071 oluyor. Şehrin komşu illeri ise Kocaeli, Kırklareli ve Tekirdağ gibi kentlerden oluşuyor. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olmuş olan İstanbul Alibeyköy’de;

 • İstanbul Havalimanı,
 • Havaist Alibeyköy Cep Otogarı ve
 • Alibeyköy Metro İstasyonu yer alıyor.

Hem tarihi hem de turistik mekanları ile insanları kendine çekmiş olan İstanbul Alibeyköy, aynı zamanda pek çok aktiviteye de ev sahipliği yapıyor. İstanbul araç kiralama ile Alibeyköy’deki aktivitelere zaman kaybetmeden katılabilirsiniz. Tüm bu özellikleri bünyesinde toplayan İstanbul Alibeyköy, her yıl yüzbinlerce insan tarafından ziyaret edilir konumda. Ulaşım ağında ise İstanbul Alibeyköy’de en fazla kullanılan seçeneklerinin bir tanesinin de araç kiralamak olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sevdikleriniz ile birlikte geçireceğiniz seyahatinizi çok daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirmek istiyorsanız sizler de obilet.com’da yer alan İstanbul araç kiralama ve İstanbul Alibeyköy araç kiralama seçenekleri içerisinden bütçenize uygun araç modellerini inceleyebilirsiniz.

İstanbul Alibeyköy Otagarı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Alibeyköy tatil planlarınızı hayata geçirmeniz için bulunmuş olduğunuz şehirden otogara İstanbul Alibeyköy otobüs bileti alarak gerçekleştirmeniz mümkün. Eğer yolculuğunuzu aşağıda sıralamış olduğumuz komşu illerden gerçekleştirmek istiyorsanız;

Kocaeli ilinden hareket edecekseniz,

 • Kocaeli - Alibeyköy Otogarı arası mesafe 110,7 kilometre olup, ortalama yolculuk süresi 1 saat 20 dakika olarak gerçekleşiyor.
 • Tekirdağ - Alibeyköy arası mesafe ise ortalama 145,8 kilometre olup, bu süre yaklaşık 1 saat 54 dakikalık bir süreyi kapsıyor.

İstanbul Alibeyköy Otogarı’na ulaşımlarınız esnasında eğer bireysel araç tercih edecekseniz, hemen bütçeniz için en ideal ve uygun İstanbul Alibeyköy oto kiralama fiyatları avantajları ile obilet.com’dan yararlanabilirsiniz.

İstanbul Alibeyköy’e otobüs ile ulaşım sağlamanız da mümkün. İstanbul - Alibeyköy ulaşımlarınız sırasında otobüsü tercih etmeniz durumunda, SES, Genç Turizm, Metro, Kamil Koç, İstanbul Seyahat gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini satın alabilmeniz mümkün. Alibeyköy Otogar’ına geldiğinizde, İstanbul araba kiralama firmalarından azacağınız hizmet ile seyahatinize vakit kaybetmeden devam edebilirsiniz.

İstanbul Alibeyköy Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Alibeyköy Otogarı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 45 km mesafe bulunuyor. Otogar’a vardığınızda toplu taşıma veya taksiler ile gitmek istediğiniz lokasyona varabilirsiniz. Özel günler ve tatillerde otogarlarda yoğunluk yaşanabiliyor. Böyle durumlarda olumsuz etkilenmemek için İstanbul Alibeyköy Otogarı araç kiralama iyi bir alternatif oluyor.

Alibeyköy Otogarından; kent merkezi, İzmit , Bilecik, Tekirdağ gibi bölgelere de ulaşım sağlama ihtiyacı doğabiliyor. Bahsettiğimiz illerden de araç kiralayabilirken, en kısa sürede İstanbul Alibeyköy’e ulaşım için otogardan araç kiralama sağlanabiliyor.

İstanbul Alibeyköy Otogar Araç Kiralama

Ucuz kiralık araba veya İstanbul oto kiralama beklenti ve ihtiyaçlarınız için tüm kiralık arabaları elinizin altında bulundurmaya yardımcı oluyor. İstanbul Alibeyköy Otogarı’na ulaşım sağladıktan sonra şehir merkezinde ve diğer çevre ilçelerde gezmek için en kolay alternatiflerin başında araç kiralamak geliyor. Bu kapsamda İstanbul Alibeyköy’de operasyonlarınızı yürütebilmeniz için pek çok araç kiralama şirketleri de yer alıyor. İstanbul Alibeyköy Otogarı araç kiralama firmaları:

 • Turkrent - Operasyonel Kiralama
 • Eylül Rent A Car
 • Mp Durmaz Rent A Car
 • Dolunay Oto Kiralama şirketleri olarak sıralanabilir.

Sizlere en ideal araç kiralama alternatiflerini bulmanın yolu ise farklı araç kiralama şirketlerini karşılaştırmanız olur. Böylelikle hem fiyat açısından hem de araç modeli açısından bütçenize uygun İstanbul Alibeyköy araç kiralama opsiyonunu kullanma avantajına sahip oluyorsunuz. Ayrıca İstanbul Alibeyköy Otogar araç kiralama firmaları, faaliyet alanına ve bulunmuş olduğu bölgeye göre alternatif model ve marka araç gruplarıyla seçimlerinize yardımcı oluyor. Obilet.com bu anlamda, yüzbinlerce farklı araç kiralama şirketlerini ve onlarca modeldeki bütün alternatifleri önünüze seriyor.

Obilet.com sayfası üzerinden tüm araç kiralama ofislerini görüntüleyerek, bu tür ofislerin sunmuş olduğu İstanbul Alibeyköy araç kiralama alternatiflerini ve araç kiralama fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, şehir içerisinden dilediğiniz araç kiralama ofislerini seçerek, ucuz araç kiralama fiyatları ile aracınızı kiralayabilirsiniz. İstanbul Alibeyköy otogar araç kiralama hizmetleri bünyesinde verilen imkanlar, havalimanı teslim kiralık araçlar, ekonomik araç kiralama hizmetleri, Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama, lüks kiralık araçlardan oluşuyor. Böylelikle İstanbul Alibeyköy seyahatinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Alibeyköy otogar araç kiralama fiyatları ise araç modeline göre değişiklik gösterecektir.

İstanbul –Alibeyköy’de Gezilecek Yerler

Aracınızı kiralama işlemlerinizden sonra Alibeyköy’de gezip görebileceğiniz pek çok lokasyon bulunuyor. İstanbul Alibeyköy otogar araç kiralama firmaları ile aracınızı kiraladıktan sonra bölgede gezilebilecek tarihi mekanlar ve lezzet durakları bulunuyor. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir;

 • Eyüp Sultan Cami: İlk olarak 1459 tarihinde Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış olan cami, uzun yıllar içerisinde hasar görmesi sebebi ile 1800 yıllarında Sultan 3. Selim’in emri ile kapsamlı bir restorasyon aşamasından geçiyor. Zaten camiyi önemli kılan nokta ise mimarisi veya yapım yılı değil, burada yer almış olan Eyüp Sultan Türbesi. Caminin şehir merkezine uzaklığı ise 6,5 kilometre olup, ortalama 28 dakika sürüyor.
 • Pierre Loti Tepesi: Gerçek adı Julien Viaud olsa bile genelde mahlasıyla tanınmış olan Pierre Loti, bu tepede sunulan kahvenin tadı unutulmuyor. Bu nedenle gerek tepe gerekse kahve artık onun ismi ile anılıyor. Sizler de burada manzaraya karşı bir çay içerseniz Fransız bir deniz subayı olan Pierre Loti’nin bu tepeye nasıl aşık olduğunu anlayabilirsiniz. Buraya ulaşım için Eyüp-Piyerloti Teleferik hattını kullanabilirsiniz. Şahane bir manzaraya ev sahipliği yapan Pierre Loti Tepesinin şehir merkezine olan uzaklığı ise 8,2 kilometre olup, bu süre ortalama 33 dakikalık bir zaman dilimine denk geliyor.

İstanbul Alibeyköy Otogar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız