İstanbul Sancaktepe Ucuz Kiralık Araçlar

  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Kia Stonic 759 ₺
  • Kia Picanto 785 ₺
  • Araç Modeli Günlük Fiyat
  • Fiat Egea Cross 1.084 ₺
  • Peugeot 2008 1.216 ₺

İstanbul Sancaktepe

İstanbul Sancaktepe Araç Kiralama

Yüzyıllarca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul, günümüzde Türkiye’nin en önemli ve en kalabalık şehri olarak öne çıkıyor. İstanbul, önemi başta lokasyon olmak üzere sayısız olanaklarından alıyor. İstanbul’un ilçeleri de kentin geneliyle benzer özellikler taşıyor. Bu ilçeler arasında Sancaktepe de bulunuyor. İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan Sancaktepe, Sabiha Gökçen Havalimanı’na son derece yakın bir yerde konumlanıyor. Bu nedenle ilçeye gelmek isterseniz, rahatlıkla hava yolunu tercih edebilirsiniz. Bunun için de İstanbul uçak bileti satın almanız yeterli oluyor. Alana ulaştıktan sonra çeşitli tercihlere yönelebilir, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçeneklerine de göz atabilirsiniz. İstanbul Sancaktepe’ye gitmek için hava yolu dışında otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. İstanbul Sancaktepe, kentin şehirlerarası otobüs terminalinden biri olan Harem Otogarı’na 37 km uzaklıkta bulunuyor. Harem’den ilçeye farklı ulaşım olanaklarıyla gidebileceğiniz gibi İstanbul Sancaktepe araç kiralama olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Sancaktepe'ye ulaşmak için izleyeceğiniz bir başka yol ise araç kiralamak. Örneğin; Düzce araç kiralama ile Sancaktepe’ye gelebilirsiniz. Düzce ve Sancaktepe arasının 192 km olduğunu belirtelim. Ayrıca araç kiralama yönteminden ilçe genelinde de yararlanabilir, firmalardan araç teslim alabilirsiniz.


İstanbul Sancaktepe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Sancaktepe oto kiralama opsiyonlarına yönelip, gezmeye ya da çeşitli nedenlerle ilçe ve civarında seyahat etmeye başlamadan önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar var. Sancaktepe, İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan ilçelerden biri olarak biliniyor. İlçe aynı zamanda Gebze, Kocaeli, İzmir Körfez gibi lokasyonlara da son derece yakın. Bu nedenle İstanbul kiralık oto fırsatlarından yararlanarak hızlıca bu bölgelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Sancaktepe’nin konumunu önemli hale getiren bir diğer özelliği ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın olması. İstanbul Sancaktepe kiralık araç ile Sancaktepe’den havalimanına yarım saat gibi bir sürede gidebilirsiniz. 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan İstanbul Sancaktepe, kentin Anadolu’ya giden yol hattı üzerinde bulunuyor. Bu nedenle İstanbul Sancaktepe’den şehirlerarası kara yollarına ulaşım sağlamak son derece kolay. Ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne giden bağlantı yollarının da İstanbul Sancaktepe sınırlarından geçtiğini belirtelim. 


İstanbul Sancaktepe’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Sancaktepe, ulaşım imkanları açısından çeşitlilik sunan bir bölge olarak dikkat çekiyor. İlçeye şehir dışından ulaşım sağlamak için tercih edeceğiniz seçeneklerin başında hava yolu yer alıyor. Hava yolculuğu için Sancaktepe'ye yakın bir lokasyonda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edebileceğiniz gibi İstanbul Havalimanı’na da yönelebilirsiniz. İstanbul Havalimanı, Sancaktepe’den 75 km uzaklıkta bulunuyor. Alana geldikten sonra İstanbul Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilir, daha hızlı bir şekilde Sancaktepe’ye ulaşabilirsiniz. Hava yolu dışında Sancaktepe’ye gitmek için bir diğer alternatif olarak olarak otobüs yolculuğu beliriyor. Bilindiği üzere İstanbul’un Anadolu Yakasındaki otobüs terminali olan Harem Otogarı ve Sancaktepe son derece yakın. Bunun için İstanbul otobüs bileti almanız yeterli oluyor. İstanbul’a yakın kentlerden Sancaktepe’ye gelenler için değerlendirilebilecek cazip bir opsiyon da araç kiralamak. Örneğin; Bolu araç kiralama ile İstanbul Sancaktepe gelebilirsiniz. Bu noktada Bolu ve Sancaktepe arasının 233 km olduğunu hatırlatalım. Ayrıca araç kiralama yönteminden ilçe ve çevresinde de yararlanabilir, İstanbul Sancaktepe araç kiralama şirketleri arasından tercih yapabilirsiniz. 


İstanbul Sancaktepe’de Araç Kiralama

Sancaktepe sınırları içerisinde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz birçok rent a car firması bulunuyor. İstanbul Sancaktepe araç kiralama firmaları bu kapsamda müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik araç kiralama opsiyonları sunuyor. Firmalar, bu anlamdaki kesintisiz hizmetlerini, araç portföyündeki çeşitlilikle de birleştirmeyi ihmal etmiyor. Ancak firmaların sunduğu marka ve modeller arasından yapacağınız tercihler İstanbul Sancaktepe kiralık araba fiyatları üzerinde etkili oluyor. Arabaların marka ve modeli ile birlikte şanzıman seçeneği ve yakıt türü gibi konular da fiyatlara yön veriyor. Ayrıca kiralanmak istenen aracın segmentinin ve donanım paketinin de belli oranlarda fiyatlar üzerinde söz sahibi olduğunu unutmayın. İstanbul Sancaktepe araç kiralama fiyatları önemli son derece önemli olan bir diğer başlık ise kiralama süresi. Aslında kiralama süresi uzadığı müddetçe siz de daha kârlı bir konumda yer alıyorsunuz. Elbette bu noktada ihtiyaç süreniz de önemli. Ayrıca rent a car firmalarının kampanyalarını da takip edebilir ve bu kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Böylelikle ucuz araç kiralama fırsatı elde edebilirsiniz. 


İstanbul Sancaktepe’de Gezilecek Yerler

İstanbul Sancaktepe, en az ulaşım olanakları kadar gezilecek yerler konusunda da ziyaretçilerine alternatif sunuyor. İşte o alternatifler arasından öne çıkanlar… 

  • Safa Tepesi, devasa bir alan üzerinde konumlanıyor. Seyir terası, yürüyüş parkurları, çocuk parkları ve çeşitli sporlar için alanlar… Hepsi Safa Tepesi’nin içinde yer alıyor. Ayrıca Safa Tepesi’nde İBB’ye ait sosyal tesisler de bulunuyor. Safa Tepesi, Sancaktepe’den 6-7 km uzak. İstanbul Sancaktepe araba kiralama ile bölgeye gelerek rahatça zaman geçirebilirsiniz. 
  • Damatris Yazlık Sarayı, kelimenin tam anlamıyla arkeoloji meraklılarının kayıtsız kalamayacağı bir yer. Adını Tarım Tanrıçası’ndan alan bölge Bizans Dönemi’nden kalıntılar bulunduruyor. Damatris Yazlık Sarayı ilçe merkezinden 9-10 km kadar uzak. Şahsi aracınızla gelebileceğiniz gibi İstanbul Sancaktepe araba kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. 
  • Rings Alışveriş Merkezi, tüm ihtiyaçlarınızı tek bir mekanda karşılaşabileceğiniz bir alan. Alışveriş yapabilir, yemek yiyebilir ve çocuklarınızın eğlenmesine fırsat tanıyabilirsiniz. Bu çok yönlü Rings Alışveriş Merkezi, Sancaktepe merkezinden 10 km uzaklıkta yer alıyor.


İstanbul Sancaktepe Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız